گروه اطلاع‌رسانی «الاعلام الحربی» دو ویدئوی جدید از جنگ سال ۲۰۰۰ میان لبنان و رژیم صهیونیستی که منجر به آزادسازی جنوب لبنان شد، منتشر کرد. به گزارش پایگاه خبری صدای دیپلماسی ایران(idva) به نقل از خبرگزاری فارس، دوشنبه (دیروز) بیست و پنجم می برابر با بیستمین سالروز آزادسازی جنوب لبنان و فرار صهیونیست‌ها از این […]

گروه اطلاع‌رسانی «الاعلام الحربی» دو ویدئوی جدید از جنگ سال ۲۰۰۰ میان لبنان و رژیم صهیونیستی که منجر به آزادسازی جنوب لبنان شد، منتشر کرد.

به گزارش پایگاه خبری صدای دیپلماسی ایران(idva) به نقل از خبرگزاری فارس، دوشنبه (دیروز) بیست و پنجم می برابر با بیستمین سالروز آزادسازی جنوب لبنان و فرار صهیونیست‌ها از این منطقه بود.

بخش اطلاع رسانی «الاعلام الحربی» شاخه لبنان به همین مناسبت دو ویدئو را برای اولین بار از عملیات آزادسازی جنوب لبنان منتشر کرد.

یکی از این ویدئوها مربوط به عملیات نیروهای حزب‌الله علیه پایگاه «البیاضه» در ۱۸ می سال ۲۰۰۰ یعنی ۷۲ ساعت قبل از فرار صهیونیست‌ها از جنوب لبنان است و ویدئوی دوم مربوط به شهید «عماد مغنیه» (حاج رضوان) است که از اتاق عملیات، این عملیات را فرماندهی می‌کند.

البیاضه در جنوب لبنان یک نقطه راهبردی مهم در طول نوار مرزی برای نفوذ به شمار می‌رفت. رژیم صهیونیستی در یورش سال ۱۹۷۸ به این منطقه رسیده بود و در سال ۱۹۸۲ در آن مستقر شده بود.

 

 

 

 

  • منبع خبر : خبرگزاری فارس