عناصر داعش چند چاه نفت در شرق سوریه را به آتش‌ کشیدند
عناصر داعش چند چاه نفت در شرق سوریه را به آتش‌ کشیدند

وبگاه خبری گروه موسوم به «دیدبان حقوق بشر سوریه»-نزدیک به معارضان- گزارش داد که عناصر سازمان تروریستی داعش برخی چاه‌های نفت شرق سوریه را به آتش‌ کشیدند و خواستار پرداخت «زکات» شدند. به گزارش پایگاه خبری صدای دیپلماسی ایران(idva) به نقل از خبرگزاری فارس،  وبگاه خبری گروه موسوم به ‌«دیدبان حقوق بشر سوریه» امروز (پنجشنبه) […]

وبگاه خبری گروه موسوم به «دیدبان حقوق بشر سوریه»-نزدیک به معارضان- گزارش داد که عناصر سازمان تروریستی داعش برخی چاه‌های نفت شرق سوریه را به آتش‌ کشیدند و خواستار پرداخت «زکات» شدند.

به گزارش پایگاه خبری صدای دیپلماسی ایران(idva) به نقل از خبرگزاری فارس،  وبگاه خبری گروه موسوم به ‌«دیدبان حقوق بشر سوریه» امروز (پنجشنبه) از حمله عناصر عناصر تروریستی داعش به برخی چاه‌های نفت شرق سوریه خبر داد.

طبق گزارش دیدبان، عناصر داعش با حمله به چاه نفتی «الازرق» در میدان نفتی «التنک» (شرق استان دیر الزور-شرق سوریه)، چاه‌های نفت و تانکر‌ها را به آتش‌ کشیدند.

دیدبان در ادامه گزارش داد که عناصر داعشی تاجران و کارکنان میدان نفتی را مورد ضرب و شتم قرار دادند و سرمایه‌گذاران را ملزم به پرداخت مالیات کردند.

این اتفاق در حالی صورت می‌گیرد که مناطق یادشده تحت کنترل نیروهای ائتلاف بین‌المللی و شبه‌نظامیان کُرد موسوم به «نیروهای دموکراتیک سوریه» (قسد) است.

  • منبع خبر : خبرگزاری فارس