عملیات علیه داعش در اطراف سامراء؛ ۱۲ متهم تروریستی بازداشت شدند
عملیات علیه داعش در اطراف سامراء؛ ۱۲ متهم تروریستی بازداشت شدند

نیروهای ارتش و پلیس فدرال عراق در اطراف شهر سامراء عملیاتی را علیه عناصر داعش آغاز کردند که موفق شدند دوازده نفر را که متهم تروریستی بودند، بازداشت کنند. به گزارش پایگاه خبری صدای دیپلماسی ایران(idva) به نقل از خبرگزاری فارس، ستاد عملیات ارتش عراق در سامراء نتایج عملیات علیه گروه تروریستی داعش در اطراف این […]

نیروهای ارتش و پلیس فدرال عراق در اطراف شهر سامراء عملیاتی را علیه عناصر داعش آغاز کردند که موفق شدند دوازده نفر را که متهم تروریستی بودند، بازداشت کنند.

به گزارش پایگاه خبری صدای دیپلماسی ایران(idva) به نقل از خبرگزاری فارس، ستاد عملیات ارتش عراق در سامراء نتایج عملیات علیه گروه تروریستی داعش در اطراف این شهر را تشریح کرد.

این ستاد با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که عملیات گسترده‌ای را در شرق رود «رصاصی» و در مساحتی بالغ بر ۱۰۰ تا ۱۵۰ کیلومتر مربع انجام داده است.

خبرگزاری «الاخباریه» ضمن انتشار این بیانیه گزارش داد، این عملیات در دو محور صورت گرفته است: محور نخست توسط ارتش و محور دوم نیز توسط پلیس فدرال».

در این بیانیه آمده است، این عملیات چندین روز برای تعقیب عناصر تروریستی و برخی از هسته‌های خاموش داعش با حمایت نیروی هوایی عراق ادامه خواهد داشت.

در این عملیات ۱۲ متهم تروریستی بازداشت و هفت مقر داعش در اطراف سامراء منهدم شد.

نیروهای عراقی همچنین موفق شدند سه سنگر و ابزارهای مورد استفاده داعش را منهدم و چند مسیر بسته شده را باز کنند.

  • منبع خبر : خبرگزاری فارس