جريان بحران کرونا مي‌تواند فرصت بزرگي براي همه باشد که در نگاه و ديدگاه خود تجديدنظر اساسي داشته و مي‌توان از اين موضوع درس گرفت. مرتضي مبلغ، فعال سياسي اصلاح‌طلب و معاون سیاسی وزیر کشور در دولت اصلاحات در گفتگو با روزنامه اصلاح طلب آرمان عزم ماهیگیری از شیوع ویروس کرونا کرده و مدعی شده […]

جريان بحران کرونا مي‌تواند فرصت بزرگي براي همه باشد که در نگاه و ديدگاه خود تجديدنظر اساسي داشته و مي‌توان از اين موضوع درس گرفت.

مرتضي مبلغ، فعال سياسي اصلاح‌طلب و معاون سیاسی وزیر کشور در دولت اصلاحات در گفتگو با روزنامه اصلاح طلب آرمان عزم ماهیگیری از شیوع ویروس کرونا کرده و مدعی شده است که الان بهترین وقت برای آشتی ملی است! هرچند که اصلاح طلبان چند وقتی است که کمتر از این عبارت «آشتی ملی» استفاده می کنند اما باید به ایشان گفت که اساسا قهری در میان نبوده که بخواهد صحبت از آشتی شود. ملت ایران متحد و منسجم در کنار یکدیگر در حال زندگی هستند و این اتحاد را در مواقعی نظیر تشییع چند ده میلیونی شهید سلیمانی نشان داده اند. عمدتا آنهایی که در بزنگاه هایی نظیر فتنه ۸۸ صف خود را از ملت جدا کرده و مقال مردم صف آرایی کردند، دم از آشتی می زنند و قصد دارند تا بدون عذرخواهی و جبران تحمیل خسارات های سنگین به کشور خود را به میان مردم برگردانند.

گفتنی است این ماهیگیری اصلاح طلبان از کرونا تمامی ندارد. پیش تر پروانه سلحشوری خواسته بود تا برای مقابله با کرونا توئیتر و تلگرام رفع فیلتر شود! سه نفر از زنان اصلاح طلب مجلس هم به بهانه مقابله با کرونا پای اموال بنیاد مستضعفان و ستاد اجرایی فرمان امام را پیش کشیده بودند.

به گزارش پایگاه خبری صدای دیپلماسی ایران(idva) ، بخش های مهم اظهارات مبلغ را در ادامه خواهید خواند:

*آنطور که گفته مي‌شود هم بي‌اعتمادي در جامعه وجود ندارد و همچنان مرجع اصلي مردم ستاد ملي مبارزه با کرونا است و اطلاعات خود را از همانجا مي‌گيرند. اينکه مي‌بينيد بخشي از مردم به توصيه‌ها و هشدارها توجه نمي‌کنند به فرهنگ مردم باز مي‌گردد.

*برخي هنوز حساسيت موضوع را درک نکرده و تبيين درستي از اين مساله برايشان نشده که رعايت کنند اما مي‌بينيد که اکثريت بالاي جامعه رعايت کرده و به اين مسائل توجه مي‌کنند. بايد هشدار‌ها، آموزش‌ها و اقدامات بيشتري انجام بگيرد تا آن اقشار نيز متوجه اين مساله باشند.

*نکته دوم که ارتباطي نيز به کرونا ندارد و پيش از آن وجود داشته، رفتارهاي متعارضي است که گاه در برخي دستگاه‌ها بوده و هرکدام به نوعي عمل کردند که نوعا در بسياري از موارد منجر به خنثي کردن اقدام ديگري مي‌شده يا برخي فعاليت‌هاي افراطي و تندروانه که گاه مشاهده مي‌شود و در مقابل راي و نظر مردم قرار دارند و سعي مي‌کنند به‌گونه‌اي عمل کنند که وقتي مردم انتخابي مي‌کنند انتخابشان با موفقيت همراه نشود و مردم به يأس و سرخوردگي مبتلا شوند. متاسفانه اين مشکل را داشته‌ايم و باعث ناکارآمدي‌ها، بي‌اعتمادي‌هاي گسترده و شکاف دولت-ملت شده.

*من فکر مي‌کنم جريان بحران کرونا مي‌تواند فرصت بزرگي براي همه باشد که در نگاه و ديدگاه خود تجديدنظر اساسي داشته و مي‌توان از اين موضوع درس گرفت و بحران را تبديل به فرصتي براي اعتماد عمومي، اعتماد ملي و آشتي ملي کرد.

*در نتيجه، در خلال بحران و پس از بحران مناسبات سازنده و اعتماد بخشي در کل کشور و دستگاه‌هاي حاکميتي و بين حاکميت و مردم ايجاد مي‌شود. اميدواريم که اينگونه شود و مثل گذشته نباشد که برخي جريانات نشان دادند هچ آمادگي براي درس گرفتن از گذشته ندارند. اميد است اين مساله تبديل به فرصتي سازنده براي آينده شود.

  • منبع خبر : جهان نیوز