سفیر کشورمان در لندن با اشاره به اینکه عامل اصلی بی ثباتی در جهان عربستان سعودی است، تاکید کرد که سعودی‌ها باید مسئولیت پذیر باشند. «حمید بعیدی نژاد» سفیر جمهوری اسلامی ایران در لندن توئیت کرد: «رژیم سعودی عامل اصلی بی ثباتی در جهان عرب است: ویرانگرترین جنگ را علیه یمن به راه انداخته، قطر […]

سفیر کشورمان در لندن با اشاره به اینکه عامل اصلی بی ثباتی در جهان عربستان سعودی است، تاکید کرد که سعودی‌ها باید مسئولیت پذیر باشند.

«حمید بعیدی نژاد» سفیر جمهوری اسلامی ایران در لندن توئیت کرد: «رژیم سعودی عامل اصلی بی ثباتی در جهان عرب است: ویرانگرترین جنگ را علیه یمن به راه انداخته، قطر را در محاصر قرار داده و سیاست‌های بی ثبات ساز در سوریه، عراق و لبنان اتخاذ کرده است.»

بعیدی نژاد در ادامه تاکید کرده که «سعودی‌ها باید عادی و مسئولیت پذیر باشند.»

این واکنش سفیر ایران در واکنش به اظهارات همتای سعودی او در لندن صورت گرفته است. «خالد بن بندر بن سلطان» به روزنامه «دیلی تلگراف» گفته عربستان به دنبال تنش و درگیری نیست اما همواره از مواضع تند علیه ایران حمایت کرده است.

این دیپلمات سعودی در ادامه به روزنامه انگلیسی گفته است:‌ «ما به دلجویی اعتقادی نداریم. در هیچ کجای تاریخ ثابت نشده دلجویی استراتژی موفقی است. شما نمی‌توانید با کشوری همانند ایران دلجویی کنید.»

  • منبع خبر : تسنیم