سخنگوی نیروهای مسلح یمن امروز از ۴۸ نوبت حمله هوایی ائتلاف سعودی به شهرهایی از یمن خبر داد و نیروهای متجاوز را به عواقب جدی این حملات تهدید کرد. به گزارش پایگاه خبری صدای دیپلماسی ایران(idva) به نقل از خبرگزاری فارس، سخنگوی نیروهای مسلح یمن گفت که ائتلاف سعودی امروز در ۴۸ نوبت چندین استان […]

سخنگوی نیروهای مسلح یمن امروز از ۴۸ نوبت حمله هوایی ائتلاف سعودی به شهرهایی از یمن خبر داد و نیروهای متجاوز را به عواقب جدی این حملات تهدید کرد.

به گزارش پایگاه خبری صدای دیپلماسی ایران(idva) به نقل از خبرگزاری فارس، سخنگوی نیروهای مسلح یمن گفت که ائتلاف سعودی امروز در ۴۸ نوبت چندین استان یمن را بمباران کرد.

به گزارش شبکه المسیره، سرتیپ «یحیی سریع» سخنگوی نیروهای مسلح یمن گفت:« شهر مجز در استان مأرب در ۹ نوبت، شهرهای حرض و عبس در ۱۵ نوبت و مران، الملاحیط و باقم در استان صعده در ۱۸ نوبت بمباران شدند».

حمله به منطقه مسکونی مران در شهر حیدان استان صعده یمن سه شهید و دو زخمی از میان غیرنظامیان برجای گذاشت.

یک کودک هشت ساله هم در روستای المنقم شهر تحت محاصره «الدریهمی» در استان «الحدیده» در غرب یمن در حمله خمپاره ای نیروهای ائتلاف سعودی به خانه ها و اموال شهروندان در این منطقه زخمی شد.

سخنگوی نیروهای مسلح یمن تاکید کرد، تشدید بی وقفه حملات علیه یمن عواقب جدی برای نیروهای متجاوز خواهد داشت و باید عواقب آن را تحمل کنند.

در مجموع از تاریخ ۹ آوریل ۲۰۲۰ که ائتلاف سعودی مدعی ایجاد آتش بس یکجانبه در یمن شده است این متجاوزان تا به امروز بیش از ۱۰۰ عملیات هجومی و قریب به ۱۴۰۰ حمله هوایی علیه یمن انجام دادند.

  • منبع خبر : خبرگزاری فارس