رئیس‌جمهوری عراق به فرماندهی مرکزی ارتش آمریکا تاکید کرد، عراق هرگز صحنه درگیری و جنگ بین‌المللی نخواهد شد. به گزارش پایگاه خبری صدای دیپلماسی ایران(idva) به نقل از سایت شبکه سومریه نیوز، برهم صالح، رئیس‌جمهوری عراق در گفت‌وگو با ژنرال کنت مک‌کنزی، فرمانده مرکزی ارتش آمریکا در بغداد ضمن بررسی مصوبه پارلمان عراق درباره خروج […]

رئیس‌جمهوری عراق به فرماندهی مرکزی ارتش آمریکا تاکید کرد، عراق هرگز صحنه درگیری و جنگ بین‌المللی نخواهد شد.

به گزارش پایگاه خبری صدای دیپلماسی ایران(idva) به نقل از سایت شبکه سومریه نیوز، برهم صالح، رئیس‌جمهوری عراق در گفت‌وگو با ژنرال کنت مک‌کنزی، فرمانده مرکزی ارتش آمریکا در بغداد ضمن بررسی مصوبه پارلمان عراق درباره خروج نیروهای بیگانه از کشورش، تاکید بر اهمیت احترام و تقویت حاکمیت ملی عراق و تصمیم ملی و مستقل این کشور و حمایت از امنیت و ثبات آن گفت: باید روابط دوستی دو کشور تقویت شود و دو کشور به همکاری و هماهنگی در زمینه مبارزه با تروریسم ادامه دهند.

رئیس‌جمهوری عراق تلاش برای ایجاد روابط مثبت با همه را نکته مهم دیگر برشمرد و افزود: به نفع ماست که به سمت درگیری‌های حاشیه‌ای و جانبی کشیده نشویم.

مک‌کنزی نیز خاطرنشان کرد، کشورش به همکاری مشترک علیه تروریسم و حمایت از توانمندی نیروهای عراقی و آموزش و “تقویت ثبات عراق” ادامه خواهد داد.

  • منبع خبر : ایسنا