وزیر امور خارجه گفت: ۴۱ سال است اشتباه کردند و منتظرند با فشارهایشان مردم از انقلابشان کنار بکشند، ولی مردم ایران با شرکت در مراسم سردار شهید به آنها اعلام کردند آن کسی که تروریست است، آمریکاست. به گزارش پایگاه خبری صدای دیپلماسی ایران(idva)، محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران صبح امروز (سه‌شنبه) […]

وزیر امور خارجه گفت: ۴۱ سال است اشتباه کردند و منتظرند با فشارهایشان مردم از انقلابشان کنار بکشند، ولی مردم ایران با شرکت در مراسم سردار شهید به آنها اعلام کردند آن کسی که تروریست است، آمریکاست.

به گزارش پایگاه خبری صدای دیپلماسی ایران(idva)، محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران صبح امروز (سه‌شنبه) در مراسم راهپیمایی ۲۲ بهمن در شهر تهران و در جمع خبرنگاران با اشاره به ترور سردار شهید قاسم سلیمانی عنوان کرد: ترامپ با حرکتی که صورت داد یک بار دیگر به همه دنیا نشان داد که در مورد انقلاب ایران ۴۱ سال است که اشتباه می‌کنند و هنوز همین اشتباه ادامه دارد و این اشتباه باعث شده مردم ما یکپارچه در برابر این حرکت ایستادگی کنند.

وی همچنین اظهار داشت: ما هر چه داریم از همین مردم داریم این مردم مهمترین مبنای قدرت ایران هستند و هر کس به مردم تکیه کند و امید و اعتمادش بعد از خدا به مردم ایران باشد، می‌تواند موفق باشد. موفقیت ما در تکیه به مردم است. حضرت امام فرمودند مردم ولی نعمت ما هستند این نشانگر آن است که ما بدون مردم هیچ هستیم و با مردم در برابر همه می‌توانیم مقاومت کنیم و دنیا هم ناگزیر خواهد بود.

*دلشان را به هر بحث خانوادگی ما خوش کردند 

رئیس دستگاه دیپلماسی ادامه داد: ۴۱ سال است اشتباه کردند و نفهمیدند و مردم ایران را نشناختند ۴۱ سال است منتظرند با فشارهایشان این مردم از انقلابشان کنار بکشند، دلشان را به هر بحث خانوادگی ما خوش کردند و به هر جار و جنجالی که در خانه بین برداران و خواهران می‌افتد دلشان را خوش کردند، برای اینکه آرزوی ۴۱ ساله خود را ادامه دهند.

وی گفت: مردم در مراسم بزرگداشت شهید قهرمان ما سپهبد سلیمانی نشان دادند با آن کسی عهد بستند و برای فردی به خیابان آمدند که آمریکا آن را دشمن خود می‌دانست و آمریکایی‌ها باید از این یک درس بگیرند. مراسم شهید سلیمانی یک رفراندوم عمومی بود که به آمریکایی‌ها اعلام کنند که آن کسی که تروریست است آمریکاست.

وزیر امور خارجه همچنین درباره هدف سفرش به مونیخ برای شرکت در کنفرانس امنیتی مونیخ گفت: هدف از این سفر اعلام دیدگاه‌های جمهوری اسلامی ایران و نشان دادن خطر سیاست‌های آمریکا برای منطقه است.

به گزارش فارس، محمدجواد ظریف روز گذشته (دوشنبه) نیز در دیدار سفرا و روسای نمایندگی‌های خارجی مقیم تهران با حسن روحانی در آستانه سالگرد انقلاب اسلامی، طی اظهاراتی عنوان کرد: فردا (۲۲ بهمن) یک بار دیگر حماسه مردم ایران را خواهید دید، اما این حماسه هیچگاه به پای حماسه برای کسی (سردار سلیمانی) نخواهد رسید که برخی او را بزرگ‌ترین دشمن خود می‌دانستند.

وی افزود: بدانید که مردم ایران طرفدار دشمن آمریکا هستند؛ بپذیرید. آرزوهای غلط را کنار بگذارید. دعواها و بگو مگوهای خانگی ما را به حساب فاصله مردم نگذارید.

  • منبع خبر : فارس