وزیر امور خارجه گفت: امروز زمان آن است که به آمریکایی‌ها بگوییم سیاست‌های شما در قبال ایران شکست خورده است. به گزارش پایگاه خبری صدای دیپلماسی ایران(idva)، محمدجواد ظریف وزیر امورخارجه در حاشیه جلسه امروز هیئت دولت و در جمع خبرنگاران طی سخنانی درباره انتخابات گفت: ممکن است دلخوری‌هایی درباره انتخابات داشته باشیم و شایدافراد […]

وزیر امور خارجه گفت: امروز زمان آن است که به آمریکایی‌ها بگوییم سیاست‌های شما در قبال ایران شکست خورده است.

به گزارش پایگاه خبری صدای دیپلماسی ایران(idva)، محمدجواد ظریف وزیر امورخارجه در حاشیه جلسه امروز هیئت دولت و در جمع خبرنگاران طی سخنانی درباره انتخابات گفت: ممکن است دلخوری‌هایی درباره انتخابات داشته باشیم و شایدافراد بیشتری تایید می‌شدند تا مردم انتخاب بیشتری داشتند اما امروز زمان بحث نیست.

وی افزود: امروز زمان آن است که به آمریکایی‌ها بگوییم سیاست‌های شما در قبال ایران شکست خورده است. باید آمریکا را مجبور کنیم به میز مذاکره برگردد نه مذاکره دوجانبه بلکه مذاکره ۵+۱ که آن را ترک کرده است.

وزیر امور خارجه گفت: نیاز داریم انتخابات دوم اسفند را از نظر کمیت بهترین کمیت را داشته باشند و از نظر کیفیت بهترین انتخاب را داشته باشند.

ظریف درباره دیدارش با سناتور آمریکایی اظهار داشت: من در سفرهای خارجی درخواست‌های ملاقات متعددی را دریافت می‌کنم از برخی نیز من درخواست می‌کنم اما من اخیرا درخواست ملاقات با دیگران نداشتم. سناتورهای آمریکایی از ۲۰ سال قبل به دیدار من می‌آمدند و اتفاق جدیدی نیست اما این نشانگر این است که آقای ترامپ و پمپئو از شنیدن واقعیت‌های ایران در هراس هستند.

  • منبع خبر : تسنیم