وزیر خارجه جمهوری اسلامی ایران که به عمان سفر کرده است، روابط ایران و عمان را صمیمانه خواند و بر ایستادگی ایران در کنار عمان تأکید کرد. به گزارش پایگاه خبری صدای دیپلماسی ایران(idva)،«محمدجواد ظریف» وزیر خارجه ایران که به عمان سفر کرده است، روابط دو کشور را بسیار صمیمانه خواند. ظریف در حساب توئیتری […]

وزیر خارجه جمهوری اسلامی ایران که به عمان سفر کرده است، روابط ایران و عمان را صمیمانه خواند و بر ایستادگی ایران در کنار عمان تأکید کرد.

به گزارش پایگاه خبری صدای دیپلماسی ایران(idva)،«محمدجواد ظریف» وزیر خارجه ایران که به عمان سفر کرده است، روابط دو کشور را بسیار صمیمانه خواند.

ظریف در حساب توئیتری خود با انتشار تصاویری از دیدارش با مقامات عمان نوشت: «طبق معمول، طی دیروز و امروز به مسقط رفتم تا با مقامات ارشد سلطنت عمان دیدار و درباره روابط دوجانبه و مسائل منطقه‌ای و بین‌المللی رایزنی و تبادل‌نظر کنم. ایران و عمان دو کشور همسایه دارای روابط واقعا صمیمانه بوده و هستند.»

وی افزود:«ما همواره در کناره سلطنت عمان باقی خواهیم ماند.»

ظریف دقایقی پیش با «فهد بن محمود» معاون پادشاه عمان دیدار و در خصوص روابط دوجانبه و مهمترین مسائل منطقه ای و بین المللی گفتگو و تبادل نظر کرد.

رئیس دستگاه دیپلماسی جمهوری اسلامی ایران طی دیروز و امروز نیز با یوسف بن علوی همتای عمانی خود دو بار مذاکره کرد.

ظریف همچنین در دیدار با سرلشکر النعمانی وزیر دفتر سلطان قابوس در خصوص توسعه و تعمیق روابط دوستانه و برادرانه ایران و عمان گفتگو و تبادل نظر کرد.

محمد عبدالسلام سخنگوی انصارلله یمن نیز با ظریف در مسقط دیدار و درباره آخرین تحولات سیاسی و میدانی یمن گفتگو کرد.

  • منبع خبر : فارس