وزیر خارجه با اشاره به درخواست کمک ترامپ از کره جنوبی برای مقابله با کرونا و اصرار آن بر تداوم تروریسم اقتصادی علیه ایران عنوان کرد: آیا آمریکا به دنبال یک «همه‌گیری بی‌پایان» است؟ به گزارش پایگاه خبری صدای دیپلماسی ایران(idva) ،محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران امشب (پنجشنبه) در صفحه توئیترش با […]

وزیر خارجه با اشاره به درخواست کمک ترامپ از کره جنوبی برای مقابله با کرونا و اصرار آن بر تداوم تروریسم اقتصادی علیه ایران عنوان کرد: آیا آمریکا به دنبال یک «همه‌گیری بی‌پایان» است؟

به گزارش پایگاه خبری صدای دیپلماسی ایران(idva) ،محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران امشب (پنجشنبه) در صفحه توئیترش با اشاره به مقاله وال استریت ژورنال که در آن ترامپ از رهبر کره جنوبی برای مقابله با کرونا درخواست کمک کرده٬ نوشت: «کرونا در حال تحمیل خسارت گسترده و سنگین به دنیاست و هیچ کشوری در امان نیست. حتی بزرگ‌ترین اقتصاد دنیا به کمک کشورهای دیگر در مبارزه با این همه‌گیری نیاز دارد. با این حال، از متوقف کردن تروریسم اقتصادی علیه ایران سر باز می‌زند.»

ظریف پرسید: «آیا ایالات متحده به دنبال یک «همه‌گیری (اپیدمی) بی‌پایان» است؟»

وزیر خارجه ایران عدم رعایت تحریم‌های قلدر (آمریکا) را یک ضرورت اخلاقی برشمرد.

گفتنی است٬ دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا برای مبارزه و مهار ویروس کرونا از کره جنوبی درخواست کمک کرده است.

در همین خصوص «رویترز» گزارش داد: دفتر ریاست‌جمهوری کره جنوبی با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد که ترامپ در تماس تلفنی با «مون» رئیس جمهور کره جنوبی ، به او وعده داده در صورتی که سئول در مقابله با ویروس کرونا کمک کند، واشنگتن نیز دریافت تاییدیه سازمان غذا و داروی آمریکا توسط شرکت‌های کره جنوبی را تسهیل می‌کند.

رئیس‌جمهور کره جنوبی نیز به ترامپ گفته است که در صورت در اختیار داشتن تجهیزات پزشکی اضافی، تا جایی که امکانپذیر باشد در این زمینه به آمریکا کمک خواهد کرد.

  • منبع خبر : فارس