طنین فریاد آزادی قدس در سراسر ایران
طنین فریاد آزادی قدس در سراسر ایران
راهپیمایی روز جهانی قدس با حضور باشکوه ‌اقشار مختلف مردم در تمام شهرهای ‌ایران اسلامی ‌با شعار "مرگ بر اسرائیل"‌و "مرگ بر آمریکا"‌ برای رساندن فریاد مظلومیت مردم فلسطین ‌به گوش جهانیان آغاز شد.
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی صدای دیپلماسی ایران(IDVA)،  با گذشت بیش از ۴۴ سال از نامگذاری جمعه آخر ماه مبارک رمضان به عنوان روز جهانی قدس، با ابتکار تاریخ‌‌‌ساز و تعیین‌‌‌کننده حضرت امام خمینی(ره)، مسأله فلسطین و آزادی قدس شریف امروز به یک مسئله بین‌‌‌المللی و آرمان جهانی تبدیل شده ‌و موجبات وحدت و یکپارچگی امت اسلامی در حمایت همه جانبه از ملت مظلوم و مسلمان فلسطین را رقم زده و از سوی دیگر رژیم صهیونیستی و جبهه حامی اشغالگری را علی رغم هیمنه پوشالی خود  بیش از هر دوره تاریخی در ضعف و استیصال قرار داده است.
روز قدس توسط بنیانگذار انقلاب اسلامی به عنوان یک روز رسمی برای حمایت از مردم فلسطین نامگذاری شده است. امام خمینی (ره) در پیامی خطاب به مسلمین ایران و جهان، آخرین جمعه ماه رمضان را روز قدس نامید و از مسلمانان جهان و دولت‌های اسلامی خواست برای کوتاه کردن دست دولت اسرائیل و پشتیبانان آن به هم بپیوندند. این پیام در واکنش به حمله نیروهای اسرائیلی به مسجدالاقصی و همچنین بمباران جنوب لبنان صادر شد.

اکنون به چهل و چهارمین سالگرد انتخاب روز قدس رسیده‌ایم؛ همان روزی که بنیان‌گذار انقلاب اسلامی از عموم مسلمانان جهان و دولت‌های اسلامی خواسته که برای کوتاه کردن دست اسرائیل غاصب و پشتیبانان آن، به هم بپیوندند و از کلیه مسلمانان جهان دعوت کرده تا در آخرین جمعه ماه مبارک رمضان طی مراسمی همبستگی بین‌المللی مسلمانان را در حمایت از حقوق قانونی مردم مسلمان فلسطین اعلام کنند.

گزارش خبرنگاران تسنیم از سراسر ایران اسلامی حکایت از حضور پرشور مردم در راهپیمایی دشمن‌شکن قدس از ساعات اولیه صبح دارد و با وجود اینکه ساعت شروع مراسم از ساعت ۱۰ و در برخی شهرها ساعت ۱۰:۳۰ تا ۱۱ اعلام شده بود، اما مردم از همان دقایق اولیه صبح در محل‌های تعیین شده حضور یافتند تا بار دیگر ‌با شعار “مرگ بر اسراییل و مرگ بر آمریکا” فریاد مظلومیت مردم فلسطین را به گوش جهانیان برسانند و همان طور که مقام معظم رهبری (مدظله العالی) ‌از بین رفتن رژیم صهیونیستی در ۲۵ سال آینده را نوید دادند، اعلام کنند هر روز که می‌گذرد یک روز از عمر رژیم صهیونیستی کم خواهد شد.

قطعنامه راهپیمایی روز قدس| هرگونه حماقت درباره مسجدالاقصی بهای سنگینی برای صهیونیست‌ها دارد

قطعنامه راهپیمایی سراسری انتفاضه و روز جهانی قدس سال ۱۴۰۲ در تهران قرائت شد.

متن این قطعنامه به شرح زیر است:
بسم الله الرحمن الرحیم

سُبْحَانَ الَّذِی أَسْرَى بِعَبْدِهِ لَیْلًا مِنَ الْمَسْجِدِ الْحَرَامِ إِلَى الْمَسْجِدِ الْأَقْصَى الَّذِی بَارَکْنَا حَوْلَهُ لِنُرِیَهُ مِنْ آیَاتِنَا إِنَّهُ هُوَ السَّمِیعُ الْبَصِیرُ
(سوره اسراء/ آیه ۱)

بیت‌المقدس و مسجد الاقصی، مهبط وحی، جایگاه پاک پیامبران و قبله‌گاه اول مسلمین؛ سرزمین خونبار فلسطین با شهیدان به خون خفته‌اش، نقطه کانونی جهان اسلام، محور هم‌گرایی امت اسلامی و هم‌افزایی مسلمین و مهم‌ترین و زنده‌ترین مسئله‌ی مشترک امّت اسلام و کابوس همیشگی صهیونیست‌ها و حامیان آمریکایی و اروپایی آن است.

امروز در شرایطی که با گذشت ۴۴ سال از ابتکار تاریخی معمار کبیر انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی «رحمت الله علیه» و راهبری‌های حکیمانه خلف صالح ایشان حضرت امام خامنه‌ای «مدظله العالی» آرمان آزادی قدس شریف و رهایی ملت مظلوم فلسطین با همراه سازی “امت پیامبر اعظم «صلی الله علیه و آله و سلم» ” و آحاد ملل و جوامع حق طلب و آزادی‌خواه عالم، سیاست‌ها و راهبرد‌های شیطانی امریکا و متحدان منطقه‌ای و فرامنطقه‌ای کاخ سفید در امنیت سازی پایدار برای صهیونیست‌ها در سرزمین‌های اشغالی به شکست انجامیده است و رژیم غاصب و موقت صهیونیستی در مواجهه با تحولات نوین در جبهه مقاومت و توسعه شعله‌های انتفاضه مقدس به کرانه باختری و بلکه سراسر سرزمین‌های اشغالی، در چالش امنیتی و فروپاشی درونی گرفتار و به سرعت مسیر زوال قطعی را طی می‌کند.

ما شرکت کنندگان در این راهپیمایی سراسری و دشمن‌شکن که “مظهر وحدت و اراده جهان اسلام” در حمایت از فلسطین و آزادی بیت المقدس و پشتوانه ” تحکیم و تقویت امنیت ملی ایران عزیز” است، مواضع خود را با بانگ رسای توحیدی “الله اکبر، خامنه‌ای رهبر” به جهانیان اعلام می‌داریم:

۱٫ ما ملت غیور ایران، وحدت و همبستگی جهان اسلام را کلید فتح و غلبه بر استکبار جهانی و توطئه‌های آنان دانسته و به حمدالله اکنون که جبهه مقاومت، ابتکار عمل را از اختیار صهیونیست‌ها خارج و دولت فاسد، دیکتاتور و ورشکسته نتانیاهو را در موقعیت استیصال قرار داده و رژیم کودک‌کش به سمت زوال تدریجی رانده و تزلزل سیاسی و دو قطبی شدید در رژیم جعلی، تحولات و اعتراضات درون مرز‌های سرزمین‌های اشغالی و افزایش فرار ساکنان شهر‌های اشغالی رژیم صهیونیستی را فرا گرفته است؛ معتقدیم تسریع در زوال و فروپاشی رژیم موقت صهیونیستی و رسیدن به نقطه بی‌بازگشت، اولویت اول جهان اسلام و کشور‌های اسلامی است.

۲٫ روز قدس و حمایت از ملت فلسطین را پشتوانه مستحکم ” امنیت ملی ایران عزیز” و رمز “وحدت و اتحاد امت اسلامی ” برابر توطئه‌های استکبار جهانی و صهیونیسم بین الملل دانسته و ضمن تاکید بر رهنمود‌های مقام معظم رهبری، ضرورت تقویت پشتیبانی از مقاومت ضد صهیونیستی را تنها راه حل مساله فلسطین به عنوان ” مساله اول جهان اسلام ” دانسته و بر بازگشت آوارگان فلسطینی از اقصی نقاط دنیا و برگزاری همه پرسی فراگیر و آزاد برای تعیین سرنوشت آینده این کشور تاکید می‌نماییم.

۳٫ ما روزه‌داران شرکت کننده در این اجتماع عظیم، ضمن محکومیت یورش وحشیانه به معتکفان در مسجدالاقصی که منجر به شهادت و زخمی شدن جمعی از روزه‌داران در قبله‌گاه اول مسلمانان و کرانه باختری گردید، حملات و هتک حرمت نظامیان صهیونیست را راهی برای برون رفت از آشفتگی سیاسی و اقتصادی و رهایی از بحران‌های داخلی و ترس و استیصال از انتفاضه نوین و حضور حماسی و شجاعانه نسل جوان فلسطین در میدان مقاومت و مبارزه دانسته و ضمن حمایت قاطع از پاسخ کوبنده و هماهنگ موشکی گروه‌های مقاومت و رساندن پیام «وحدت میدان‌ها»، هشدار می‌دهیم هرگونه حماقتی درباره مسجدالاقصی، بهای سنگینی دارد و اگر جنگی شعله‌ور شود فروپاشی و نابودی رژیم نژادپرست و غاصب را تسریع خواهد کرد.

۴٫ با محکومیت سکوت و بی توجهی مجامع جهانی و نهاد‌های حقوق بشری در قبال جنایات وحشیانه صهیونیست‌ها از ” سازمان ملل متحد” می‌خواهیم نسبت به تعلیق عضویت و اخراج رژیم غاصب، نژادپرست و کودک کش صهیونیستی از آن سازمان و دیگر مجامع بین المللی که مورد مطالبه و اذعان شخصیت‌های مرجع و حقوقدانان معتبر جهانی قرار دارد، اقدام نماید.

۵٫ ما مردم شرکت کننده در این راهپیمایی میلیونی، ضمن حمایت از اقدامات دولت خدمتگزار در توسعه هوشمندانه روابط راهبردی جمهوری اسلامی با کشور‌های دنیا و بالندگی دیپلماسی همسایگی با کشور‌های منطقه و به محاق بردن پیمان آبراهام، حمایت کامل از جبهه مقاومت، نیرو‌های مسلح جمهوری اسلامی، سپاه قدس پاسداران انقلاب اسلامی و ایثارگری‌های فراموش ناشدنی آنان و بویژه فرمانده شهید قدس سپهبد حاج قاسم سلیمانی در دفاع از آرمان فلسطین، خواستار تقویت مادی و معنوی و حمایت هرچه بیشتر از فلسطین مجاهد و مظلوم و نیرو‌های جان برکف جبهه مقاومت و آزادی قدس شریف هستیم.

۶٫ حجاب یکی از ضروریات دین اسلام بوده و عدم رعایت آن حرام شرعی و سیاسی و موجب تزلزل بنیان خانواده‌ها خواهد شد؛ لذا از دستگاه‌های اجرایی میخواهیم تدابیر و اقدامات لازم را برای جلوگیری از تداوم این ناهنجاری در دستور کار قرار داده، ساحت جامعه اسلامی را از این سوغات شوم فرهنگ غربی صهیونیستی که با حمایت دستگاه‌های جاسوسی دشمن ترویج می‌یابد؛ پایان دهند.

۷٫ با تاکید بر شرایط حساس و خطیر امروز کشور و لزوم تعمیق ” وحدت و وفاق ملی ” و هم افزایی ظرفیت‌ها و فرصت‌ها برای حل مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم و کمک به دولت مردمی برای فائق آمدن در جنگ اقتصادی و تحریمی دشمنان و مبارزه قاطع با فساد، تورم و گرانی، ضمن تاکید بر نصب العین قرار دادن رهنمود‌های حکیمانه مقام معظم رهبری «مدظله العالی» بویژه شعار سال ۱۴۰۲ “مهار تورم، رشد تولید”، هرگونه غفلت، مسامحه و کوتاهی در این عرصه را بی عملی و گریز از مسئولیت‌های شرعی و قانونی تلقی و شناسایی، محاکمه و برخورد قاطع با مجرمین را خواستاریم.

در پایان به برخی دولت‌های منطقه که بدنبال پیمودن مسیر خطای تجربه شده دیگران که غالبا منجر به سقوط آن‌ها شده است هشدار می‌دهیم فریب وعده‌های کشور‌های غربی و صهیونیستی را نخورده و ضمن رعایت اصول همجواری از رفتار‌های تحریک آمیز خوداری و صلاح مردم و کشور خود را در پیش گرفته و از درماندگی قدرت‌های بزرگ در مواجه با ملت بزرگ ایران درس بگیرند.

والسلام علیکم و رحمه الله و برکاته
جمعه ۲۵ فروردین ماه سال ۱۴۰۲
مصادف با ۲۳ رمضان ۱۴۴۴ و ۱۴ آوریل ۲۰۲۳
شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی

حمایت مردم زادگاه امام امت از قدس شریف و مردم مظلوم فلسطین

همزمان با روز جهانی قدس که نمادی از مبارزه مردم آزاده جهان در برابر ستم ظالمان است، مردم ولایتمدار و شهیدپرور سرزمین آفتاب، استان مرکزی همچون گذشته در راهپیمایی شرکت کرده و با سر دادن شعار آزادی قدس گام‌های راسخی در راستای آزادی مردم مظلوم فلسطین بر می‌دارند.

مردم استان مرکزی، از خمین زادگاه امام راحل تا ساوه شهر یاقوت های سرخ، از محلات پایتخت گل ایران تا زرندیه و دلیجان سرزمین کار و تلاش، از تفرش شهر علم و ادب تا آشتیان سرزمین تمدن کهن و فراهان مهد مشاهیر بزرگ، از شازند و خنداب سرسبز تا کمیجان قهرمان  با شعارهای خود حمایت از مردم مظلوم فلسطین را اعلام کردند

مردم در اراک، مرکز استان مرکزی در این یوم‌الله، با حضور گرم خود باری دیگر به ندای رهبر کبیر انقلاب لبیک گفته و نشان‌ دادند که تحت هیچ شرایطی حکومت ظالمان در هیچ نقطه‌ای از جهان را نمی‌پذیرند و با در دست داشتن تصاویر حاج قاسم در کنار شهیدانی که به تازگی به دست رژیم اشغالگر قدس در فلسطین اشغالی به شهادت رسیده‌اند، فریاد انتقام و خونخواهی با فتح قدس شریف سر داده و از دولت‌های استکباری جهان اعلام برائت کردند.

زنان، مردان و کودکان با سردادن شعارهای ضداستکباری و ضد صهیونیستی مخالفت خود را با اقدامات غاصبانه رژیم کودک‌کش صهیونیستی بیان داشتند و روزه‌داران در استان مرکزی پس از گذراندن آخرین احیا شب قدر، بدون هیچ خستگی و آزردگی به میدان امام(ره) آمده‌اند. اقشار مختلف جامعه از جمله تشکل‌های دانشجویی و دانش‌آموزی و روحانیون در این مراسم حضور پررنگ داشته و برای دفاع از مظلومان جهان اعلام آمادگی کردند.
برخی خانواده‌ها به همراه کودکان و خردسالان خود در این مراسم حضور یافته و این روز بزرگ را گرامی‌ داشته‌اند چرا که حمایت از مظلومان جهان بزرگ و کوچک نمی‌شناسد و حتی روزه اولی‌هایی آمدند تا نشان دهند از کودکان مظلوم فلسطینی حمایت می‌کنند.

شکوه حضور مردم خراسان جنوبی در حمایت از فلسطین
امروز پهنه خراسان جنوبی مواج از حضور با شکوه مردان وزنانی شد که طنین صدایشان لرزه بر اندام اسرائیل وایادی دست نشانده‌اش انداخت.

مردم خراسان جنوبی همگام با سایر هموطنان در حمایت از مردم مظلوم فلسطین و محکومیت جنایات رژیم جعلی صهیونیستی در راهپیمایی روز جهانی قدس شرکت کردند و فریاد آزادی قدس در این دیار طنین‌انداز شده است.

راهپیمایی روز قدس امروز جمعه بیست و پنجم فروردین مصادف با بیست و سوم ماه مبارک رمضان همزمان با سراسر جهان و کشور در بیش از ۹۰ نقطه خراسان جنوبی با حضور گسترده مردم به سمت مسیرهای راهپیمایی و میعادگاه نماز جمعه برگزار می‌شود تا مردم بصیر و موقعیت‌شناس این استان بار دیگر انزجار خود را از استکبار جهانی و رژیم کودکش صهیونیستی فریاد بزنند.

فریاد حمایت از مردم مظلوم فلسطین در شیراز طنین‌انداز شد
امروز همزمان با سراسر کشور اقشار و اقوام مختلف از زن و مرد، پیر و جوان و کوچک و بزرگ که برخی از اقشار از جمله عشایران غیور و لُر زبان‌ها با لباس‌های محلی در راهپیمایی روز قدس شرکت کردند و با سردادن فریاد “مرگ بر اسرائیل”، “مرگ بر آمریکا و مرگ بر استکبار جهانی”، جنایات رژیم صهیونیست را محکوم کردند و خواستار اتحاد بیشتر امت اسلامی برای آزادی قدس شریف و سرزمین مقدس فلسطین از چنگال رژیم غاصب و جعلی اسرائیل جنایتکار شدند.

گروه‌های مختلف مردم  با حضور گسترده و حماسی خود از جمله خانواده‌هایی که با کالسکه نوزاد و فرزند خود را به این مراسم آورده‌اند، سالخوردگانی که با ویلچر و عصاء آمده‌اند تا در راهپیمایی روز قدس نشان دهند که همچنان وفادار به آرمان‌های انقلاب اسلامی، خون شهیدان و فرامین امامین انقلاب هستند.

راهپیمایان به سنت هر ساله پرچم‌های ایران، فلسطین و حزب الله لبنان را در دست گرفته‌ و با در دست داشتن شعارنوشته‌هایی از جمله “شعار ملت ما، مرگ بر آمریکا؛ مرگ بر اسرائیل”، “القدس لنا”، “مرگ بر فتنه‌گر” و … انزجار خود از رژیم غاصب صهیونیستی را به نمایش گذاشتند.

مرزدار ایلامی فریاد مرگ بر اسرائیل سر دادند
هم زمان با سراسر کشور، ولایت مداران، مرزدار ایلامی فریاد مرگ بر اسرائیل سر دادند و پژواک صدای “مرگ بر اسرائیل” آنان کوه‌های ایلام را نیز به خروش درآورد.
این مراسم به یاد ماندنی که طنین “مرگ” بر اسرائیل آن خشم و نفرت ولایت‌مداران مرزدار ایلامی  را نسبت به کشور کودک کُش اسرائیل را بر افروخته است از ساعت ۱۰ امروز با حضور افشار مختلف مردم ولایی ایلام در سنین مختلف آغاز شده است.

از نکات برجسته و دیدنی این راهپیمایی حضور کهنسالان اعم از زنان و مردانی است که به رغم کهنسالی در مسیرهای راهپیمایی همراه با جوانان و نوجوانان با زبان روزه بوده که دست در دست هم و یکصدا ندای”مرگ بر اسرائیل” را سر می دهند.

حاضران در این راهپیمایی با چنان اقتداری” مرگ بر اسرائیل ” می‌گویند؛ که هر رهگذری را نیز به وجد میآورد تا در این مراسم ملی حضور یابد و همراه با خیل عظیم جمعیت که به رغم بارندگی و سرمای شدید بعلت شرایط جوی در خیابان‌های ایلام شعار”مرگ بر اسرائیل” سر دهند.

حضور باشکوه مردم مازندران ‌در راهپیمایی روز قدس
از نخستین ساعات ابتدایی جمعه مصادف با ۲۵ فروردین علوی تباران روزه دار با حضور در میعادگاه های نماز و میادین اصلی شهر که از دو روز گذشته اعلام شده بود در حمایت از مردم مظلوم فلسطین و در محکومیت اقدامات ظالمانه رژیم صهیونیستی به راهپیمایی آمدند.

حضور پرتعداد مردم در جای جای استان و براساس مشاهدات میدانی خبرنگاران تسنیم در غرب و شرق مازندران نشان می دهد امسال به رغم تلاش های دشمن و تبلیغات گسترده در کمرنگ کردن حضور مردمی اقشار مختلف در صحنه حاضر شدند و با حمایت از مظلومان بار دیگر فریاد مرگ بر آمریکا و مرگ بر اسرائیل سر دادند.
مردم مازندران در صفوفی مثال‌زدنی و در صف های به هم پیوسته با خروش بیداری همگام با مردم آزاده دنیا با حضور در راهپیمایی روز قدس یکصدا فریاد” الله اکبر” سر دادند.

به گزارش خبرنگار میدانی تسنیم از مرکز استان حرکت مردم در مسیر میدان شهید قاسمی ،آغاز شده و با شعار مرگ بر اسرائیل در مسیر میدان ساعت و شهدا  در حال حرکت هستند.

آغاز راهپیمایی روز قدس در خراسان شمالی

مردم روزه‌دار، انقلابی و همیشه در صحنه استان خراسان‌شمالی با حضور پرشور خود، راهپیمایی روز جهانی قدس را در هوای بارانی امروز آغاز و با آرمان‌های امام راحل تجدید بیعت کردند.

مردم روزه‌دار و مومن بجنوردی از ساعت ۱۰٫۳۰ امروز با تجمع در میدان شهید این شهر، در مسیر تظاهرات روز جهانی قدس شرکت کرده و در پایان در آئین عبادی و سیاسی نماز جمعه حضور پیدا می‌کنند.

سیل جمعیت راهپیمایی کنندگان بجنوردی در بیست و سومین روز از ماه مبارک رمضان، به حدی است که ابتدای جمعیت در مصلای امام خمینی و انتهای آن به چهارراه مخابرات در ابتدای مسیر راهپیمایی می‌رسد.
راهپیمایان بجنوردی در این مراسم عظیم و دشمن‌شکن، با سر دادن شعارهای مرگ بر اسرائیل و مرگ بر آمریکا، حقد و کینه خود را دد منشی‌های رژیم متجاوز صهیونیست و هم‌پیمانانش نشان داده و اقدامات جنایت بار و ددمنشانه روزهای اخیر رژیم کودک کش اسرائیل را محکوم کردند.

حضور زنان در کنار کودکان و نوجوانان دهه نودی و دهه هشتادی، در راهپیمایی روز قدس سال ۱۴۰۲چشمگیر و تحسین برانگیز است. کودکان و نوزادان نیز در کالسکه‌های که با پرچم فلسطین تزئین شده بود، در این راهپیمایی بی‌نظیر حضور داشتند.

آغاز راهپیمایی روز قدس در قزوین/ طنین فریاد مرگ بر اسرائیل

در آخرین جمعه از ماه رمضان مردم شهر قزوین همگام با مردم سایر نقاط ایران و جهان پا به خیابان‌ها گذاشتند و برای آزادی قدس شریف و نابودی رژیم پلید صهیونیستی فریادهای کوبنده «مرگ بر اسرائیل» و «مرگ بر آمریکا» سر دادند.

در آخرین جمعه از ماه رمضان مردم شهر قزوین همگام با مردم سایر نقاط ایران و جهان پا به خیابان‌ها گذاشتند و برای آزادی قدس شریف و نابودی رژیم پلید صهیونیستی فریادهای کوبنده «مرگ بر اسرائیل» و «مرگ بر آمریکا» سر دادند.

این راهپیمایی در شهر قزوین از میدان میرعماد شروع شده و در آن راهپیمایان بعد از گذر از خیابان‌‌های نادری و امام‌خمینی(ره) راهپیمایی خود را در مسجدالنبی به پایان می‌رسانند.

به جز شهر قزوین در ۴۶ شهر و روستای استان قزوین هم راهپیمایی پرشکوه روز جهانی قدس آغاز شده و راهپیمایان روزه‌دار با سر دادن شعار‌هایی مانند «فلسطین ارض‌المسلمین» همراهی همه‌جانبه خود را مردم مظلوم فلسطین و پایبندی خود را به آرمان قدس اعلام می‌کنند.

شکوه حضور اقشار مردم خوزستان در حمایت از فلسطین

راهپیمایی آخرین جمعه ماه مبارک رمضان در مرکز خوزستان ساعت ۱۰ صبح امروز از مقابل مسجد جزایری در خیابان امام خمینی (ره) با حضور اقشار مختلف مردم و مسئولان آغاز شد و  لحظه به لحظه از خیابان‌های فرعی و دیگر مسیرهای دسترسی بر خیل جمعیت راهپیمایان افزوده می‌شود.

در پیشاپیش راهپیمایی کنندگان نماینده ولی فقیه در استان، نمایندگان مجلس خبرگان، برخی نمایندگان مجلس، ائمه جمعه و جماعات، فرماندهان نظامی و انتظامی، بسیج ادارات و کارخانجات و دیگر مسئولان استان حضور دارند و جامعه ورزشکاران با لباس‌های متحد جلوه زیبایی به این حضور باشکوه بخشیده‌اند.

همچنین حضور عشایر مختلف خوزستان مثل همیشه که در همه صحنه‌های انقلابی مشارکتی هوشمندانه و گسترده دارند در این راهپیمایی با لباس‌های زیبای محلی خود حضوری چشم‌نواز دارند.

راهپیمایان با در دست داشتن پلاکاردهای پایان اسرائیل و پرچم‌های ایران، حزب الله لبنان و تصاویری از کشتار بی‌رحمانه فلسطینیان حمایت خود را از مردم بی‌دفاع فلسطین اعلام کرده و آدمک‌های رژیم صیهونیستی و استکباری را به آتش کشیدند.

خروش مردم روزه‌دار مشهد در راهپیمایی روز قدس

مردم مشهد از همان ساعات اولیه راهپیمایی در محل تجمع، جمع شده‌اند و امروز در خیابان امام رضا(ع) شاهد شکل گیری یک زنجیره‌ انسانی ضدصهیونیستی هستیم تا مشهدی‌ها بار دیگر خروش انقلابی و جهادی خود را به رخ مستکبران جهانی کشانده و ثابت کنند که همچنان داغ و توفنده پای “آرمان فلسطین” ایستاده‌اند.

مسیر راهپیمایی روز جهانی قدس در مشهد جمعه ۲۵ فروردین‌ماه از میدان ۱۵ خرداد به سمت حرم مطهر رضوی در حال برگزاری است و در این روز شور و شوق مردم مشهد را در جای جای شهر می‌ شود دید…
در گوشه گوشه این راهپیمایی عظیم ، گلوی خشک و روزه‌‌دار مشهدی ها تنها “آرمان فلسطین” است که سخن می‌گوید و فریاد حق‌خواهی را به اوج می‌رساند.کودک، جوان، میانسال و پیر آمده‌اند تا دفاع کنند از مردمان مظلومی که در میان هجوم وحشی‌های صهیونیست، خواب آرام از چشمانشان بریده شده است.

آغاز راهپیمایی روز ‌قدس در جوار آب‌های نیلگون خلیج فارس
امروز به مناسبت آخرین جمعه ماه مبارک رمضان و سالروز روز جهانی قدس، مردم مومن، روزه دار و ولایتمدار هرمزگان در اقصی نقاط این استان و هم زمان با سایر مناطق کشور با حضور پر شکوه و دشمن در راهپیمایی حمایت خود از آرمان فلسطین و انزجار خود از رژیم غاصب صهیونیستی را اعلام کردند.

در شهر بندرعباس مراسم گرامیداشت این روز جهانی، از لحظاتی قبل از محل پارک شهید دباغیان به سمت مصلی نماز جمعه آغاز شده و مردم با شعارهای دشمن شکن و ضد صهیونیستی از جمله مرگ بر اسرائیل، مرگ بر آمریکا و اسرائیل اسرائیل دشمن اصلی ماست و شعارهایی در حمایت از مردم فلسطین اعلام کردند بر آرمان قدس شریف استوار ایستاده‌اند.

علاوه بر شهر بندرعباس در سایر شهرستان‌ها، مرکز بخش‌ها و روستاهای هرمزگان نیز مراسم روز قدس با شکوه خاصی در حال برگزاری است و مردم این خطه شهید پرور، حماسه ای ماندگار خلق کردند.
در این راهپیمایی با شکوه مردم روزه دار هرمزگان در هوای گرم و شرجی، اعم از پیر و جوان و کودک و نوجوان، زن و مرد و شیعه و سنی حضور داشتند و بار دیگر با منویات مقام معظم رهبری،آرمان انقلاب و جبهه مقاومت تجدید میثاق کردند.

شکوه حضور مردم لرستان در راهپیمایی روز قدس
مراسم راهپیمایی روز جهانی قدس با شعار محوری «فلسطین محور وحدت جهان اسلام؛ قدس در آستانه آزادی» هم‌زمان با سراسر کشور در لرستان آغاز شد.مردم لرستان با سر دادن شعارهای «مرگ بر اسراییل»، «مرگ بر آمریکا»، «الله‌اکبر»  حمایت خود را از مردم فلسطین نشان دادند و خشم خود را از جنایات رژیم صهیونیستی در نوار غزه اعلام داشتند.

گزارش خبرنگاران تسنیم لرستان حکایت از حضور پرشور مردم از ساعات اولیه صبح دارد و با وجود اینکه ساعت شروع مراسم روز قدس از ساعت ۱۱:۳۰ در برخی شهرها اعلام شده‌ است، اما مردم از همان دقایق اولیه صبح در محل‌های تعیین‌شده حضور یافتند. حضور عشایر لرستان با لباس‌های محلی در راهپیمایی امروز خرم‌آباد جالب‌توجه است.

آغاز راهپیمایی روز جهانی قدس در ۴۳ نقطه استان گلستان
مسلمانان روزه‌دار گلستانی در آخرین جمعه از ماه پرفیض و مبارک رمضان در لبیک به فرمان بنیانگذار فقید جمهوری اسلامی ایران امام خمینی (ره) به خیابان‌ها آمدند تا بار دیگر با آرمان‌های والای آن پیر سفر کرده و منادی وحدت اسلامی و مردم مظلوم و بی دفاع فلسطین تجدید بیعت کنند.
این مراسم مردمی و ضد استکباری در گرگان مرکز استان گلستان از چهارراه میدان آغاز و راهپیمایان با عبور از میدان مرکزی شهر و خیابان شهدا در مصلی نماز جمعه تجمع می‌کنند.

مسئولان ارشد استان گلستان در کنار اقشار مختلف مردم در این راهپیمایی ضد صهیونیستی تنفر و انزجار خود را از حملات ناجوانمردانه رژیم اشغالگر قدس به گوش جهانیان رساندند.

به گزارش خبرنگاران تسنیم, در دیگر شهرها و بخش های استان نیز، روزه داران مومن در ۴۳ نقطه استان، با در دست داشتن پوسترها و پلاکاردهایی با مضمون حمایت از مردم مظلوم فلسطین و ابراز تنفر و انزجار از رژیم اشغالگر قدس بار دیگر حمایت خود را از مسلمانان مظلوم فلسطین اعلام کردند.

مردم استان گلستان در راهپیمایی امسال با سر دادن شعار در محکومیت اقدامات خصمانه و وحشیانه صهیونیست ها، خواستار تلاش جدی مجامع بین المللی در جهت احقاق حق مردم مظلوم فلسطین شدند.

راهپیمایی روز جهانی قدس در یزد آغاز شد
مردم ولایتمدار یزد از ساعت ۱۰ صبح امروز با حضور در میدان شهید بهشتی(ره) یزد در راهپیمایی یوم‌الله روز جهانی قدس شرکت کردند و راهپیمایی خود را با شعار کوبنده مرگ بر آمریکا و مرگ بر اسرائیل آغاز کردند.

بسیاری از شرکت کنندگان در این مراسم با در دست داشتن پلاکاردهایی که روی آن شعارهای ضد استکباری نوشته شده بود، انزجار و نفرت خود از جنایت‌های رژیم کودک‌کش و جنایتکار صهیونیستی را اعلام کردند.
تعدادی از شرکت کنندگان هم تصاویری از سید و سالار شهیدان انقلاب سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی در دست داشتند و تاکید کردند که قطعا انتقام این شهید با نابودی صهیونیست‌ها و آزادی قدس به زودی رقم خواهد خورد.

طنین فریاد مرگ بر اسرائیل در پایتخت شور و شعور حسینی‌
در حالی که چشم جهانیان در روز قدس به جای جای میهن اسلامی دوخته شده، حضور چشمگیر مردم بصیر ایران برای حمایت از مردم مظلوم فلسطین خیره‌کننده است.
راهپیمایی روز جهانی قدس در زنجان همزمان با اقصی نقاط کشور دقایقی قبل در حد فاصل میدان قائم (حاجی بلوار) تا مصلی نماز جمعه با حضور حداکثری اقشار مختلف مردم آغاز شد. مردم زنجان با شعارهای مرگ بر اسرائیل، مرگ بر آمریکا و مرگ بر استکبار جهانی، جنایات رژیم صهیونیستی را در منطقه محکوم می‌کنند.

آغاز راهپیمایی روز جهانی قدس در کردستان/ کُردها آزادی قدس شریف را فریاد زدند
مراسم راهپیمایی روز قدس در تمامی شهرهای استان کردستان، از ساعت ۱۰ همزمان با سراسر کشور آغاز شده که در سنندج، مرکز استان، مردم، از میدان آزادی به سمت خیابان فردوسی، میدان انقلاب، سه راه حبییبی این شهر در حرکتند.
در این مراسم باشکوه و به یادماندنی، مردم روزه‌دار استان کردستان با زبان روزه به همراه مسئولان و فرماندهان نظامی و انتظامی ارشد استانی، روحانیون، بسیجیان، دانش‌آموزان و دانشجویان، سایر اقشار، زن و مرد، پیر و جوان، کودک و نوجوان همه آمده‌اند تا به ندای رهبرشان لبیک گویند و آزادی قدس شریف از یوغ صهیونیست‌ها را فریاد بزنند.

مردم شهیدپرور و ولایت مدار استان کردستان از ابتدای آغاز این مراسم شعارهای یک‌صدا و کوبنده «مرگ بر آمریکا»، «مرگ بر اسرائیل»، «مرگ بر انگلیس» و «مرگ بر فتنه‌گر» سر دادند و به مسیر تعیین شده در این راهپیمایی ادامه دادند.

کردستانی‌ها با حضور گسترده خود ضمن تجدید بیعت با آرمان‌های امام راحل(ره) و رهبر معظم انقلاب، بار دیگر وحدت، برادری و یکدلی مسلمانان شیعه و سنی در کردستان را به رخ استکبار و یاوه‌گویان کشاندند.

آغاز راهپیمایی روز جهانی قدس در استان سمنان/ طنین “مرگ” برای صهیونیست‌ها

راهپیمایی ضد صهیونیستی روز قدس امسال با حضور پررنگ مردم  روزه‌دار که شب گذشته را نیز تا سحرگاه دست به دعا و نیایش برداشته بودند؛ در ۵۲ نقطه استان سمنان آغاز شد.

راهپیمایی روز قدس در سراسر استان سمنان در حال برگزاری است و مردم مؤمن و روزه‌دار استان سمنان علیه رژیم کودک کش صهیونیستی و در دفاع از مردم مظلوم فلسطین و قدس شریف به خیابان‌ها آمدند.
مردم مؤمن و روزه دار سراسر استان سمنان از ساعت‌ها پیش در مکان تعیین شده حاضر شدند تا با مشت‌های گره کرده فریاد مرگ بر اسرائیل را محکم‌تر از همیشه سر دهند.

در این راهپیمایی همه اقشار حضور دارند و همه آمدند تا از مردم بی دفاع و مظلوم غزه و فلسطین حمایت کنند و همچنین انزجار خود را از جنایات وحشیانه رژیم صهیونیستی به دنیا اعلام کنند.

فریاد استکبار‌ستیزی مردم ملک سلیمانی روز قدس

راهپیمایی روز جهانی قدس با حضور پر شور مردم انقلابی و آزادی‌خواه کرمان همزمان با سراسر کشور در دیار شهید‌ قدس حاج قاسم سلیمانی سیدالشهدای جبهه مقاومت برگزار شد و مردم پایتخت مقاومت اسلامی بار دیگر با فریاد و خروش خود حمایت خود از مردم مظلوم فلسطین و انزجار خود را از مستکبران عالم و در راس آنها آمریکا و رژیم صهیونیستی نشان دادند.

راهپیمایی روز جهانی قدس در ملک سلیمانی همزمان با آخرین جمعه ماه مبارک رمضان با حضور پرشور و گسترده مردم روزه‌دار برگزار شد و مردم دیار شهید سلیمانی با فریادهای”مرگ بر اسرائیل” و “مرگ بر آمریکا”، ندای مظلومیت قدس شریف را فریاد زدند.

این مراسم در شهر کرمان از چهار راه توحید با حضور حجت‌الاسلام والمسلمین حسن علیدادی سلیمانی نماینه ولی‌فقیه در استان کرمان، محمدمهدی فداکار استاندار کرمان، پورابراهیمی و زاهدی نمایندگان مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی، سردار نظری فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان، امیر غلامعلیان فرمانده قرارگاه منطقه‌ای جنوب‌شرق ارتش، سردار ناظری فرمانده انتظامی استان کرمان، رئیس کل دادگستری استان کرمان و دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان آغاز شده و مردم کرمان مسیر راهپیمایی را به طرف مصلای بزرگ امام علی(ع) شهر کرمان ادامه دادند.

آغاز راهپیمایی روز جهانی قدس در ۵۰ نقطه سیستان و بلوچستان

راهپیمایی روز جهانی قدس دقایقی قبل با حضور گسترده مردم شیعه و سنی در ۵۰ نقطه جمعیتی استان سیستان و بلوچستان آغاز شد.
مردم روزه‌دار شیعه و سنی زاهدان از دقایقی قبل با تجمع چشمگیر در میدان آزادی محل آغازین راهپیمایی با حضور گسترده خود در راهپیمایی روز جهانی قدس ضمن سر دادن شعار «مرگ بر اسرائیل» ضمن اعلام حمایت از ملت مظلوم فلسطین، خشم و انزجار خود را از جنایات استکبار جهانی و در رأس آن رییم صهیونیستی به نمایش گذاشتند.

راهپیمایی روز جهانی قدس در زاهدان مرکز استان سیستان و بلوچستان با تجمع مردمی در میدان آزادی از ساعت ۱۰ آغاز شد و در ادامه راهپیمایی کنندگان از میدان آزادی به سمت خیابان آزادی و سپس مسجد جامع حرکت می‌کنند و در نهایت این راهپیمایی با قرائت قطع‌نامه در مصلی قدس پایان خواهد یافت.

خروش بوشهری‌ها در دفاع و حمایت از مردم مظلوم فلسطین

در آخرین جمعه از ماه مبارک رمضان در نقاط مختلف جهان راهپیمایی روز جهانی قدس برگزار شد و مردم آزاده فریاد آزادی قدس شریف، حمایت از مردم مظلوم فلسطین و محکوم کردن جنایات کودک‌کشان صهیونیستی سر دادند.

مردم روزه‌دار بوشهری در نقاط مختلف استان در شهرها و روستا با خیابان‌ها آمدند و حماسه دیگری در حمایت از ملت مظلوم و ستم‌دیده فلسطین و ابراز انزجار از اسرائیل غاصب خلق کردند.

راهپیمایی روز جهانی قدس در مرکز استان بوشهر از خیابان امام خمینی (ره) مقابل مسجد توحید آغاز شد و تا مصلا نماز جمعه ادامه داشت.بوشهری‌ها در کناره آبراهه خلیج‌فارس یک صدا فریاد آزادی فلسطین و مسجدالاقصی از چنگال رژیم اسرائیل غاصب و حمایت از ملت مظلوم و ستم‌دیده فلسطین سر دادند.

در مسیر راهپیمایی روز جهانی قدس در بوشهر، شرکت‌کنندگان با شعارهای مرگ بر آمریکا و اسرائیل، بیت‌المقدس قبل مسلمین   رها شود از سلطه غاصبین،  قدس نماد وحدت اسلام است – میراث جاودانه امام است، مانند رهبر خود آزاده‌ایم آزاده – برای محو دشمن آماده‌ایم آماده، وای اگر خامنه‌ای حکم جهادم دهد – ارتش دنیا نتواند که جوابم دهد، در آخرین جمعه ماه خدا – آید صدای مرگ بر آمریکا، قدس تبلور شکوه دین است – نشانگر وحدت مسلمین است، خون سلیمانی ما می‌جوشد – ملت علیه دشمنان می‌خروشد، امروز روز قدس و روز دین است – تجلی قدرت مسلمین است، مثلث شوم و پلید ابلیس – آمریکا و اسرائیل و انگلیس، قدس نماد وحدت اسلام است – میراث جاودانه امام است در مصلا جمعه بوشهر تجمع کردند.

راهپیمایی روز جهانی قدس در اصفهان آغاز شد
مراسم گرامیداشت این روز جهانی، دقایقی پیش با حضور پرشور شهروندان و مسئولان اصفهانی در میدان امام خمینی(ره) آغاز شده و آخرین جمعه ماه مبارک رمضان امسال شاهد خروش معنادار مردم ظلم‌ستیز اصفهان است.
حرکت مردم شهیدپرور اصفهان از مسیرهای هشتگانه به محل تجمع رخدادهای بزرگ تاریخی، یعنی میدان امام(ره) آغاز شده و این مردم همیشه در صحنه در آنجا ضمن حفظ انسجام و نشان دادن اتحادشان به مردم سراسر جهان، فریاد حمایت از مظلومان عالم به ویژه مردم فلسطین را سر می‌دهند. مسیرهای منتهی به محل تجمع مردم پیش از شروع مراسم میزبان گام‌های محکم راهپیمایان بوده است.

  • منبع خبر : جهان نیوز