طرح دوچرخه‌سواری اشتراکی شهرداری تهران صبح روزگذشته با حضور شهردار منطقه ۲ اجرایی شد. به گزارش پایگاه خبری صدای دیپلماسی(idva)  وبه نقل از باشگاه خبرنگاران، رسول‌ کشت‌پور شهردار منطقه ۲ شهرداری تهران صبح روز گذشته در مراسم افتتاح طرح دوچرخه‌های اشتراکی‌ که در خیابان ایران زمین برگزار شد، در جمع خبرنگاران حضور یافت و گفت: […]

طرح دوچرخه‌سواری اشتراکی شهرداری تهران صبح روزگذشته با حضور شهردار منطقه ۲ اجرایی شد.

به گزارش پایگاه خبری صدای دیپلماسی(idva)  وبه نقل از باشگاه خبرنگاران، رسول‌ کشت‌پور شهردار منطقه ۲ شهرداری تهران صبح روز گذشته در مراسم افتتاح طرح دوچرخه‌های اشتراکی‌ که در خیابان ایران زمین برگزار شد، در جمع خبرنگاران حضور یافت و گفت: امروز ۱۰ ایستگاه دوچرخه‌‌های اشتراکی بی دود با ۳۰۰ دوچرخه افتتاح می‌شود.

شهردار منطقه ۲ شهرداری تهران با بیان اینکه در فاصله ۲ روز ۵۰۰ نفر برای استفاده از دوچرخه‌های اشتراکی ثبت نام کردند، گفت: فکر می‌کنم برای اینکه بتوانیم در زمینه فرهنگ‌سازی در استفاده از دوچرخه حرکت کنیم باید این نوع حمل و نقل سبک را توسعه دهیم.

وی با بیان اینکه در سطح ناحیه ۲ این سیستم را پیاده کرده‌ایم گفت: شهروندان می‌توانند در قالب نصب نرم افزار بی دود از این دوچرخه‌ها استفاده کنند و در هر جایی پس از استفاده آن را رها کنند؛ ضمن اینکه در اتاق کنترل دوچرخه‌ها پایش می‌شوند و بهتر است که دوچرخه‌ها در مکان‌های تعبیه‌ شده پارک شوند.

کشت‌پور با بیان اینکه در فاز اول ۳۰۰ دوچرخه مورد استفاده می‌گیرد و در صورت استقبال مردم افزایش می‌یابد گفت: تاکنون ۵۴۰ نفر ثبت نام کرده‌اند و ۱۳ هزار نفر هم نرم افزار بی دود را نصب کرده‌اند.

وی خاطرنشان کرد: هزینه استفاده از دوچرخه‌های اشتراکی هر نیم ساعت ۱۵۰۰ تومان است؛اما شهروندان قبل از استفاده باید ۱۵۹ هزار تومان را در حساب خود ودیعه‌ گذاری کنند.