رسانه‌های آمریکایی از شکست آزمایش موتور موشک ماهواره‌بر و انفجار آن در سایت موشکی تگزاس خبر دادند. به گزارش پایگاه خبری صدای دیپلماسی ایران(idva) به نقل از خبرگزاری فارس، رسانه‌های آمریکایی از شکست تست موتور پرتاب ماهواره Starship SN4 متعلق به سازمان فضایی آمریکا(ناسا) لحظاتی پس از شلیک در تخته پرتاب در روز جمعه خبر […]

رسانه‌های آمریکایی از شکست آزمایش موتور موشک ماهواره‌بر و انفجار آن در سایت موشکی تگزاس خبر دادند.

به گزارش پایگاه خبری صدای دیپلماسی ایران(idva) به نقل از خبرگزاری فارس، رسانه‌های آمریکایی از شکست تست موتور پرتاب ماهواره Starship SN4 متعلق به سازمان فضایی آمریکا(ناسا) لحظاتی پس از شلیک در تخته پرتاب در روز جمعه خبر داده‌اند.

براساس گزارش techcrunch، این چهارمین نمونه آزمایش ایستای این نوع موتور پرتاب موشکی بود که در سایت پرتاب «بوکا چیکا» در ایالت تگزاس انجام شد. موتور موشک در لحظه پرتاب دچار انفجار شدید شد.

با این حال رسانه ها می‌گویند که به دلیل شعاع زیاد ایمنی به کسی در این انفجار آسیب ندیده است.

براساس این گزارش، این آزمایش برای توسعه Starship انجام شده است که قرار است جایگزین موشک فالکون-۹ و «فالکون هِوی» برای پرتاب ماهواره بر شود. با این حال به دلیل شکستهای مکرر کارشناسان میگویند که هنوز خیلی زود است که این موشک را بتوان وارد فاز عملیاتی کرد.

 

 

روز پنج شنبه نیز ناسا قصد داشت که دو فضانورد خود را به فضا بفرستد که به دلیل بدی آب و هوا لحظاتی قبل از پرتاب لغو شد و پرتاب آن به روز شنبه موکول شد.

قرار بود این مأموریت توسط موشک فالکون ۹ و کپسول دراگون از پایگاه پرتاب ۳۹A در مرکز فضایی کندی ناسا واقع در فلوریدا در ساعت ۰۱:۰۳ بامداد پنجشنبه به وقت تهران انجام شود و طی آن دو فضانورد به ایستگاه فضایی بین‌المللی بروند.

 

  • منبع خبر : خبرگزاری فارس