آمارهای رسمی دولت‌ها در اقصی نقاط جهان نشان می‌دهد که شمار مبتلایان به ویروس کرونا (بیماری کووید‌ــ‌۱۹) اکنون از مرز ۷۰۰هزار نفر عبور کرده است. به گزارش پایگاه خبری صدای دیپلماسی ایران(idva) آمارهای تجمیعی دولت‌ها در نقاط مختلف جهان حاکی از این است که امروز یکشنبه در ساعت ۲۱:۰۰ به‌وقت تهران شمار مبتلایان ویروس کرونا […]

آمارهای رسمی دولت‌ها در اقصی نقاط جهان نشان می‌دهد که شمار مبتلایان به ویروس کرونا (بیماری کووید‌ــ‌۱۹) اکنون از مرز ۷۰۰هزار نفر عبور کرده است.

به گزارش پایگاه خبری صدای دیپلماسی ایران(idva) آمارهای تجمیعی دولت‌ها در نقاط مختلف جهان حاکی از این است که امروز یکشنبه در ساعت ۲۱:۰۰ به‌وقت تهران شمار مبتلایان ویروس کرونا در جهان از مرز ۷۰۰ هزار مورد گذشته است.

حدود نیمی از ۷۰۰ هزار فردی که ابتلای آنها به ویروس کرونا به تأیید پزشکان رسیده است، ساکن کشورهای اروپایی هستند.

آمریکا با بیش از ۱۳۰ هزار فرد مبتلا به ویروس کرونا، بیشترین شمار مبتلایان به کرونا در بین کشورهای جهان به خود اختصاص داده است.

بر اساس آخرین آمارهایی که پایگاه اطلاعاتی worldometers منتشر کرده، شمار قربانیان ویروس کرونا در کشورهای مختلف جهان به بیش از ۳۳ هزار نفر رسیده است.

تاکنون حدود ۱۵۰ هزار نفر از مبتلایان به ویروس کرونا در جهان سلامت خود را بازیافته‌اند و اقدامات درمانی برای بهبود ۵۲۰ هزار نفر دیگر همچنان در جریان است.

بیماری ناشی از ویروس کرونا یعنی بیماری «کووید‌ــ‌۱۹»که سازمان بهداشت جهانی (WHO) آن را بیماری همه‌گیر جهانی اعلام کرده است،‌ تاکنون در ۱۹۹ کشور و قلمرو در نقاط مختلف جهان شیوع یافته است.

  • منبع خبر : تسنیم