آمارهای اعلامی از سوی ایالت‌های مختلف آمریکا نشان می‌دهد که تعداد جان‌باختگان بر اثر ویروس کرونا در این کشور از مرز ۵۰ هزار نفر عبور کرده است. به گزارش پایگاه خبری صدای دیپلماسی ایران(idva)، برآوردهای وبگاه «وُرلداُمتر» نشان می‌دهد که تا ساعت ۱۰:۱۴ دقیقه صبح جمعه (به وقت ایران) شمار قربانیان ویروس «کووید۱۹» در ایالات […]

آمارهای اعلامی از سوی ایالت‌های مختلف آمریکا نشان می‌دهد که تعداد جان‌باختگان بر اثر ویروس کرونا در این کشور از مرز ۵۰ هزار نفر عبور کرده است.

به گزارش پایگاه خبری صدای دیپلماسی ایران(idva)، برآوردهای وبگاه «وُرلداُمتر» نشان می‌دهد که تا ساعت ۱۰:۱۴ دقیقه صبح جمعه (به وقت ایران) شمار قربانیان ویروس «کووید۱۹» در ایالات متحده از ۵۰ هزار نفر بیشتر شده است.

به نوشته این وبگاه آماری که نتایج زنده خود را بر اساس آمارهای اعلام شده لحظه‌ای از سوی ایالت‌های مختلف آمریکا جمع‌بندی می‌کند، تا کنون ۵۰۲۴۳ نفر در این کشور بر اثر ابتلا به ویروس کرونا جان خود را از دست داده‌اند.

همچنین شمار کل مبتلایان به این بیماری در آمریکا، ۸۸۶۷۰۹ نفر در این سایت اعلام شده و در صدر کشورهای آلوده به ویروس کرونا قرار گرفته است.

این در حالی است که گزارش بازرسی کل در وزارت بهداشت و خدمات انسانی آمریکا نشان می‌دهد که بیمارستان‌های این کشور با کمبود تجهیزات محافظتی برای مقابله با شیوع ویروس کرونا، مواجه بوده و از دستورالعمل‌های دولت نیز دچار سردرگمی شده‌اند.

کمبود تجهیزات پزشکی و کادر درمانی در بیمارستان‌های آمریکا برای مقابله با ویروس کووید۱۹ همچنین جمعی از مسلمانان این کشور را به فکر کمک‌رسانی به آنها انداخته و برای کادر درمانی این کشور ماسک و لباس‌های محافظتی تهیه می‌کنند.

روز گذشته نیز اعلام شد که دولت ترکیه در پاسخ به درخواست کمک رئیس‌جمهور آمریکا برای مقابله با ویروس کرونا، اولین محموله شامل تجهیزات درمانی و قطعات مورد نیاز برای ساخت دستگاه تنفس مصنوعی را به این کشور ارسال می‌کند.

وبگاه «دیلی‌میرور» چندی پیش تصاویری از بیمارستان «وایکاف» در نیویورک منتشر کرد که نشان می‌داد تعداد زیادی از اجساد جان‌باختگان ویروس کرونا در کیسه‌های نارنجی‌رنگ در راهروهای بیمارستان پشت سر هم قرار گرفته و رها شده‌ است.

بر این اساس، با پر شدن ظرفیت سردخانه‌های نیویورک، اجساد قربانیان کرونا را در کامیون‌های یخچال‌دار قرار می‌دهند؛ کامیون‌هایی که فعلاً به عنوان سردخانه‌های موقت استفاده شده و اکنون این کامیون‌ها به وفور در سراسر این شهر دیده می‌شوند.