سپاه پاسداران انقلاب اسلامی  سال هاست که درتحریم است و قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا هم که در طی دوران فعالیت خود همواره همراه و بازوی دولت ها بوده طبعا در تمام این سال ها با محدودیت های  مختلف تحریمی  روبرو بوده است اما باید بگویم خوشبختانه در طی این مدت تجربیات بدست آمده وتکیه به توان […]

سپاه پاسداران انقلاب اسلامی  سال هاست که درتحریم است و قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا هم که در طی دوران فعالیت خود همواره همراه و بازوی دولت ها بوده طبعا در تمام این سال ها با محدودیت های  مختلف تحریمی  روبرو بوده است اما باید بگویم خوشبختانه در طی این مدت تجربیات بدست آمده وتکیه به توان داخلی باعث شده از تنگناهای تکنولژیک گذر کنیم و هم اکنون میتوانیم اعلام کتیم مشکلی درخصوص محدودیت های فناورانه نداریم.

به گزارش خبرنگار ما سعید محمد فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا عصرامروز در یک نشست خبری در حاشیه بیست وچهارمین نمایشگاه بین المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی در پاسخ به پرسش خبرنگار صدای دیپلماسی (idva)با اشاره به مطلب فوق اظهار داشت:ما باورود به مباحث تکنولوژی حوزه پایین دستی صنعت نفت تلاش داریم خلأهای موجود در این زمینه را پر کنیم.

محمد با بیان اینکه قرارگاه از دوره بن‌بست‌های تکنیکی عبور کرده است، گفت: با توجه به بیانیه گام دوم رهبر معظم انقلاب و همچنین تأکیدات ایشان در مباحث اقتصاد مقاومتی، تلاشمان این است که ورود جدی به سایر حوزه‌های اقتصادی کشور که تاکنون مغفول مانده‌اند داشته باشیم و در این زمینه با توجه به ضرورت‌های خام فروشی به صورت گسترده در حال برنامه ریزی جهت ورود قرارگاه به بحث پایین دستی صنعت نفت هستیم.

وی در پاسخ به پرسش دیگر خبرنگار ما در خصوص اختلاف افکنی های جسته گریخته ای که برخی بین قرارکاه و دولت در زمینه اجرای پروژه های نفتی ایجاد می کنند گفت: قرارگاه در تمام دوران فعالیت خود همواره بازوی دولت ها بوده و هم اکنون نیز این تعامل و همسویی همچنان ادامه دارد.

این مقام مسئول در قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا با اشاره به اینکه امروز تحت فشارهای اقتصادی دشمن هستیم، گفت: امروز ما شاهد آن هستیم که فشارهای اقتصادی دشمن از همه زمان‌ها بیشتر شده و دشمن امروز معیشت مردم را هدف قرار داده است و از طرفی محور این فشارها هم نفت و گاز است.

فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا افزود: این تحریم‌ها یک نتیجه مبارکی را نیز خواهد داشت که سال‌ها ما به دنبال تحقق آن بودیم و این نتیجه مبارک جدایی کامل بودجه کشور از نفت است که البته ابتدای راه مشکلات و سختی‌هایی خواهد داشت اما نتایجی که بدست خواهد آمد مثمرثمر خواهد بود.

محمد با تأکید براینکه ظرفیت‌های کشور برای مقابله و کم اثر کردن تحریم‌ها بسیار بالا است، گفت: ایران معادن بسیاری دارد که به حق این معادن، منابع نفتی دوم کشور است و توسعه آنها و استفاده از این ظرفیت سال‌ها مغفول مانده است که ما امیدواریم در شرایطی که تحت تحریم‌های نفتی واقع شده‌ایم بتوانیم شاهد تولید و توسعه معادن، گردشگری و دیگر ظرفیت‌های کشور باشیم.

فرمانده قرارگاه خاتم الانبیا بیان کرد:سرعت ارتقا صنعتی در جهان امروز بسیار بالاست و دشمن هرگز قادر نخواهد بود با انحصاری که ایجاد می کند بازار را از کشورهای توانمند در حوزه صنعت بگیرد و به همین دلیل تسلط آمریکا و هم پیمانانش نیز در بازار کاهش پیدا خواهد کرد.

محمد در خاتمه بیان کرد: این امری مسلم است که به هر میزان تحریم های ظالمانه غرب بر ایران بیشتر شود به همان میزان هم توسعه کمی و کیفی بخش خصوصی در کشور افزایش خواهد یافت و اساسا در موج تحریم های پیشین شرکت های ایرانی رشد و پیشرفت بسیاری پبداکردند و همانگونه که مشاهده می کنیم بزرگترین و پیچیده ترین طرح های حوزه صنعت نفت توسط این شرکت ها به سرانجام می رسد.