سوء‌استفاده اداره گمرک و حفاظت مرزی آمریکا از بودجه اختصاصی کنگره
سوء‌استفاده اداره گمرک و حفاظت مرزی آمریکا از بودجه اختصاصی کنگره

دیوان محاسبات آمریکا در گزارشی عنوان کرده که مقامات اداره گمرک و حفاظت مرزی این کشور، بودجه اختصاصی کنگره برای مهاجران در مرز‌های این کشور را برای امور غیرمرتبط هزینه می‌کنند. به گزارش پایگاه خبری صدای دیپلماسی ایران(idva) به نقل از خبرگزاری فارس، بر اساس گزارش دیوان محاسبات آمریکا، مقامات اداره گمرک و حفاظت مرزی این […]

دیوان محاسبات آمریکا در گزارشی عنوان کرده که مقامات اداره گمرک و حفاظت مرزی این کشور، بودجه اختصاصی کنگره برای مهاجران در مرز‌های این کشور را برای امور غیرمرتبط هزینه می‌کنند.

به گزارش پایگاه خبری صدای دیپلماسی ایران(idva) به نقل از خبرگزاری فارس، بر اساس گزارش دیوان محاسبات آمریکا، مقامات اداره گمرک و حفاظت مرزی این کشور از بودجه‌ای که برای کمک‌های بشردوستانه به مهاجران در ایالات متحده اختصاص یافته سوء‌استفاده می‌کنند.

به نوشته وبگاه «بیزنس اینسایدر»، این مقامات، بودجه اختصاص یافته کنگره آمریکا برای مهاجران در این کشور را صرف خودرو‌های ای‌تی‌وی، موتور‌های آفرود و قایق‌های خود و یا برای سگ‌هایی که به گفته آنها برای کشف و بازداشت تروریست‌ها در نظر گرفته شده‌اند، هزینه می‌کنند.

سال گذشته، کنگره آمریکا، در بحبوحه هجوم مهاجرانی که در مرز‌های آمریکا و مکزیک به دنبال پناهندگی بودند، طرح اختصاص بودجه ۴.۶ میلیارد دلاری را برای افزایش امنیت مرز‌ها و کمک به مهاجران دستگیرشده در پایگاه‌های گشتزنی مرز‌ها را به تصویب رساند.

شمار مهاجرانی که به دنبال پناهندگی در آمریکا بودند، توانایی اداره گمرک و حفاظت مرزی آمریکا برای دستگیری این افراد را کاهش داده و منجر به شلوغی در مرز‌ها، شرایط ناگوار و حتی مرگ کودکان مهاجر شده است.

کنگره در بخشی از این طرح، تقریباً ۱۱۲ میلیون دلار را برای مواد مصرفی و مراقبت درمانی این مهاجران اختصاص داده است.

بر اساس گزارش‌هایی، اداره گمرک و حفاظت مرزی آمریکا تنها بخشی از این پول را به درستی هزینه کرده است؛ که شامل هزینه برای محصولات بهداشتی، غذا و پوشاک بوده است.  اما بخش دیگری از این پول به هزینه‌های بی‌ربط اختصاص یافته است.

اداره گمرک و حفاظت مرزی در بیانیه‌ای اعلام کرده که این تخلفات «ماهیت فنی» داشته و این اداره در نظر دارد برای اصلاح اوضاع اقدامات لازم را انجام دهد.

دموکرات‌های کنگره نیز بلافاصله اقدام این اداره را محکوم کرده و این نهاد را به قانون‌شکنی و سوء‌استفاده از بودجه متهم کرده‌اند.

  • منبع خبر : خبرگزاری فارس