به گزارش پایگاه خبری صدای دیپلماسی (idva)  به نقل از روابط عمومی ارتش، صبح امروز یک فروند هواپیمای باربری ۷۰۷ حامل گوشت، از مبدا بیشکک کشور قرقیزستان، اقدام به فرود اضطراری در فرودگاه فتح البرز کرده که در هنگام فرود از باند خارج و پس از برخورد با دیوار انتهایی باند دچار آتش سوزی شد. هواپیمای یاد […]

به گزارش پایگاه خبری صدای دیپلماسی (idva)  به نقل از روابط عمومی ارتش، صبح امروز یک فروند هواپیمای باربری ۷۰۷ حامل گوشت، از مبدا بیشکک کشور قرقیزستان، اقدام به فرود اضطراری در فرودگاه فتح البرز کرده که در هنگام فرود از باند خارج و پس از برخورد با دیوار انتهایی باند دچار آتش سوزی شد.

هواپیمای یاد شده که ماموریت داشته محموله گوشت وارداتی را به تهران برساند در ساعت ۸/۳۰ دقیقه صبح امروز در حوالی فرودگاه فتح کرج و صفا دشت دچار سانحه شد.

 

 

 

هواپیمای باری۷۰۷ از بیشکک قرقیزستان به سمت فرودگاه پیام در حال حرکت بوده است که خلبان به اشتباه در فرودگاه فتح کرج فرود آمده است.

مسئولان می‌گویند دومین اشتباه خلبان ۷۰۷ این بوده است که زمان ورود به باند فرودگاه فتح، نتوانسته هواپیما را کنترل کند و از انتهای باند خارج شده است و به دیواره فرودگاه برخورد کرده است و پس از آن به شهرک مسکونی نزدیک فرودگاه برخورد می‌کند.

گفتنی است؛ این هواپیما ۱۰ خدمه پروازی داشت همچنین این هواپیمای باری مربوط به خطوط هوایی ایران نبوده است.

در جریان سقوط هواپیمای بوئینگ ۷۰۷ که از قزقیزستان به سمت تهران در حرکت بوده، از میان ۱۶ سرنشین آن تا این لحظه تنها مهندس پرواز نجات یافته است. یک جسد از کشته شدگان هواپیما کشف و جستجوی ماموران امداد ونجات برای یافتن ۱۴ سرنشین دیگر ادامه دارد. منابع خبری شمار کشته شدگان را تا این لحظه هفت نفر اعلام کرده اند که از میان آنها یک تن جز خدمه پروازی بوده است.

مرتضی سلیمی رییس سازمان امداد و نجات هلال احمر  در گفتگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری موج با بیان اینکه هشت تیم امداد و یک فروند بالگرد به محل حادثه اعزام کرده ایم گفت:  در میان خدمه پرواز مهندس فنی پرواز زنده و از محل حادثه خارج شده است.

اسامی جانباختگان این سانحه توسط ارتش جمهوری اسلامی ایران متعاقبا اعلام خواهد شد