«رحیم حیات قریشی» سفیر جدید پاکستان در تهران امروز با وزیر امور خارجه ایران دیدار و رونوشت استوارنامه خود را تقدیم وی کرد. به گزارش پایگاه خبری صدای دیپلماسی ایران(idva) «رحیم حیات قریشی» سفیر جدید پاکستان در تهران پیش از ظهر امروز (سه‌شنبه) با محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران دیدار و رونوشت […]

«رحیم حیات قریشی» سفیر جدید پاکستان در تهران امروز با وزیر امور خارجه ایران دیدار و رونوشت استوارنامه خود را تقدیم وی کرد.

به گزارش پایگاه خبری صدای دیپلماسی ایران(idva) «رحیم حیات قریشی» سفیر جدید پاکستان در تهران پیش از ظهر امروز (سه‌شنبه) با محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران دیدار و رونوشت استوارنامه خود را تقدیم وی کرد.

او که سفیر پاکستان در کره جنوبی بوده، جایگزین «رفعت مسعود» شده است.ماموریت دیپلماتیک خانم «رفعت مسعود» سفیر جمهوری اسلامی پاکستان در تهران پیش از موعد مقرر و بعد از حدود ۱۶ ماه، به دلیل رسیدن به سن بازنشستگی (۶۰ سال) در آبان ماه سال جاری پایان یافت.

وزارت امور خارجه پاکستان آذر ماه «رحیم حیات قریشی» را به عنوان سفیر جدید این کشور در جمهوری اسلامی ایران منصوب کرد.

سفیر جدید پاکستان پیش از این در دفتر نمایندگی دائم این کشور در سازمان ملل متحد در نیویورک، سازمان همکاری اسلامی، پاریس، رم و دهلی نو فعالیت کرده است.