غلامحسین دهقانی سفیر جدید ایران استوارنامه خود را تقدیم پادشاه بلژیک کرد. به گزارش پایگاه خبری صدای دیپلماسی ایران(idva) «غلامحسین دهقانی» سفیر جمهوری اسلامی ایران در بروکسل، صبح امروز (سه شنبه) ۲۰ اسفند ۱۳۹۸ طی مراسمی در کاخ پادشاهی بلژیک با «فیلیپ لئوپولد لوئی» پادشاه این کشور دیدار و استوارنامه خود را به وی تقدیم […]

غلامحسین دهقانی سفیر جدید ایران استوارنامه خود را تقدیم پادشاه بلژیک کرد.

به گزارش پایگاه خبری صدای دیپلماسی ایران(idva) «غلامحسین دهقانی» سفیر جمهوری اسلامی ایران در بروکسل، صبح امروز (سه شنبه) ۲۰ اسفند ۱۳۹۸ طی مراسمی در کاخ پادشاهی بلژیک با «فیلیپ لئوپولد لوئی» پادشاه این کشور دیدار و استوارنامه خود را به وی تقدیم کرد.

سفیر جمهوری اسلامی ایران پیام دوستی حسن روحانی رئیس جمهور اسلامی ایران و آمادگی کامل دولت ایران را برای توسعه روابط با کشور بلژیک در همه زمینه‌های سیاسی، اقتصادی ، فرهنگی، علمی و پارلمانی و مبارزه با تروریسم اعلام کرد.

پادشاه بلژیک ضمن ابراز احترام متقابل به حسن روحانی رئیس جمهور، از اینکه مردم ایران با ویروس کرونا و مشکلات دیگر مواجه هستند ابراز تاسف کرد.

وی از توسعه روابط بین دو کشور در همه زمینه‌های ممکن استقبال و اعلام آمادگی کرد در زمینه توسعه مناسبات کمک کند.

سفیر جمهوری اسلامی ایران پادشاه بلژیک را در جریان آخرین تحولات مربوط به برجام و ضرورت عمل به تعهدات توسط همه طرفهای این توافق و نیز اقدامات کشورمان برای تامین صلح و امنیت و مبارزه با تروریسم در منطقه قرار داد.

 دهقانی هم اکنون سفیر جمهوری اسلامی ایران نزد اتحادیه اروپا و سفیر آکردیته نزد لوکزامبورگ نیز است.

وی پیش از تصدی به این سمت عهده دار معاونت امور حقوقی و بین المللی وزارت خارجه بود.

دهقانی سه شنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۸ در بروکسل با خانم «فرانس شونه» مدیرکل تشریفات وزارت امور خارجه این کشور دیدار و رونوشت استوارنامه خود را تقدیم وی کرده بود.

‌‎دهقانی پیش از این مسئولیت‌هایی از جمله مدیرکل امور سیاسی بین المللی وزارت خارجه و سفیر جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل متحد در نیویورک را بر عهده داشته است.

پس از تصدی غلامحسین دهقانی به این سمت، «محسن بهاروند» دستیار وزیر و مدیرکل آمریکا به جای او عهده دار معاونت امور حقوقی و بین المللی وزارت خارجه شد.

غلامحسین دهقانی به جای «پیمان سعادت» عهده‌دار این سمت شده است.