سفیر انگلیس در ایران در حالی که کشورش و دیگر کشورهای اروپایی در تبعیت از آمریکا تعهدات خود در برجام را زیر پا گذاشته‌اند، مدعی شد: ما برای رسیدن ایران به مزایای لازم در برجام حتی فراتر از تعهدات‌مان در برجام می‌رویم. به گزارش پایگاه خبری صدای دیپلماسی ایران(idva) ، راب مک‌ایر در پیامی اینستاگرامی […]

سفیر انگلیس در ایران در حالی که کشورش و دیگر کشورهای اروپایی در تبعیت از آمریکا تعهدات خود در برجام را زیر پا گذاشته‌اند، مدعی شد: ما برای رسیدن ایران به مزایای لازم در برجام حتی فراتر از تعهدات‌مان در برجام می‌رویم.

به گزارش پایگاه خبری صدای دیپلماسی ایران(idva) ، راب مک‌ایر در پیامی اینستاگرامی به مناسبت سال نوی میلادی نوشت: ایران با چالش های سنگین اقتصادی مواجه است اما اقداماتش در زمینه هسته ای برای جامعه بین الملل نگران کننده است و به حل مشکلات اقتصادی کمک نمی کند. ما به عنوان شرکای اروپایی برجام با این که آمریکا از برجام بیرون رفته است تمام سعی خود را می کنیم این توافق عملیاتی شود. ما به تمامی تعهدات مان در این توافق پایبندیم و برای رسیدن ایران به مزایای لازم حتی فراتر از آن تعهدات می رویم. امیدواریم ایران از این فرصت استفاده کند تا با ما و دیگر کشورهایی که خواهان برقراری صلح و شکوفایی در منطقه هستند همکاری کند.

این دیپلمات انگلیسی در ادامه با اشاره به مسائل منطقه تصریح کرد: امنیت منطقه همچنان آسیب پذیر است. حملات این هفته عراق نشان می دهد تا چه حد این بی ثباتی به وجود آمده توسط گروه های شبه نظامی می تواند به افزایش تنش ها منجر شود و خطر خطای محاسباتی را بالا ببرد.

او همچنین درباره مساله حقوق بشر مدعی شد که در سال ۲۰۲۰ جامعه بین الملل به تعقیب ایران برای عمل به استانداردهای حقوق بشر که شامل محاکمات عادلانه و آزادی بیان است ادامه می دهد.

  • منبع خبر : ایسنا