فرزین مینو معاون وزیر نفت از ساماندهی و استانداردسازی ۷۹۵ شغل پیمانکاری در وزارت نفت خبر داد. معاون وزیر نفت در توسعه مدیریت و سرمایه انسانی، در خصوص تدوین و اجراي طرح اصلاح نظام طبقه‌بندي مشاغل و پرداخت پیمانکاری که به منظور تحقق عدالت در پرداخت به کارکنان از سوی وزیر ابلاغ شد و مفاد […]

فرزین مینو معاون وزیر نفت از ساماندهی و استانداردسازی ۷۹۵ شغل پیمانکاری در وزارت نفت خبر داد.

معاون وزیر نفت در توسعه مدیریت و سرمایه انسانی، در خصوص تدوین و اجراي طرح اصلاح نظام طبقه‌بندي مشاغل و پرداخت پیمانکاری که به منظور تحقق عدالت در پرداخت به کارکنان از سوی وزیر ابلاغ شد و مفاد آن از ابتدای سال ۱۳۹۹ در این وزارتخانه لازم‌الاجرا است، اظهار داشت: تدوین طرح اصلاح نظام پیمانکاری از ابتدای سال ۱۳۹۸ با دستور اكيد وزير محترم و پس از تشکیل کارگروهی تخصصی شامل صاحبنظران، متخصصان و مدیران منابع انسانی وزارت نفت و وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی آغاز شد.
به گزارش پایگاه خبری صدای دیپلماسی ایران(idva)وبه نقل ازسایت اداره کل سلامت، تربیت بدنی و مسئولیت اجتماعی وزارت نفت، دکتر فرزین مینو ضمن اشاره به جزئيات طرح، طبقه‌بندی مشاغل و استانداردسازی عناوین شغلی نيروهاي پيمانكار که مواردي همچون اصلاح جدول دستمزد، طراحي فوق‌العاده‌ها، تعيين شرایط احراز مشاغل، تدوين جدول پایه سنوات و … را در قالب نظام جدید طبقه‌بندی مشاغل قرار داده است، گفت: با نهایی شدن طرح اصلاح نظام پیمانکاری ، ۷۹۵ شغل از سوی وزارت نفت، ساماندهی و استانداردسازی شد. به عبارتی با ابلاغ رسمی طرح اصلاح نظام پیمانکاری توسط وزیر، می‌توان صنعت نفت را يكي از وزارتخانه‌هاي معدود کشور دانست که این تعداد قابل توجه از مشاغل پیمانکاری را احصاء و با تمامی جزئیات استانداردسازی کرده است.
وی افزود: معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی، طرح اصلاح نظام پیمانکاری را علی‌رغم حجم بسیار بالای اقدامات پژوهشي، مشاوره‌اي و با وجود تعدد تشکیل جلسات با متخصصین و کارشناسان؛ حدود یک ماه قبل از زمان سررسید تعهد شده به وزیر نفت به عنوان پروژه‌ای موفق در ۲۰سال اخیر نهایی و به وزیر نفت ارائه کرد. با اجرای این طرح، از ابتدای سال ۱۳۹۹، عدالت در پرداخت شامل حال حدود ۱۰۶هزار نفر نیروی پیمانکار خواهد شد.
دکتر مینو با اشاره به راه‌اندازی بانک جامع اطلاعاتی کارکنان پیمانکار که برای نخستین بار در صنعت نفت صورت گرفت و شرایط لازم را برای تحقق محورهايي جهت بهبود حقوق و دستمزد این دسته از کارکنان فراهم کرد، ادامه داد: از سال ۱۳۹۹ با رویکرد عدالت در پرداخت، شاهد افزایش حقوق‌ نیروهای پیمانکاری همچنین برخورداری تمامی کارکنان پیمانکار از خدمات بیمه تکمیلی (مشابه کارکنان مدت ‌موقت) خواهیم بود كه به طور متوسط حدود ۸۰۰هزار تومان به ازاي هر نفر بار مالي خواهد داشت.
معاون وزیر نفت در توسعه مدیریت و سرمایه انسانی تاکید کرد: با لحاظ ابعاد وسیع شمول این طرح و پیامدهای چشمگیر آن در هماهنگی و یکسان سازی نظام پرداخت، تحقق این پروژه به عنوان يكي از مهم‌ترین دستاوردها و طرح‌های منابع انسانی تلقي مي‌شود. اجراي طرح مذكور را باقیات و صالحاتی برای وزير محترم نفت، خود و تیم همکارم می‌دانم. معتقدم این دستاورد، می‌تواند به عنوان الگو و آیین‌نامه‌ای به منظور گسترش عدالت و حذف تبعیض بین کارکنان سایر وزارتخانه‌ها و دستگاه‌ها قرار بگيرد.
دکتر فرزین مینو در تشریح ابعاد کمی و کیفی این طرح گفت: در ابتدای تصدی این مسئولیت در وزارت نفت متعهد شدم پروژه ساماندهی و استانداردسازی مشاغل پیمانکاران و ساماندهی نظام پرداخت را تا پایان سال جاری محقق كرده و به وزیر نفت ارائه کنم و اجراي اين طرح از جمله مطالبات اصلي جناب وزير از بنده بود. پروژه مورد نظر حجم بسیار چشمگیری از مطالعه، مشاوره، پژوهش، جلسات مکرر با کارشناسان و افراد دارای تجربه را می‌طلبید که تلاش کرديم علاوه بر بررسي و نهايي كردن ديگر طرح‌هاي بااهميت حوزه منابع انسانی، به این پروژه هدف نيز بپردازيم.
معاون وزیر نفت در توسعه مدیریت و سرمایه انسانی در ادامه گفت: تهیه و تدوین شناسنامه مشاغل پیمانکاری، ارزیابی و طبقه‌بندی آن‌ها، تعیین جدول پرداختی و فوق‌العاده‌های قابل پرداخت با توجه به اجرای نظام پرداخت جدید و مبتني بر ارزش مشاغل برای ۷۹۵ شغل در وزارت نفت تعریف شده و كاركنان شاغل در شركت‌هاي پيمانكاري طرف قرارداد با شركت‌هاي اصلي از مزایای متعدد و پایدار آن بهره‌مند خواهند شد.
وی در پایان اظهار داشت: در واپسین روزهای سال و در شرایط خاص اقتصادی هموطنان، خاضعانه خداوند را شاکرم که اين طرح با حمايت‌ها و پيگيري‌هاي جدي وزير محترم نفت در سال ۱۳۹۹ در دستور كار اجرا و پرداخت عادلانه براي هزاران همکار پر تلاش و متعهدم در سراسر کشور محقق خواهد شد.