سازه های جانبی آخرین سکوی برداشت گاز فاز ۱۳ پارس جنوبی در خلیج فارس نصب شد. به گزارش پایگاه خبری صدای دیپلماسی ایران(idva) و به نقل از روابط عمومی شرکت نفت و گاز پارس، مجری طرح توسعه فاز ۱۳ پارس جنوبی از پایان نصب سازه های جانبی سکوی اقماری ۱۳C خبر داد و گفت: عملیات […]

سازه های جانبی آخرین سکوی برداشت گاز فاز ۱۳ پارس جنوبی در خلیج فارس نصب شد.

به گزارش پایگاه خبری صدای دیپلماسی ایران(idva) و به نقل از روابط عمومی شرکت نفت و گاز پارس، مجری طرح توسعه فاز ۱۳ پارس جنوبی از پایان نصب سازه های جانبی سکوی اقماری ۱۳C خبر داد و گفت: عملیات نصب پل ارتباطی و سازه فلر این سکو ، توسط شناور SEA PAD، دیشب (پنج شنبه، ۲۹ اسفندماه) و در واپسین ساعات سال ۱۳۹۸ درخلیح فارس به پایان رسید.

پیام معتمد به ساخت این دو سازه در یارد شرکت صنعتی دریایی ایران(صدرا) اشاره کرد و گفت: پل ارتباطی و سازه فلر سکوی ۱۳C به ترتیب بیش از ۲۴۰ و ۱۰۹ تن وزن دارند و با نصب آن ها در موقعیت مخزن، وزن این ابرسازه به حدود ۷۰۰۰ تن رسید.

وی با اشاره به مراحل اتصال چاه های موقعیت به سکو و شروع عملیات راه اندازی، گفت انتظار داریم این سکو در آینده نزدیک با ظرفیت برداشت روزانه ۱۴،۲ میلیون متر مکعب گاز غنی به بهره برداری برسد.

مجری فاز ۱۳ پارس جنوبی گفت پالایشگاه این فاز برای شیرین سازی روزانه ۵۶ میلیون متر مکعب گاز در امادگی کامل قرار دارد و هم اکنون هم با دریافت روزانه ۲۸ میلیون متر مکعب گاز غنی از دو سکوی مرحله اول این طرح و بیش از ۲۲میلیون متر مکعب گاز ترش از فازهای ۶ الی ۸ پارس جنوبی در مدار تولید است.

معتمد از مهندسان و کارگران حاضر در عملیات نصب دو سکوی ۱۳A و ۱۳C پارس جنوبی در اسفندماه امسال قدردانی کرد و ضمن تبریک فرارسیدن سال ۹۹ گفت: این تلاشگران، در سالروز ملی شدن صنعت نفت، این رویداد بزرگ را با تکمیل عملیات نصب ابر سازه های بخش فراساحل این طرح با بیش از یک ماه کار شبانه روزی در شرایط سخت دریا و دور از خانواده های خود در وضعیت شیوع ویروس کرونا در سراسر کشور گرامی داشتند.