یک مقام ارشد آمریکایی می‌گوید از نظر واشنگتن زمان‌بندی مشخصی برای الحاق مناطق شهرک‌های صهیونیست‌نشین در کرانه باختری وجود ندارد. به گزارش پایگاه خبری صدای دیپلماسی ایران(idva) و به نقل از خبرگزاری فارس، پایگاه خبری «آکسیوس» به نقل از یک مقام ارشد آمریکایی نوشت از نظر دولت ایالات متحده به ریاست «دونالد ترامپ»، تاریخ تعیین‌شده […]

یک مقام ارشد آمریکایی می‌گوید از نظر واشنگتن زمان‌بندی مشخصی برای الحاق مناطق شهرک‌های صهیونیست‌نشین در کرانه باختری وجود ندارد.

به گزارش پایگاه خبری صدای دیپلماسی ایران(idva) و به نقل از خبرگزاری فارس، پایگاه خبری «آکسیوس» به نقل از یک مقام ارشد آمریکایی نوشت از نظر دولت ایالات متحده به ریاست «دونالد ترامپ»، تاریخ تعیین‌شده از سوی تل‌آویو (یکم جولای) برای الحاق بخش‌هایی از کرانه باختری به فلسطین اشغالی، لازم‌الاجرا نیست.

به نوشته این وبگاه، این مقام آمریکایی که خواست نامش فاش نشود، توضیح داد: «اگر فلسطینی‌ها به مخالفت ادامه دهند و به پای میز مذاکره نیایند، می‌تواند عواقب منفی برای آنها داشته باشد و تصمیم‌گیری ما در قبال الحاق را ساده‌تر می‌کند».

دیگر مقام آمریکایی درباره سفر «مایک پامپئو» وزیر خارجه این کشور به فلسطین اشغالی می‌گوید که پامپئو قصد دارد در این سفر به مسئولان اسرائیلی درباره افزایش سرمایه‌گذاری دولت چین در فلسطین اشغالی هشدار دهد.

این مقام آمریکایی به خبرنگار سیاسی شبکه «کان‌نیوز» گفت: «مخالفت ایالات متحده با حضور چین در اسرائیل، بعد از رفتار آنها در موضوع شیوع ویروس کرونا، افزایش یافته است. چینی‌ها تلاش می‌کنند جهانیان را بترسانند و ما تلاش می‌کنیم اقدامات آنها را عقب برانیم».

طبق گفته‌های وی، پامپئو در دیدار با «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی درباره کمک به حزب کمونیست چین هشدار خواهد داد و از او می‌خواهد که هنگام ورود به تعاملات تجاری با چینی‌ها، جوانب احتیاط را رعایت کند.

وزیر خارجه آمریکا که قرار است روز چهارشنبه به فلسطین اشغالی سفر کند، در این باره گفت که سفرش فقط با هدف صحبت درباره الحاق کرانه باختری نیست بلکه موضوعات منطقه‌ای از جمله ایران نیز در دستورکار وی قرار دارد.

  • منبع خبر : خبرگزاری فارس