ریاض: قبل از جنگ اوکراین در مورد پهپادهای ایران هشدار داده بودیم
ریاض: قبل از جنگ اوکراین در مورد پهپادهای ایران هشدار داده بودیم
وزیر خارجه سعودی روز شنبه در سخنانی گفت این کشور پیشتر درباره پهپادهای ایران هشدار داده بود و هم اکنون این پهپادها اوکراین را هدف قرار می‌دهد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی صدای دیپلماسی ایران(IDVA)،«فیصل بن فرحان» وزیر امور خارجه عربستان سعودی روز شنبه در سخنانی تاکید کرد که ریاض در روابط خود با واشنگتن، منافع ملی خود را در نظر می‌گیرد.

وزیر خارجه سعودی در ادامه گفت که این کشور در برخی موضوعات با واشنگتن اختلاف دارد و این موضوعی آشکار است.

بن فرحان با اشاره به جنگ اوکراین اضافه کرد: «موضع شورای همکاری یکپارچه بود و ما از گفت‌وگو برای حل بحران اوکراین حمایت می‌کنیم».

وی گفت: «پیشتر درباره پهپادهای ایران هشدار داده بودیم و این پهپادها هم اکنون اوکراین را هدف قرار می‌دهند».

وزیر خارجه سعودی افزود که روابط این کشور با روسیه خوب بوده و این موضوع برای باز ماندن درهای گفت‌وگو برای همه مفید است.

بن فرحان به برنامه هسته‌ای ایران نیز اشاره کرد و گفت: «خواستار بازگشت به توافق هسته‌ای هستیم اما  با دیدی فراگیر و اینکه کشورهای حاشیه خلیج (فارس) نیز در آن مشارکت داشته باشند».

وی در ادامه بدون اشاره به سلاح هسته‌ای داشتن رژیم صهیونیستی گفت: «دستیابی یک کشور متخاصم به سلاح هسته‌ای سبب خواهد شد تا همگان به بررسی گزینه‌های خود مجبور شوند».

رژیم صهیونیستی در حال حاضر تنها دارنده تسلیحات هسته‌ای در منطقه غرب آسیا به شمار می‌آید این در حالی است که این رژیم تا کنون به بازرسان آژانس بین‌المللی انرژی اتمی اجازه بازرسی از زرادخانه هسته‌ای خود را نداده است.

بر اساس برخی گزارش‌ها، رژیم تل‌آویو دست کم ۱۰۰ کلاهک هسته‌ای در زراخانه هسته‌ای خود دارد.

  • منبع خبر : فارس