ریاض در واشنگتن، تغییر در برجام را به ضرر منطقه می‌داند
ریاض در واشنگتن، تغییر در برجام را به ضرر منطقه می‌داند

یک پایگاه عربی می‌گوید سفارتخانه ریاض در واشنگتن با صدور بیانیه‌ای، هرگونه تغییر در برجام را به ضرر منطقه و متضاد با منافع آمریکا و عربستان سعودی در غرب آسیا عنوان کرد. به گزارش پایگاه خبری صدای دیپلماسی ایران(idva) به نقل از خبرگزاری فارس، با افزایش تهدیدهای آمریکا برای بازگرداندن تحریم‌های سازمان ملل علیه ایران و […]

یک پایگاه عربی می‌گوید سفارتخانه ریاض در واشنگتن با صدور بیانیه‌ای، هرگونه تغییر در برجام را به ضرر منطقه و متضاد با منافع آمریکا و عربستان سعودی در غرب آسیا عنوان کرد.

به گزارش پایگاه خبری صدای دیپلماسی ایران(idva) به نقل از خبرگزاری فارس، با افزایش تهدیدهای آمریکا برای بازگرداندن تحریم‌های سازمان ملل علیه ایران و تغییر دادن توافق هسته‌ای به شکلی که می‌خواهد، سفارت عربستان سعودی در واشنگتن به این احتمال واکنش نشان داد.

سفارتخانه عربستان سعودی در آمریکا بامداد امروز (جمعه به وقت تهران) در واکنش به برخی اخبار منتشر شده در شبکه‌های اجتماعی، اعلام کرد هرگونه تغییری در برجام، منافع ریاض و واشنگتن در کل منطقه را به خطر می‌اندازد.

به نوشته وبگاه «عرب‌نیوز»، صفحه توئیتری به نام @ArabiaNow اطلاعاتی را درباره روابط عربستان سعودی با آمریکا، حمایت مالی ریاض از کارزار انتخاباتی «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا و همچنین موضع این کشور درباره برجام منتشر کرده بود.

ساعاتی بعد کمپانی گرداننده این صفحه توئیتری اعلام کرد که هک شده و اطلاعات قرار گرفته نادرست است. سفارت ریاض در واشنگتن نیز با صدور بیانیه‌ای محتوای منتشر شده توسط این صفحه توئیتری را رد کرده و آن را شایعه خواند.

سفارتخانه عربستان سعودی در آمریکا در این بیانیه با هشدار درباره هرگونه تغییر در توافق هسته‌ای ایران، تصریح کرد: «تصمیمات و تحلیل‌های ترامپ درباره تحولات در خاورمیانه، به طور کامل با مواضع ریاض همخوانی دارد».

در ادامه این بیانیه آمده است: «هرگونه تغییری در این زمینه، مخصوصا برجام، که توانمندی هسته‌ای ایران را افزایش و تحریم‌ها را کاهش می‌دهد، منافع ریاض و واشنگتن را به خطر می‌اندازد».

به نوشته عرب‌نیوز، این بیانیه یک روز بعد از تصمیم کمیته جمهوری‌خواهان در کنگره آمریکا برای اعمال بسته تحریمی جدید علیه ایران صادر شده است.

  این طرح ۱۱۱ صفحه‌ای در بخش ایران ده‌ها توصیه برای پیگیری سیاست‌های تحریمی علیه ایران و اعمال فشار بر تهران مطرح کرده است.

  • منبع خبر : خبرگزاری فارس