دبیرکل جنبش حزب‌الله لبنان به مناسب نیمه شعبان درباره فضایل این شب و اعتقاد به مهدی موعود در بین ادیان سخنرانی کرد. به گزارش پایگاه خبری صدای دیپلماسی ایران(idva) سید حسن نصرالله، دبیرکل حزب‌الله لبنان شامگاه سه شنبه (۱۹ فروردین) درباره نیمه شعبان و سالروز شهادت شهید محمد باقر صدر سخنرانی کرد. سید حسن نصرالله […]

دبیرکل جنبش حزب‌الله لبنان به مناسب نیمه شعبان درباره فضایل این شب و اعتقاد به مهدی موعود در بین ادیان سخنرانی کرد.

به گزارش پایگاه خبری صدای دیپلماسی ایران(idva) سید حسن نصرالله، دبیرکل حزب‌الله لبنان شامگاه سه شنبه (۱۹ فروردین) درباره نیمه شعبان و سالروز شهادت شهید محمد باقر صدر سخنرانی کرد.

سید حسن نصرالله در ابتدای سخنرانی خود ضمن تبریک مناسبات ماه شعبان به ویژه نیمه شعبان به مسلمانان و شیعیان، از پزشکان، پرستاران و کادر بیمارستانی به دلیل جهاد و تلاش‌شان در مقابله با شیوع ویروس کرونا تقدیر و تشکر کرد.

وی همچنین سالروز شهادت «شهید محمد باقر صدر» به همراه خواهرشان (بنت‌الهدی صدر) توسط صدام در نهم آوریل را تسلیت گفت و افزود که شهید محمد باقر صدر، فیلسوف اسلامی و اندیشمند و مرجعی دینی بود.

سید حسن نصرالله گفت که شهید محمد باقر صدر هنگامی که انقلاب ایران به پیروزی رسید، فرمود امام خمینی (ره) آنچه انبیاء به دنبال آن بودند و رؤیایش را داشتند، محقق کرد.

دبیرکل حزب‌الله شهید محمد باقر صدر نمونه اخلاص و تواضع بود و امام خمینی و جمهوری اسلامی و انقلاب را کاملا تأیید می‌کرد و حامی آن‌ها بود.

دبیرکل حزب‌الله لبنان سپس جمله شهید صدر «در امام خمینی ذوب شوید، همان گونه که امام در اسلام ذوب شده است» را نقل کرد و افزود: ذوب در امام، رهبری‌اش و تسلیم به این دلیل است که امام خمینی پرچمدار اسلام در این عصر است و همه ما باید زیر پرچمش باشیم. شهید صدر در جای دیگری می‌گوید اگر امام خمینی از من بخواهد در روستایی از روستاهای ایران ساکن شوم و به اسلام خدمت کنم تردید نخواهم کرد؛ امام خمینی آنچه را که دنبال آن بود، عملی کند.

دبیرکل حزب‌الله لبنان سپس نعمت سلامتی و تندرستی را نعمت بزرگی دانست که بیشتر انسان‌ها و مؤمنان از آن غافل هستند و همین که این نعمت را از دست می‌دهند، حسرت می‌خورند.

سید حسن نصرالله در ادامه تصریح کرد، شب نیمه شعبان شب بزرگی است و جایگاه ویژه‌ای نزد خداوند دارد. وی به نقل از امام صادق (ع) در فضیلت این شب گفت که شب نیمه شعبان بعد از لیالی قدر برترین شب است که خداوند گناه بندگانش را می‌بخشد.

سید حسن نصرالله افزود،  مؤمنان در این شب باید به انجام اعمال مخصوص این شب از قبیل ادای نماز، قرائت قرآن و استغفار از درگاه خداوند بپردازند.

 نصرالله در ادامه سخنرانی خود همه را به پیوستن به پویش «اجتماع القلوب» در شب نیمه شعبان و رأس ساعت ۲۰:۳۰ دقیقه به وقت مکه مکرمه – ساعت ۲۲ به وقت ایران- دعوت کرد تا همه در این ساعت برای ظهور مهدی فاطمه (عجل الله فرجه) و رفع بلا از مردم دعا کنند.

نصرالله تصریح کرد ، بر اساس روایات و احادیثی که از پیامبر اکرم (ص) و ائمه معصومین (ع) نقل شده است، امام زمان (ع) با ظهور خود جهان را با عدل و صلح و محبت پر خواهد حال آنکه پیشتر از آن، پُر از جور و ظلم بود.

دبیرکل حزب‌الله لبنان در ادامه گفت، اعتقاد به مُنجی منحصر در بین مسلمانان و شیعیان نبوده و مسیحیان نیز معتقد به رجعت مسیح عیسی بن مریم (ع) هستند.

سید حسن نصرالله ولادت امام زمان (ع) را به مثابه آغاز شمار معکوس برای تحقق وعده الهی دانست و گفت، باور به منجی در کتب سماوی و ادیان بوده و بسیاری از خاخام‌های یهود منتظر ظهور ایشان هستند.

وی به روایت‌های تاریخی نقل شده در کیفیت ظهور امام اشاره کرد و گفت که مطابق برخی روایات، یهود «بنی قُریظه و بنی‌نضیر» که در مدینه منوره مستقر شده بودند، می‌دانستند که مهدی موعود از آن سرزمین ظهور خواهد کرد.

سید حسن نصرالله در ادامه به ترس و نگرانی صهیونیست‌ها از ظهور مهدی موعود (ع) اشاره کرد و افزود هم‌اکنون در فلسطین اشغالی، رژیم غاصبی وجود دارد که نگران حفظ موجودیت سیاسی است و بیم آن دارد که این رژیم بیش از هشتاد سال عمر نکند.

او در مورد نقل مطالب و روایات مشکوک و مخدوش منتسب به نبی اکرم (ص) هشدار داد و گفت که نباید این گونه مطالب بدون تحقیق و تدقیق در شبکه‌های ارتباط جمعی نقل و منتشر شود.

دبیرکل حزب الله لبنان گفت، جعل روایات با اغراض سیاسی و به نفع شخصیت‌های سیاسی در دوره‌های اسلامی به ویژه به از نبی اسلام و عصر بنی امیه معمول بوده است و روایت‌های مَلاحم و فِتن (روایات مربوط به پیشگویی‌ها) و روایات اسرائیلی (احادیث نقل شده از احبار و کتب یهود) از جمله روایات جعلی است.

وی ادامه داد: «خطرناک این است انسان به خرافات ایمان باور داشته باشد و خطرناک‌تر از آن این است که آثار عملی را بر این خرافات مرتب کند و از آن‌ها نتیجه بگیرد».

سید حسن نصرالله تصریح کرد، جنگ‌ها، وبا و ویروس کرونا منجر به فروپاشی ایدئولوژی‌هایی خواهد شد و شرایط بعد از کرونا نشان می‌دهد که برخی در سراشیب انحطاط اخلاقی افتاده‌اند. نمونه‌ این، اظهارات برخی از مقامات فرانسه بود که می‌گفتند برای تست واکسن و داروی کرونا، از آفریقایی‌ها استفاده کنیم.

وی اعلام کرد: ما باید در این شرایط باید به تکالیف و مسئولیت خود عمل کنیم و انسانیت را فراموش نکنیم و به توصیه‌های گفته شده در مورد کرونا عمل کنیم.

  • منبع خبر : فارس