وزارت امور خارجه روسیه خواستار پایبندی تمامی کشورهای عضو توافق هسته‌ای به تعهدات‌شان و ممانعت از فعال کردن مکانیسم حل اختلاف شد. به گزارش پایگاه خبری صدای دیپلماسی ایران(idva) به نقل از پایگاه خبری اردوپوینت، وزارت امور خارجه چین، روز چهارشنبه در بیانیه‌ای اعلام کرد: روسیه همواره به اجرای برجام متعهد بوده و سرسختانه از […]

وزارت امور خارجه روسیه خواستار پایبندی تمامی کشورهای عضو توافق هسته‌ای به تعهدات‌شان و ممانعت از فعال کردن مکانیسم حل اختلاف شد.

به گزارش پایگاه خبری صدای دیپلماسی ایران(idva) به نقل از پایگاه خبری اردوپوینت، وزارت امور خارجه چین، روز چهارشنبه در بیانیه‌ای اعلام کرد: روسیه همواره به اجرای برجام متعهد بوده و سرسختانه از الزاماتش پیروی می‌کند. ما از تمامی طرف‌ها می‌خواهیم که فعال کردن مکانیسم حل اختلاف[در برجام] را کنار گذاشته و بر بخش اصلی که ایجاد محیط و پیش‌نیازهای فعالیت در راستای حفظ برجام می‌باشد، تمرکز کنند.

وزارت خارجه روسیه همچنین مطرح کرد: برای آن که برجام دوام بیاورد، لازم است که تمامی کشورهای حاضر در این توافق، از جمله تروئیکای اروپا[آلمان، فرانسه و انگلیس] باید به تعهداتشان عمل کنند. آن‌ها باید به طور چشم‌گیری تلاش‌های‌شان در این راستا را افزایش دهند.

  • منبع خبر : ایسنا