دادگاهی در روسیه حکم بازداشت یک عضو سابق نیروی دریایی آمریکا را که به اتهام جاسوسی در روسیه بازداشت شده، برای سه ماه دیگر تمدید کرده است. به گزارش پایگاه خبری صدای دیپلماسی ایران(idva)، دادگاهی در مسکو روز سه‌شنبه حکم بازداشت «پائول ولان» عضو سابق نیروی دریایی آمریکا را برای سه ماه دیگر تمدید کرد. […]

دادگاهی در روسیه حکم بازداشت یک عضو سابق نیروی دریایی آمریکا را که به اتهام جاسوسی در روسیه بازداشت شده، برای سه ماه دیگر تمدید کرده است.

به گزارش پایگاه خبری صدای دیپلماسی ایران(idva)، دادگاهی در مسکو روز سه‌شنبه حکم بازداشت «پائول ولان» عضو سابق نیروی دریایی آمریکا را برای سه ماه دیگر تمدید کرد.

به نوشته خبرگزاری «رویترز»، ولان که تابعیت آمریکا، انگلیس، کانادا و ایرلند را دارد، یک سال پیش به اتهام جاسوسی در روسیه بازداشت شد.

تمدید حکم بازداشت ولان در حالی صورت گرفته که وزارت خارجه آمریکا هفته گذشته از روسیه خواسته بود این فرد را آزاد کند.

سرویس اطلاعات روسیه می‌گوید این فرد را در حالی در یک هتل بازداشت کرده که یک حافظه رایانه‌ای مملو از اطلاعات طبقه‌بندی‌شده روسیه به همراه داشته است.

دولت و رسانه‌های آمریکا اتهامات مطرح‌شده علیه این فرد را ساختگی توصیف کرده‌اند، اما روسیه با تأکید بر اینکه این فرد در حال جاسوسی از این کشور بوده، از «جنگ رسانه‌ای» غرب برای فشار به مسکو در این پرونده، انتقاد کرده است.

  • منبع خبر : فارس