وزارت دفاع روسیه دلیل اوضاع بوجود آمده در استان ادلب را عدم پایبندی ترکیه به تعهداتش در توافق سوچی دانست. به گزارش پایگاه خبری صدای دیپلماسی ایران(idva)،‌ به نقل از روسیا الیوم، «یوری بورینکوف» مدیر مرکز آشتی ملی طرف‌ های درگیر در سوریه وابسته به وزارت دفاع روسیه روز چهارشنبه در بیانیه ای اعلام کرد […]

وزارت دفاع روسیه دلیل اوضاع بوجود آمده در استان ادلب را عدم پایبندی ترکیه به تعهداتش در توافق سوچی دانست.

به گزارش پایگاه خبری صدای دیپلماسی ایران(idva)،‌ به نقل از روسیا الیوم، «یوری بورینکوف» مدیر مرکز آشتی ملی طرف‌ های درگیر در سوریه وابسته به وزارت دفاع روسیه روز چهارشنبه در بیانیه ای اعلام کرد که پیروزی های ارتش سوریه در ادلب اجازه تاسیس منطقه امن طبق توافق سوچی را داده است، این در حالی است که ترکیه در اجرای آن شکست خورده است.

وی تاکید کرد که شکست ترکیه در اجرای تعهداتش در ادلب و پایبند نبودن آن به توافق سوچی، باعث شد که ارتش سوریه دست به کار شود و برای جنگ با تروریست در ادلب وارد میدان شود.

بورینکوف تصریح کرد: این موفقیت‌های اخیر ارتش سوریه در ادلب بود که باعث شد زمینه برای ایجاد منطقه امن بر اساس توافق سوچی فراهم شود.

وی افزود: توافق سوچی (۱۷ سپتامبر ۲۰۱۸) بر ایجاد منطقه امن در ادلب تأکید دارد و شکست ترکیه در اجرای بندهای مربوط به ایجاد منطقه عاری از سلاح در طول مرزهای منطقه کاهش تنش ادلب، ارتش سوریه را وادار کرد که وارد میدان شود.

رئیس مرکز آشتی ملی روسیه در سوریه تصریح کرد: تدابیر ارتش سوریه در ادلب، به حملات تروریستی و کشته شدن غیرنظامیان سوری پایان داد.

  • منبع خبر : تسنیم