من معتقدم انتظار مدیریت این شرایط از آقای روحانی اساسا انتظاری واهی است زیرا او مدت‌هاست که به طور جدی نشان داده هیچ برنامه‌ای ندارد و دچار روزمرگی شدید است. عبدالله ناصری، فعال اصلاح طلب و مشاور ارشد رئیس دولت اصلاحات در گفتگو با روزنامه جهان صنعت، ضمن انکه دولت روحانی را فاقد برنامه ریزی […]

من معتقدم انتظار مدیریت این شرایط از آقای روحانی اساسا انتظاری واهی است زیرا او مدت‌هاست که به طور جدی نشان داده هیچ برنامه‌ای ندارد و دچار روزمرگی شدید است.

عبدالله ناصری، فعال اصلاح طلب و مشاور ارشد رئیس دولت اصلاحات در گفتگو با روزنامه جهان صنعت، ضمن انکه دولت روحانی را فاقد برنامه ریزی برای مبارزه با کرونا معرفی کرده، گفته است: «دولت در سال‌های قبل خیلی مسائل کم اهمیت‌تر از کرونا را هم نتوانست مدیریت کند». فارغ از محتوای اظهارات ناصری که چندوقتی است او و سایر اصلاح طلبان تلاش می کنند خود را منتقد وضع موجود نشان دهند، باید گفت که اینگونه حرف‌ها نمی تواند خاطره حمایت ویژه و جانانه اصلاح طلبان از روحانی و مجل دهم را از اذهان عمومی پاک کند و به عبارت بهتر اصلاح طلبان شریک هر نقطه ضعف در دولت روحانی و مجلس روبه پایان دهم هستند. ناصری همچنین در اظهاراتی مضحک شرایط کشور را شبیه مرداد سال ۶۷ و نیازمند یک قطعنامه ۵۹۸ -جام زهر- دیگر دانسته است! چند روز پیش هم پزشکیان گفته بود: «اگر می‌خواهیم مشکلات اقتصادی نباشد باید سیاست جنگ با امریکا را رها کنیم».

به گزارش پایگاه خبری صدای دیپلماسی ایران(idva) ، بخش های مهم اظهارات ناصری را در ادامه خواهید خواند:

*توجه داشته باشید که دولت در سال‌های قبل خیلی مسائل کم اهمیت‌تر از کرونا را هم نتوانست مدیریت کند. از آنجا که آقای روحانی در دو سال گذشته منفعل بوده و باری به هر جهت عمل کرده است طبیعتا نمی‌توان از او انتظاری داشت. به جهت اینکه دولت برنامه‌ای برای مقابله با کرونا ندارد شاهدیم که وزارت بهداشت یک موضعی می‌گیرد و وزارت صمت موضع دیگری. من معتقدم انتظار مدیریت این شرایط از آقای روحانی اساسا انتظاری واهی است زیرا او مدت‌هاست که به طور جدی نشان داده هیچ برنامه‌ای ندارد و دچار روزمرگی شدید است.

*واقعیت این است که راه نجات کشور در مقابله با کرونا، قرنطینه کامل است و این قرنطینه کامل نیاز به منابع مالی دارد تا دولت بتواند زندگی مردم را اداره کند. دولت اما نه چنین انگیزه‌ای دارد و نه منابع مالی لازم را برای این کار دارد.

*حتما ارزیابی جامعه مدنی در سال آینده از عملکرد روحانی و دولت به مراتب منفی‌تر و سیاه‌تر از قبل خواهد بود. من با توجه به تحریم‌ها شخصا شرایط کشور را شبیه مرداد ۶۷ می‌بینم یعنی معتقدم که با این شرایط با توجه به تبعات درازمدت آثار کرونا باید حاکمیت مثل قطعنامه ۵۹۸ یک تصمیم جدی بگیرد!

*البته اگر آقای روحانی این وزرای ضعیف و نالایق را از دور خود کنار بزند و یکسری آدم‌های باتجربه را برای مدیریت کرونا روی کار آورد، در همین شرایط تحریم و با همین محدودیت منابع هم می‌توان تصمیمات خوبی گرفت. ولی مردم باید بدانند که تصمیمات مطلوب ضدکرونایی با آقایان رحمانی، نمکی و نوبخت انجام شدنی نیست و متاسفانه آقای روحانی هم با طناب اینها در چاه می‌رود.

*آقای روحانی اما کار را رها کرده و من معتقدم که منتظر سپری شدن این یک سال است تا جامعه وارد فضای انتخاباتی شود.

*آقای روحانی به عنوان شخص اول اجرایی مملکت که به موجب قانون اساسی وظیفه حمایت از یک یک افراد را در چنین شرایطی دارد، مسوول جان این مردم بوده و ان شاءالله که متوجه که این وظیفه خطیر هست.

  • منبع خبر : جهان صنعت