رئیس‌جمهور گفت: یک نمونه از این‌که بخواهیم مقابل آمریکا بایستیم، حضور در انتخابات در دوم اسفند است. به گزارش پایگاه خبری صدای دیپلماسی ایران(idva)،حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس‌جمهور در جلسه امروز هیئت دولت طی سخنانی اظهار داشت: حضور مردم در صحنه و همکاری‌شان همیشه حماسه‌های بزرگی آفریده، از آغاز سال در روزهای اولیه ماه فروردین که […]

رئیس‌جمهور گفت: یک نمونه از این‌که بخواهیم مقابل آمریکا بایستیم، حضور در انتخابات در دوم اسفند است.

به گزارش پایگاه خبری صدای دیپلماسی ایران(idva)،حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس‌جمهور در جلسه امروز هیئت دولت طی سخنانی اظهار داشت: حضور مردم در صحنه و همکاری‌شان همیشه حماسه‌های بزرگی آفریده، از آغاز سال در روزهای اولیه ماه فروردین که برای بسیاری از استان‌های ما مشکل سیل پیش آمده بود، مردم حضور همه‌جانبه داشتند و این حضور توانست کاری کند که در زمان کوتاهی مردم بتوانند به زندگی خود برگردند و دولت هم متعهد شد همه ابنیه‌ای را که آسیب دیده بود تا پایان سال به سرانجام برساند.

مشروح سخنان رئیس‌جمهور به شرح زیر است:

حجت الاسلام حسن روحانی اظهار داشت: در ماه بهمن مبارک و در آستانه یک روز تاریخی مهم برای کشورمان هستیم. مردم عزیز و بزرگوار ما امسال در مقاطع مختلف با حضور و همکاریشان در صحنه در کنار یکدیگر حماسه‌های بسیار بزرگی را آفریدند.

وی افزود: از آغاز سال در روزهای اولیه ماه فروردین که برای بسیاری از استان‌های ما مشکل سیل پیش آمده بود، حضور همه جانبه مردم توانست کاری کند که در یک زمان کوتاه آسیب دیدگان بتوانند به مسکن و زندگی‌شان برگردند و دولت هم متعهد شد که همه ابنیه‌هایی که آسیب دیده بود را تا پایان امسال به سرانجام برساند.

رئیس‌جمهور بیان کرد: در آبان‌ماه مردم در برابر حوادثی که دشمنان می‌خواستند از آن سوء استفاده کنند، به صحنه آمدند و در همان روزهای ابتدایی حرکت از زنجان و تبریز آغاز شد و همه استان‌های کشور به صحنه آمدند و آن افتخارات بزرگ، یکپارچگی، وحدت و امنیت ملی را که مورد توجه همه بود و جلوه‌های زیبای ماندگار را ساختند.

روحانی تصریح کرد: البته وقتی از آذربایجان و تبریز نام می‌بریم باید به سالگرد ۲۹ بهمن سال ۵۶ هم اشاره کنیم که آن حادثه، بسیار مهم بود والبته به عنوان چهلم، حادثه قم بود که در ۱۹ دی اتفاق افتاده بود اما آنهایی که تاریخ انقلاب را به یاد دارند به خوبی می‌دانند که قیام مردم تبریز در ۲۹ بهمن ۵۶ کمر رژیم را شکست و یک امیدواری عظیم و بزرگی را در سراسر کشور بوجود آورد.

وی خاطر نشان کرد: برای همه روشن بود درحرکتی که مردم آذربایجان و تبریز به صحنه آمدند، پیروزی ما حتمی و قطعی است. بعد از ۲۹ بهمن سال ۵۶ همه آنهایی که محاسبات سیاسی و اجتماعی در اختیار آنها بود و از رجال بزرگ بودند، می‌دانستند که این قیام مردم پایان کار رژیم است و شما دیدید در کمتر از یکسال شاه از کشور فرار کرد و در ۲۲ بهمن سال بعد انقلاب شکوهمند ما به پیروزی رسید.

رئیس‌جمهور تصریح کرد: در کنار مسئله حضور مردم در آبان مسئله شهادت سردار عزیز، شهید سلیمانی بود که مردم یک کار اعجاب‌آوری را انجام دادند یعنی همه دنیا و منطقه را به شگفتی وا داشتند و هیچ‌کس فکر نمی‌کرد بین نیروهای مسلح و مردم این همه ارتباط نزدیک باشد.

روحانی گفت: هیچ‌کس نمی‌دانست که موضوع مبارزه با تروریسم برای مردم ایران اینقدر مهم باشد و هیچ‌کس فکر نمی‌کرد که امنیت منطقه خاورمیانه و همسایگان ما برای مردم این همه اهمیت دارد.

وی اظهار داشت: سردار سلیمانی در واقع نماد مبارزه با تروریسم، ثبات، امنیت منطقه و امنیت ملی ما بود و این حضور مردم نشان داد که تمام افکاری که آمریکایی‌ها و برخی از غربی‌ها نسبت به ایران در سال‌های اخیر داشتند، محاسبه غلط و تفکر اشتباه بود.

رئیس‌جمهور در ادامه گفت: آن روزها حضور مردم در عراق و در سراسر ایران که البته نماد آن خوزستان، مشهد، تهران، قم و کرمان بود ولی همه مردم در همه جا به خیابان آمدند، تظاهرات کردند، همه هم‌نوایی کردند و همه پاس داشتند که نشان می‌دهد این مردم، چقدر وفادار، شکرگزار و قدرشناس هستند.

روحانی خاطر نشان کرد: در کجای دنیا سراغ دارید که برای یک سرباز فداکار وطن مردم اینچنین به صحنه خیابان‌ها بیایند و به نظر من روزهای تاریخی ماندگار در تاریخ ایران اسلامی شد.

وی گفت: بعد هم در ۲۲ بهمن مردم به صحنه آمدند و تظاهرات، باشکوه بود. آن مقداری که بنده توفیق دارم و مقداری در خیابان آزادی معمولاً با عزیزان و مردم بزرگوار تهران همراه می‌شویم، در همان قدم‌ها، امسال مردم را پرجمعیت‌تر، پرشکوه‌تر و با انگیزه‌تر دیدم و خیلی مهم است ۴۱ سال از انقلاب گذشته است و مثل اولین سالگرد که سال ۵۸ برگزار شد با همان شور و همان علاقه، مردم در صحنه بودند.

رئیس‌جمهور خاطر نشان کردک روز دیگری که مردم باید افتخار بیافرینند، روز دوم اسفند امسال و پای صندوق آراء است. چند موضوع را ملت بزرگوار و عزیز ما باید تفکیک کنند، یک موضوع اینکه ما پای صندوق می‌رویم تا بهترین‌ها را برای مجلس شورای اسلامی برگزینیم که نهاد بسیار مهمی است.

روحانی گفت: مجلس شورای اسلامی جایی است که قوانین را بررسی و تصویب می‌کند، لوایح‌ دولت به آنجا فرستاده می‌شود و به وزرای ما آنجا رأی داده می‌شود. آنها به نوعی بر دستگاه و کار اجرایی نظارت دارند و تحقیق و تفحص و استیضاح و سوال به عهده آنها است.

وی بیان داشت: اصولاً مجلس شورای اسلامی در ایران مجلس قدرتمندی است. اختیارات مجلس در کشورهای مختلف فرق می‌کند و در ایران جایگاه عظیمی دارد و این هم بخاطر نظر امام بود که از ابتدا امام به مجلس یک عنایت خاصی داشت که از سوابق تاریخی بود که ایشان با مرحوم مدرس داشت.

رئیس‌جمهور خاطر نشان کرد: در مجالس شورای ملی آن زمان ایشان گاهی حضور پیدا می‌کرد و اصولاً از لحاظ تاریخی ایشان یک علاقه خاصی به مجلس داشت و همیشه هم امام در کلمات خود راجع به مجلس با عظمت از نمایندگان مجلس یاد می‌کند.

روحانی اظهار داشت: یک طرف قصه این است که مجلس برای ما و سرنوشت ما مهم است و کسی نگوید که هر که می‌خواهد انتخاب شود و صلاحیت دوستان من رد شده و یا صلاحیت هم‌حزبی‌های من تأیید نشده است و حالا هر مجلسی می‌خواهد بشود.

وی گفت: این مجلس می‌خواهد برای ما قانون وضع کند و این قانون برای همه ما است که در زندگی ما و زندگی بچه‌های ما اثر دارد. گاهی برخی قوانین برای سالیان دراز و برای یک دهه، دو دهه و حتی یک قرن باقی می‌ماند و تغییرات اش‌ جزیی است،‌ اصل آن باقی می‌ماند. شما فکر می‌کنید اگر مجلس یازدهم چیزی تصویب کرد به راحتی می‌شود در مجلس دوازدهم آن را تغییر داد؟ آن مصوبه قانون می‌شود و سپس به مرحله اجرا در می‌آید و تغییر آن مشکل است.

رئیس‌جمهور ادامه داد: بنابراین مجلس برای ما مهم است، به اضافه اینکه مسائل مهمی در کشور داریم. در حال تحریم و فشار شدید استکبار جهانی هستیم. باید این تحریم را بشکنیم یا نه؟ باید زندگی مردم را سهل‌تر کنیم یا نه؟ باید بسیاری از ساختارها را در این شرایط تغییر دهیم یا نه؟، چه کسی باید این کار را انجام دهد؟ دولت به تنهایی نمی‌تواند، قوه قضائیه هم به تنهایی نمی‌تواند، باید همه با هم کنار هم قرار بگیریم، دولت با مجلس باید در کنار هم قرار بگیرند.

روحانی گفت: اگر بناست، مشکلات اقتصادی مردم کم شود، نمی‌گویم تمام شود، اگر بناست تحریم برداشته شود که باید این کار را در حد توان انجام دهیم. اگر بناست تولید افزوده شود، اگر بناست در بسیاری از زمینه‌ها خودکفا شویم راهش چیست؟ راهش کار دولت و مجلس و هماهنگی با هم است. امروز در مسائل اقتصادی نیاز داریم که هم با مجلس فعلی‌،(مجلس دهم) و هم فردا با مجلس یازدهم‌، با هم مشکلات را حل کنیم.

وی ادامه داد: اگر می‌خواهیم موانع تولید را برداریم، بعضی‌جاها نیازمند قانون هستیم و بدون قانون نمی‌شود کاری کرد، اگر می‌خواهیم به تولید تحرک ببخشیم، بعضی از جاها نیاز به قانون داریم، اگر می‌خواهیم در مسیر تولید، شرکت‌های دانش‌بنیان و در مسیر علم و دانش اقداماتی انجام دهیم، همه با هم و در کنار هم هستیم.

رئیس‌جمهور خاطر نشان کرد: اگر یک جایی بخواهد منطقه آزاد یا منطقه صنعتی شود و یا یک استان و شهرستان بخواهد اضافه شود همه اینها نیازمند همکاری دولت و مجلس است و به تنهایی نمی‌شود انجام داد.

روحانی گفت: مجلس در همه امور مردم حق قانون‌گذاری و اظهارنظر دارد و ما باید در کنار هم بتوانیم مسائل را حل کنیم. برخی از مسائلی که امروز در جامعه ما مثل رانت و فساد هست که مردم بسیار نگرانند و حق با آنهاست، اساسا انقلاب اسلامی شد تا مردم عدالت، پاکی و اخلاق را ببینند.

وی در ادامه گفت: پایان همه چیز اخلاق است. اخلاق آخر همه این قیام، نهضت، حرکت، انقلاب، تلاش، کوشش، جهاد و میدان جنگ است و اگر اخلاق درست شد همه درست است و اگر درست نشد همه آنها کم ارزش یا بی‌ارزش است.

رئیس‌جمهور اظهار داشت: به همین دلیل پیامبر اسلامی(ص) به آنهایی که از میدان جنگ سخت برگشته بودند، فرمود شما از جهاد اصغر برگشتید و “بقی علیکم الجهاد الاکبر”. آن جهاد مهمی که برای شما باقی مانده، میدان جنگ و مبارزه با آمریکا و استکبار و تروریسم نیست، از آنها بالاتر جهاد اکبر است. جهاد اکبر یعنی همان اخلاق حسنه و مبارزه با هوای نفس است و آن هدف نهایی ما است. اگر هدف نهایی ما جامعه پاک و حیات طیبه است پس راه آن این است که ما با فساد، رانت و با همه این مشکلات بجنگیم و مبارزه کنیم. چطور امکان‌پذیر است؟ نه قوه قضاییه و نه دولت به تنهایی می‌توانند اینها را از بین ببرد بلکه همه با هم باید این کار را انجام دهیم.

روحانی اظهار داشت: ما لوایح مهمی را برای شفافیت، مبارزه با فساد و تعارض منافع به مجلس شورای اسلامی دادیم. اینها را باید با هم بنشینیم و تصویب کنیم. ممکن است برخی از آنها در همین مجلس تصویب شود و برخی از آن برای مجلس بعدی بماند پس همه با هم باید در این زمینه تلاش کنیم و این برای ما مهم است.

وی تصریح کرد: مسئه بسیار مهم دیگر شکستن حصر ایران و شکستن تحریم است. تحریم یک عمل تروریستی و ظالمانه علیه ملت ایران است و هیچ‌کس هم نمی‌تواند بگوید که تحریم اثر ندارد. اینکه گفته شود تحریم هیچ اثری ندارد و دولت باید قوی باشد، این به معنای تنزیه آمریکا و بالاترین حمایت از آمریکا است.

رئیس‌جمهور گفت: آن کسی که می‌گوید تحریم اثر ندارد یعنی حامی آمریکا است یعنی از آمریکا حمایت می‌کند و می‌گوید آمریکا کار بدی نکرده و کار خوبی کرده است و تحریم هم اصلا در زندگی اثر ندارد و ما باید کار کنیم. این حرف، هم دروغ و هم خلاف واقعیت است و هم حمایت از آ‌مریکا است. تا ما درد را نشناسیم، درمان را نمی‌توانیم بشناسیم و اگر کسی دستش درد می‌کند، پایش را درمان کنیم، این دست خوب نمی‌شود. باید بشناسیم که درد کجا است و همانجا سراغ درد برویم و آن را درمان کنیم.

روحانی در ادامه گفت: تحریم یک کار تروریستی آمریکایی، علیه ملت بزرگ ایران است. اکنون گروهی آنجا حاکم شدند که از گذشته هم با ایران بد بودند و امروز قدرت را در اختیار گرفته‌اند، اسرائیلی‌ها و ارتجاع منطقه هم آنها را حمایت کردند واین فشار را به مردم ایران آوردند. در برابر این فشار چه اقدامی باید بکنیم؟. اگر کسی بگوید تحریم را نمی‌شود به هیچ قیمتی شکست و در برابر تحریم باید تسلیم شویم ، این حرف نادرست است . چطور است که در سال ۹۲ و ۹۴ توانستیم تحریم را بشکنیم؟ مگر ایران تحریم نبود پس چطور تحریم را شکستیم؟ یک بخش تحریم را در سال ۹۲ شکستیم و بخشی از آن را هم در ۹۴ شکستیم.

وی تصریح کرد: اینکه صادرات نفت ما یک‌دفعه از ۹۰۰ هزار بشکه به نزدیک ۳ میلیون بشکه رسید، بخاطر این بود که تحریم را شکستیم، همه اجناس ما در بندرگاه‌های غربی و غیر غربی مانده بود و به خاطر تحریم نمی‌آمد، پالایشگاه و بسیاری از مراکز بزرگ پتروشیمی و مراکز گاز کشور راه نمی افتاد، اما راه افتاد و این تحریم شکسته شد.

رئیس‌جمهور گفت: ما توانستیم با تمام بانک‌های بزرگ شرق و غرب برای اعتبار اقدام کنیم ودر موردی، ۵ میلیارد از یک کشور اعتبار گرفتیم و از برخی کشورهای دیگر هم همه مقدمات آن آماده شد و شرایط تغییر کرد و همه شرکت‌ها برای سرمایه‌گذاری در ایران صف بستند.

روحانی اظهار داشت: حالا شما بگویید همه اینها چشم‌بندی است، اینکه در سال ۹۵ رشد اقتصادی ما بالاترین رشد اقتصادی دنیا شد که دیگر چشم‌بندی نیست. کار بزرگی انجام شد. اینکه تحریم‌های سازمان ملل برداشته شد، اینکه معضل بزرگ ما با آژانس بین المللی اتمی برداشته شد ، همین امروز هم علیرغم همه کارهایی که آمریکا کرده باز هم در برابر برجام ناتوان است. اینکه یک دادگاه بین المللی علیه آمریکا رأی می‌دهد و به آمریکا می‌گوید تحریم تو غلط است، نشان این است که هنوز این توافق زنده است. اینکه آمریکا همه تلاش خود را در شورای حکام می‌کند که ما را محکوم کند و حریف نمی‌شود این به معنای آن است که آن توافق هنوز زنده است. اینکه از حالا برای ماه‌های بعد ترسیدند که برجام چه شرایطی پیش می‌آورد به معنای زنده بودن این توافق است. اینکه آمریکا نتوانست بعد از آنکه از این توافق خارج شد در سازمان ملل، در مجمع عمومی و در شورای امنیت علیه ما اقدامی کند از لحاظ سیاسی و حقوقی شکست خورد در شورای حکام هم شکست خورد و این نشان می‌دهد که ملت ما این توان را دارد.

وی گفت: پس ما یکبار تحریم را شکانده‌ایم، اگر کاری نمی‌کردیم، می‌گفتیم قادر نیستیم یک ابرقدرتی مثل آمریکا غلطی انجام داده ما هم در برابر آمریکا کاری نمی‌توانیم بکنیم ولی اتفاقاً می‌توانیم آمریکا را از کار غلطی که انجام داده پشیمان کنیم. یکبار پشیمانش کردیم و به زور پای میز مذاکره آوردیم و او سندی که دلش نمی‌خواست و دوست نداشت را امضاء کرد. باز هم باید این کار را بکنیم. چگونه باید آمریکا را پای میز مذاکره بکشانیم؟ راه آن وحدت و اتحاد و قدرت ما است. باید به آمریکایی‌ها نشان دهیم که توانمند و قدرتمند هستیم. باید نشان دهیم ملت ما ملت بزرگی است که ، صبار و شکور است. بالاترین صبرها را دارد و بالاترین قدردانی را از مخلصین و خادمان خودش انجام می‌دهد.

رئیس‌جمهور همچنین گفت: اگر ملتی صبار و شکور شد، آمریکا ناچار است سر تسلیم فرود بیاورد. اینکه آمریکا در طول یکسال گذشته ده‌ها پیغام برای ما فرستاده که با هم مذاکره کنیم، در این که تردید نداریم و در چند روزی که در نیویورک بودم ۵ ، ۶ پیام برای من آمد که آمریکایی‌ها می‌گویند بیایند با هم مذاکره کنیم. اگر شکست خورده‌ایم و اگر آمریکایی‌ها می‌گویند ایران تاب ندارد و این انقلاب نمی‌ماند پس برای چه این همه اصرار می‌کنید؟ به قول شما به طور طبیعی ۲ ماه دیگر و ۵ ماه دیگر این انقلاب از دست می‌رود پس چرا این همه التماس می‌کنید؟

روحانی ادامه داد: چرا همه رهبران دنیا را واسطه کردید و همین امروز هم واسطه می‌کنید. پس معلوم است، ملت ما این قدرت را دارد که تحریم را بشکند، راه خودش را ادامه دهد، ما این کار را خواهیم کرد و این جزو وظایف ما است که این کار را انجام دهیم.

وی تصریح کرد: قدرت‌نمایی، وحدت، اتحاد و تولید ما در بخش کشاورزی و صنعت کارهایی است که امسال محقق شده است و این را شعار نمی‌دهم. آمار کشاورزی و صنعت را در همین ماه‌های آخر امسال نسبت به پارسال نگاه کنید و خودرویی که همیشه با آن یک مقدار مشکل داریم و مردم ما با آن مشکل دارند، از لحاظ تولید خودرو الان ۱۰۰ درصد و ۱۴۰ درصد تولید رشد پیدا کرده است. پس دست روی دست نگذاشتیم، ننشستیم، سر غم به زانو نگرفتیم و شجاعانه ایستادگی کردیم تا در برابر آمریکا به پیروزی برسیم.

رئیس‌جمهور تاکید کرد: اگر می‌خواهیم در برابر آمریکا بایستیم، یک نمونه‌اش در ۲ اسفند است که باید در صحنه بیاییم. همه باید پای صندوق آراء بیاییم و نمی‌شود کسی بگوید در تهران من یک نفر هم ندارم که بروم بنویسم. این حرف قابل قبول نیست. ممکن است من ۳۰ نفر را پیدا نکردم و ۲۰یا ۲۸ نفر پیدا کردم ولی اگر کسی بگوید در میان این همه کاندیدایی که در تهران وجود دارد من یک نفر را هم پیدا نکردم که با ذوق و سلیقه‌ام بخواند، قابل قبول نیست.

روحانی خاطر نشان کرد: مردم بزرگ و عزیز اینکه این جناح یا آن جناح، این بیاید و آن بیاید. اینها برای این روزها و تا روز ۲ اسفند است. هر که و از جناحی به مجلس برود او نماینده مجلس ما است. آنجا جای قهر نیست. اینجا اگر ما تلاش می‌کنیم و می‌گوییم این جناح باید برود و یکی می‌گوید آن جناح باید برود، اشکال ندارد هر کسی سلیقه‌ای دارد. به هر حال آنهایی که وارد مجلس شدند دیگر نماینده ما هستند. طبق قانون اساسی فردی که وارد مجلس می‌شود در برابر کل ملت ایران مسئول است نه در برابر حوزه انتخابیه و نه در برابر جناح خودش بلکه در برابر کل ملت ایران مسئول است. وظیفه‌اش، وظیفه ملی است، همه باید در اجرای حقوق‌مان، در اجرای اصول قانون اساسی و در اجرای وظایف‌مان همیشه اصل ۴۰ قانون اساسی را مد نظر داشته باشیم.

وی گفت: هیچ‌کس نمی‌تواند در اعمال حق خودش به ضرر منافع ملی کاری انجام دهد چه دولت، چه مجلس، چه قوه قضائیه. همه باید اصل ۴۰ قانون اساسی را بالای سرشان بزنند. هر اقدامی می‌خواهیم بکنیم ولو اینکه بگوییم این اقدام حق ماست در قانون به ما داده شده است. اهلاً و سهلاً شما حق دارید ولی در اعمال حق، نمی‌توانید در زمان و مکان و شیوه، اعمال حق بکنید که به منافع ملی لطمه بخورد و این اصل ۴۰ قانون اساسی است. پس ما و مجلس یک راه پیش رو داریم، مردم از ما یک چیز می‌خواهند، مردم می‌خواهند دولت و مجلس با هم مشکل اقتصادی، اجتماعی ، سیاست خارجی‌شان، تجارت خارجی و معضلات بانکی را حل کنند. آنچه مردم از ما می‌خواهند، هم‌افزایی است که در کنار همدیگر بتوانیم این مشکلات را برداریم و ما با وحدت‌ و اتحاد‌ می‌توانیم این کار را انجام دهیم.

رئیس‌جمهور اظهار داشت: آمریکا چه موقع از تحریم دست برمی‌دارد؟ روزی که مأیوس شود، هر روز که آمریکا از اینکه فشار حداکثری دیگر جواب نمی‌دهد، مأیوس شد، به ناچار تسلیم می‌شود، پای میز مذاکره زانو می‌زند و ناچار است در برابر حق، حق را بپذیرد.

روحانی در ادامه گفت: اینها آمدند یک فرمانده بزرگ ما را شبانه و بزدلانه ترور کردند، آمریکا چه جواب داد. پاسخ آمریکا این بود که هم مجلس نمایندگان و هم سنا، اختیارات رئیس‌جمهور را در زمینه جنگ با ایران محدود کرد. برای چه این کار را کرد؟ بخاطر ترور شهید سلیمانی. اینکه شما می‌بینید مجلس نمایندگان و سنا هر دو به محدودیت اختیارات رئیس‌جمهور آمریکا و کاخ سفید و پنتاگون نسبت به ایران رأی می‌دهند بخاطر این است که دیدند این کار غلط و نادرست بود. این کار امنیت آمریکایی‌ها را در منطقه کم و اختلاف را بیشتر کرد و ثبات را از بین برد. اتفاقاً آن روز اگر مشکلی در منطقه بود، می‌توانستند با واسطه‌هایی که داشتند با همکاری و همفکری با یک شخصیتی مثل شهید سلیمانی آنرا حل و فصل کنند اما امروز به جای شهید سلیمانی باید با ۲۰ نفر حرف بزنند. کارتان آسان شد؟ کارتان سخت شد. شما دیروز با واسطه با این یا آن کشور با شهید سلیمانی حرف می‌زدید می‌توانستید خیلی از مسائل منطقه را حل کنید، حرف‌تان را برسانید و حرف طرف مقابل را دریافت کنید. حالا به جای شهید سلیمانی باید با ۲۰ نفر حرف بزنید. کارتان سخت ومشکل‌تر شد. امنیت شما سخت‌تر شد. سربازان شما امروز ترس و وحشت بیشتری دارند.

وی تصریح کرد: راه آمریکا در این منطقه و نسبت به ایران غلط بوده است. امروز خود مجلس نمایندگان آمریکا و سناتورها در سنا، این را به یک زبان و بیانی می‌گویند. پس ما باید با ایستادگی و قدرت‌مان بتوانیم در برابر آمریکا به پیروزی برسیم. بدانیم روز ۲ اسفند حضور و صف‌های پرشور ما آمریکا را عصبانی و ناراحت می‌کند. عدم حضور ما آمریکا را خوشحال می‌کند.

رئیس جمهور خاطر نشان کرد: حتی باید مسئله را بالاتر از مجلس هم مد نظر قرار دهیم و آن جایگاه ایران در دنیای امروز و در برابر استکبار جهانی و برای آینده فرزندان مان است. ان‌شاء الله امیدواریم افتخار پنجم در سال ۹۸ در دوم اسفند پای صندوق آراء توسط ملت بزرگ و هوشیار ما آفریده شود.

 

  • منبع خبر : تسنیم