رهگیری بمب افکن‌های B-52 آمریکا در نزدیکی حریم هوایی روسیه
رهگیری بمب افکن‌های B-52 آمریکا در نزدیکی حریم هوایی روسیه

نیروهای مسلح روسیه طی بیانیه‌ای از رهگیری بمب افکنهای راهبری نیروی هوایی آمریکا در نزدیکی حریم هوایی این کشور خبر داد. به گزارش پایگاه خبری صدای دیپلماسی ایران(idva) به نقل از خبرگزاری فارس،  ارتش روسیه با اشاره به اینکه آمریکا و ناتو فعالیتهای نظامی خود را در نزدیکی مرزهای روسیه افزایش داده‌اند از رهگیری بمب افکنهای […]

نیروهای مسلح روسیه طی بیانیه‌ای از رهگیری بمب افکنهای راهبری نیروی هوایی آمریکا در نزدیکی حریم هوایی این کشور خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری صدای دیپلماسی ایران(idva) به نقل از خبرگزاری فارس،  ارتش روسیه با اشاره به اینکه آمریکا و ناتو فعالیتهای نظامی خود را در نزدیکی مرزهای روسیه افزایش داده‌اند از رهگیری بمب افکنهای B-52 نیروی هوایی آمریکا توسط جنگنده‌های روسی بر فراز دریای اوخوتسک در روز جمعه خبر داده است.

مرکز مدیریت دفاع ملی روسیه نیز روز جمعه طی بیانیه‌ای رهگیری بمب افکنهای استراتژیک آمریکا از سوی جنگنده های روسی در نزدیکی مرزهای هوایی این کشور را تایید کرده است.

با این حال این مرکز تاکید کرده است که بمب افکنهای آمریکایی دارد حریم روسیه نشده بودند.

طی روزهای اخیر وزارت دفاع روسیه بارها از عملیات رهگیری پرنده‌های آمریکایی بر فراز دریای مدیترانه، دریای سیاه و دریای بالتیک خبر داده است.

روز سه شنبه گذشته، جنگنده‌های «سوخو ۲۷» روسیه  بمب‌افکن‌های راهبردی آمریکا و هواپیماهای تجسسی ناتو را بر فراز دریای بالتیک رهگیری کرده بودند.

بمب افکن بی-۵۲ یک هواپیمای استراتژیک نیروی هوایی ارتش آمریکاست که توسط شرکت بوئینگ ساخته شده و از دهه ۱۹۵۰ میلادی در خدمت ارتش این کشور قرار دارد.

  • منبع خبر : خبرگزاری فارس