وزرای خارجه ایران و روسیه در دهلی‌نو دیدار و گفتگو کردند. به گزارش پایگاه خبری صدای دیپلماسی ایران (idva)، محمدجواد ظریف و سرگئی لاوروف وزرای خارجه ایران و روسیه که برای شرکت در نشست گفتگوی رایسینا در دهلی‌نو حضور دارند، صبح امروز (چهارشنبه) دیدار و گفتگو کردند. گفتگوی وزرای خارجه ایران و روسیه در حالی […]

وزرای خارجه ایران و روسیه در دهلی‌نو دیدار و گفتگو کردند.

به گزارش پایگاه خبری صدای دیپلماسی ایران (idva)، محمدجواد ظریف و سرگئی لاوروف وزرای خارجه ایران و روسیه که برای شرکت در نشست گفتگوی رایسینا در دهلی‌نو حضور دارند، صبح امروز (چهارشنبه) دیدار و گفتگو کردند.

گفتگوی وزرای خارجه ایران و روسیه در حالی انجام شد که دیروز سه کشور اروپایی عضو برجام مکانیسم حل و فصل اختلافات در برجام را فعال کردند. ظریف هم در دیدار دیپلمات آلمانی حاضر در نشست رایسینا در دهلی‌نو این اقدام اروپایی‌ها را اشتباهی راهبردی خواند.

«حمدالله محب» مشاور امنیت ملی افغانستان و «نیلس آنن» وزیر مشاور در امور خارجی آلمان از دیگر مقاماتی بودند که با ظریف در دهلی ‌نو دیدار کردند.

به گزارش فارس، محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه ایران برای شرکت در نشست سالانه گفتگوهای رایسینا عصر دیروز (سه‌شنبه) ۲۴ دی ماه به دهلی نو رفت.

وزرای خارجه ایران و روسیه اوایل دی ماه در مسکو با یکدیگر دیدار کرده بودند. ظریف و لاوروف همچنین در پی ترور سردار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی تلفنی به گفتگو پرداخته بودند.

 

  • منبع خبر : فارس