کاظم جلالی سفیر جدید ایران در روسیه پیش از عزیمت به محل ماموریت با وزیر خارجه ایران دیدار و گفتگو کرد. به گزارش پایگاه خبری صدای دیپلماسی ایران(idva)، کاظم جلالی سفیر جدید جمهوری اسلامی ایران در فدراسیون روسیه امروز (یکشنبه) و پیش از عزیمت به محل ماموریت خود با محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه دیدار […]

کاظم جلالی سفیر جدید ایران در روسیه پیش از عزیمت به محل ماموریت با وزیر خارجه ایران دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش پایگاه خبری صدای دیپلماسی ایران(idva)، کاظم جلالی سفیر جدید جمهوری اسلامی ایران در فدراسیون روسیه امروز (یکشنبه) و پیش از عزیمت به محل ماموریت خود با محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه دیدار و در خصوص ابعاد مختلف روابط دو جانبه با روسیه و ماموریت های خود در مسکو رایزنی و تبادل نظر کرد.

در این دیدار ظریف با اشاره به روابط دیرینه و راهبردی دو کشور همسایه دستورات و توصیه های لازم را برای توسعه و تعمیق بیش از پیش روابط دو کشور ابلاغ و برای وی آرزوی موفقیت کرد.

جلالی که خرداد ۱۳۹۵ به عنوان نماینده مردم تهران در مجلس انتخاب شد، رئیس مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی، عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس و رئیس گروه دوستی پارلمانی جمهوری اسلامی ایران و فرانسه نیز بوده است.

جلالی دارای مدرک کارشناسی ارشد و دکترای تخصصی در رشته علوم سیاسی از دانشگاه امام صادق (ع) است و در ادوار ششم تا نهم مجلس نیز نماینده مردم شاهرود بوده است.

جلالی به جای مهدی سنایی عهده دار سفارت ایران در مسکو شده است. سنایی از آبان ۱۳۹۲ در این سمت مشغول به فعالیت بود و پایان آذر ماه امسال نیز ماموریتش در مسکو خاتمه یافت.