وزرای امور خارجه ایران و قطر در حاشیه «فروم دوحه» دیدار و درباره مناسبات دوجانبه و تحولات منطقه‌ای و بین‌المللی به گفتگو پرداختند. به گزارش پایگاه خبری صدای دیپلماسی ایران(idva)، محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران که به منظور شرکت در «فروم دوحه» در قطر به سر می‌برد، صبح امروز (یکشنبه) در حاشیه […]

وزرای امور خارجه ایران و قطر در حاشیه «فروم دوحه» دیدار و درباره مناسبات دوجانبه و تحولات منطقه‌ای و بین‌المللی به گفتگو پرداختند.

به گزارش پایگاه خبری صدای دیپلماسی ایران(idva)، محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران که به منظور شرکت در «فروم دوحه» در قطر به سر می‌برد، صبح امروز (یکشنبه) در حاشیه این نشست با «شیخ محمد بن عبدالرحمن آل ثانی» معاون نخست‌وزیر و وزیر امور خارجه قطر دیدار و گفتگو کرد.

تحولات روابط دوجانبه و همکاری‌های دو کشور و همچنین مسائل منطقه از جمله موارد مورد گفتگوی دو وزیر خارجه بود.

«یاجیک جاپوتوویچ» وزیر خارجه لهستان و «فالح الفیاض» مشاور امنیت ملی عراق نیز دیروز (شنبه) در حاشیه این نشست تبا ظریف دیدار و گفتگو کردند.

رئیس دستگاه دیپلماسی جمهوری اسلامی ایران برای شرکت در این نشست دیروز (شنبه) به دوحه سفر کرد و قرار است بعداظهر امروز (یکشنبه) در نشست مزبور به ایراد سخنرانی بپردازد.

فروم دوحه (نشست دوحه) از دیروز (شنبه) به مدت ۲ روز (۲۳ و ۲۴ آذر ماه) تحت عنوان «حکمرانی در جهان چند قطبی» در دوحه پایتخت قطر برپاست. فروم دوحه که در سال ۲۰۰۰ میلادی تأسیس شد، تریبونی برای گفتگوی جهانی درباره چالش‌های مهمی است که جهان با آن روبرو می‌باشد.

«شیخ تمیم بن حمد بن خلیفه آل ثانی» امیر قطر، «ماهاتیر محمد» نخست‌وزیر مالزی و «تیجانی محمد بنده» رئیس مجمع عمومی سازمان ملل از جمله سخنرانان مراسم افتتاحیه این نشست بودند.

  • منبع خبر : فارس