دومین جلسه شورای راهبردی مدیریت بحران با حضور مدیرعامل شرکت گاز استان البرز و روسای ستادی در برگزار شد. به گزارش پایگاه خبری صدای دیپلماسی(idva) وبه نقل از روابط عمومی شرکت گاز استان البرز، دومین جلسه شورای راهبردی مدیریت بحران، با حضور مدیرعامل شرکت گاز استان البرز و روسای ستادی در کانکس مدیریت بحران برگزار […]

دومین جلسه شورای راهبردی مدیریت بحران با حضور مدیرعامل شرکت گاز استان البرز و روسای ستادی در برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری صدای دیپلماسی(idva) وبه نقل از روابط عمومی شرکت گاز استان البرز، دومین جلسه شورای راهبردی مدیریت بحران، با حضور مدیرعامل شرکت گاز استان البرز و روسای ستادی در کانکس مدیریت بحران برگزار شد.

حسین تقی نژاد، مدیرعامل شرکت گاز استان البرز در این جلسه گفت: اگر فرایند کارآمد باشد، استفاده از تکنولوژی فرایند را کارآمدتر می‌کند و اگر فرایند ناکارآمد باشد، فرایند کار را ناکارآمدتر می‌کند.

مدیرعامل شرکت گاز استان البرز، خاطرنشان کرد: اگر فرایندهای شما کارآمد باشد، شما با سرعت به مردم خدمات می‌دهید، اما اگر فراینده ناکارآمد باشد، کار مردم نه‌تنها راه نمی‌افتد، بلکه با چالش بیشتر نیز مواجهه می‌شوند.

این مسئول تصریح کرد: اگر فرایندهای شما درزمینه مدیرت بحران همگام با تکنولوژی باشد و از چالش‌ها و راهکارها استفاده شود، می‌توانید امیدوار باشید که درست عمل کرده‌اید در غیر این صورت حادثه سریع اتفاق می‌افتد.

وی با تأکید به فرهنگ‌سازمانی گفت: اگر برای مدیریت بحران چک‌لیست‌ها آماده باشد و تمرین لازم هم انجام‌شده باشد، اما به فرهنگ‌سازمانی توجه نشده باشد، نمی‌توانید در آن حادثه و بحران موفق باشید.

به گفته تقی نژاد، ساختار سازمانی به‌مثابه آجرهای یک ساختمان است که فرهنگ سازمان ملات بین آجرها محسوب می‌شود و باعث پیوستگی و انسجام می‌شود.

از دیدگاه مدیرعامل شرکت گاز استان البرز، مدیریت بحران باید یک سیستم باشد و از یک ساختار برخوردار باشد.

تقی نژاد در پایان اظهار داشت: چهارعنصر استراتژی، ساختار، تکنولوژی و منابع انسانی باید کنار هم باشند تا مدیریت بحران به‌درستی انجام شود و از تمام روسا خواست در این زمینه تلاش کنند.

در ادامه این جلسه حسن نوروز نیا، سرپرست مدیریت بحران و پدافند غیرعامل گاز استان البرز، گزارشی از عملکرد ۲ ماهه پدافند غیرعامل و مدیریت بحران ارائه داد و گفت: در راستای تسهیل شرایط در زمان بحران، برای ارتباط با اعضای کمیته بحران استان، تلفن ۵ رقمی اختصاص یافت.

تهیه روش اجرایی در شرایط اضطراری در طیف تهدیدات تروریستی و خرابکارانه  برای اولین بار در استان البرز،برگزاری کلاس‌های آموزشی برای مدیریت بحران و پدافند غیرعامل، برگزاری۷ مانور در سطح استان تاکنون، راه‌اندازی بررسی کارگروه حوادث گذشته، راه‌اندازی پیام‌های آموزشی، بهداشتی، بحران و پدافند غیرعامل ازجمله اقداماتی این امور است که تاکنون انجام‌شده است.

 

  • منبع خبر : روابط عمومی شرکت گاز استان البرز