فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان اینکه دشمنان منتظر پاسخ درشت مردم باشند گفت: دشمن در عرصه سیاسی سقوط آزاد کرده است. به گزارش پایگاه خبری صدای دیپلماسی ایران(idva)؛ سردار حسین سلامی صبح امروز در گردهمایی ۱۰ هزار نفری بسیجیان در سالن انقلاب همدان ضمن تبریک هفته بسیج اظهار کرد: ریشه‌های مستحکم بسیج […]

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان اینکه دشمنان منتظر پاسخ درشت مردم باشند گفت: دشمن در عرصه سیاسی سقوط آزاد کرده است.

به گزارش پایگاه خبری صدای دیپلماسی ایران(idva)؛ سردار حسین سلامی صبح امروز در گردهمایی ۱۰ هزار نفری بسیجیان در سالن انقلاب همدان ضمن تبریک هفته بسیج اظهار کرد: ریشه‌های مستحکم بسیج در اعماق ایمان و احساس ملت بزرگ ایران جای گرفته و شاخ‌سارهای دل‌انگیز، پرثمر و زیبای آن سرزمین دل‌ها و قلب‌ها را با عطر دل‌انگیز خود پرنشاط کرد.

وی با بیان اینکه بسیج از اعجازهای الهی ذهن مبارک امام(ره) است گفت: بسیج بلد طیب و سرزمین پاکیزه‌ی است که در آن گیاه پاکیزه می‌روید.

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با اشاره به اینکه برادران و خواهران بسیجی تجلی نزول نصرت‌های الهی بر ولی خدا، امت اسلام و این سرزمین هستند خطاب به بسیجیان گفت: شما تصویر زمینی ملائک آسمانی هستید که در جنگ‌های خیبر و احد و بدر بر پیامبر گرامی اسلام از آسمان نازل می‌شدند.

وی وجود شوق‌افزا و شورانگیز بسیجیان در میدان را نشان از نزول رحمت‌های الهی بر این سرزمین عنوان کرد و افزود: تراکم این حضور سرشار از روح معنویت، فداکاری و وفاداری بسیجیان دشمنان ما را مأیوس می‌کند.

حضور بسیجیان از پرواز یک موشک به سمت قلب دشمن در کفرستان استعمار موثرتر است

سلامی با درود به بسیجیان گفت: حضور هر یک از شما از پرواز یک موشک به سمت قلب دشمن در کفرستان استعمار موثرتر است.

وی با بیان اینکه برادران و خواهران بسیجی بی‌وفایی مردمان صدر اسلام نسبت به امامان را که آنها را در میدان جنگ تنها گذاشتند جبران کرده‌اند افزود: به خاطر این اتفاق بر خود می‌بالیم.

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با گریزی به این فرموده امام(ره) که پس از اصحاب امام سیدالشهدا(ع) امتی بهتر از ملت ایران وجود ندارد گفت: حضور شما آرامش‌بخش است و روحیه‌بخش، الهام ایجاد می‌کند، قدرت می‌افزاید و به نظام و انقلاب ما اعتبار می‌بخشد.

وی با بیان اینکه حضور روح‌فزا و نشاط‌آور بسیج افزود: این حضور پرشور امام ما، پیشوای جانباز و فداکارمان را در مقابل دشمنانی که برای به تسلیم کشاندن ملت بزرگ ایران صف کشیده‌اند غلبه می‌دهد.

سلامی گفت: ما مفتخریم امروز در این فضا که نشان از رویش احساس‌برانگیز جوانان جدید انقلاب و دختران عزیز و پسران شاداب دارد را در این فضای معنوی و سرشار از روح جوانمردی، غیرت دینی و ملی، اسلامی و انقلابی می‌بینیم.

در حال حاضر در برجسته‌ترین فراز تاریخ اسلام و ایران هستیم

وی همدان را سرزمین سرشار از تاریخ درخشان و نگین تمدن ایران و اسلام دانست و با بیان اینکه این سرزمین دیار عالمان بزرگ، علمای شهید و دانشمندان جاودانه است گفت: حضور در این سرزمین که شهدای بزرگی را تقدیم انقلاب کرده برای من لحظه پرافتخاری است.

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با تأکید بر اینکه در حال حاضر در برجسته‌ترین فراز تاریخ اسلام و ایران هستیم اظهار کرد: در عین حال که در مرکز میدان جنگ تمام‌عیار و همه‌جانبه جهانی قرار داریم اما در حال غلبه بر دشمن و شکست رویاها و آرزوها و سیاست‌ها و راهبردهای او هستیم.

وی تأکید کرد: ما توانسته‌ایم دشمنی را که قصد داشت ایران بزرگ را در انزوای سیاسی قرار دهد را به انزوا بکشانیم، غلبه سیاسی ما بر دشمن در چنین شرایطی حاصل شده است.

سلامی با بیان اینکه در تحولات منطقه و جهان دشمنان ما که به ظاهر خود را قدرتمند و مهیب معرفی می‌کنند، حالا در حاشیه هستند اظهار کرد: وقتی به نقش آمریکا و متحدان آن که بیش از دوسوم قدرت اقتصادی جهان را شکل می‌دهند نگاه می‌کنیم می‌بینیم در انزوا قرار دارند.

وی با بیان اینکه دشمنان ما اکنون حاشیه‌نشین تحولات سیاسی منطقه‌ای که قلب جهان نامیده می‌شود یعنی جهان اسلام قرار دارند گفت: امام انقلاب ما به برکت رهبری نورانی‌اش نه تنها ملت ایران و امت اسلام را هدایت می‌کند که حتی دشمن را هم مدیریت می‌کند، او با هدایت انقلابی خود تمرکز دشمن را بر هم زده است.

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تأکید کرد: دشمن در حال حاضر پراکنده، آواره، سرگردان، سرشار از ابهام و فاقد توانایی‌اند و در عمل و عکس‌العمل گرفتار است، نفوذ سیاسی‌اش در حال زوال است، حتی متحدانشان در حال فاصله گرفتن از او هستند، اعتبار سیاسی‌اش تنزل کرده و در عرصه سیاسی سقوط آزاد کرده است.

ایران لنگرگاه استراتژیک تغییرات سیاسی و مسلط بر میدان عملیاتی است

وی با بیان اینکه ایران امروز در میدان سیاست قلب و مغز تحولات سیاسی و لنگرگاه استراتژیک تغییرات سیاسی و مسلط بر میدان عملیاتی است تأکید کرد: دشمنش را وادار به گسترش بیش از حد و غیر ضرور در سرزمین‌های متعددی کرده است.

سلامی با بیان اینکه ایران اسلامی قدرت تمرکز را از دشمن گرفته است تأکید کرد: کشوری که امروز می‌درخشد ایران است، در عرصه جنگ اقتصادی، دشمن در رویاهایش فلج کردن نظام ما اقتصادی جامعه ایران و شکستن روح اقتصادی ملت ایران و ترویج تمایل به تسلیم را در دستور کار خود قرار داده بود اما ملت ایران آگاهند و باز هم دشمن را شکست دادند.

وی با اشاره به اینکه ملت ایران آگاهند و می‌دانند سعادت هیچ ملتی در گرو وابستگی به بیگانه نیست تأکید کرد: به جز استقلال نسخه‌ای برای سعادت هیچ کشوری وجود ندارد، ما به تجربه دریافته‌ایم آنهایی که از ترس دشمن به او پناه برده‌اند، همه ناتوانند و بحران‌زده و فرسوده.

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان اینکه نمی‌توان به تکیه‌گاه‌های نامطمئن، فرسوده و بحران‌زده اقتصادی و سیاسی تکیه کرد گفت: آمریکا یک نظام پوسیده و فرسوده دارای آلزایمر سیاسی است و به رغم اینکه بزرگترین اقتصاد جهانی است اما بحران‌زده‌ترین اقتصاد جهانی است و فلسفه سیاسی‌اش بر غارت ثروت مادی و معنوی ملت‌ها و به تسلیم کشاندن و تحقیر ملت‌ها و عقب‌نگه داشتن آنهاست تا خود رشد کند.

وی با اشاره به اینکه به هیچ عنوان نمی‌توان در تعامل با چنین کشوری به استقلال و آزادی و امنیت و رفاه و پیشرفت رسید تأکید کرد: ایران تاریخ وابستگی به قدرت‌ها را تجربه کرده و هنوز آثار ذلت‌بار آن وابستگی‌ها در کشور ما وجود دارد.

سلامی با بیان اینکه ملت ما ملت عمیقی است با تاریخ غنی که تجربه‌هایی بزرگی را فرارو دارد گفت: ملت ما وقتی به گذشته خود می‌نگرد و فضای تیره سیطره آمریکا را می‌بیند همانند خورشید در مقابل شب می‌ایستد و به پیش می‌رود.

وی ادامه داد: قدرتی که امروز ما را تحریم کرده بود با هزینه‌های هزاران میلیارد دلاری دیگر قادر به ادامه حفظ وضع موجود هم نیست؛ امروز آشفتگی را در سیاست داخلی آمریکا و افسردگی و ناامیدی را در چهره و گفتمان مقامات آن می‌بینیم.

ایران در حال عبور از استراتژی تحریم اقتصادی دشمن است

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با اشاره به آشفتگی درونی رژیم غاصب صهیونیستی گفت: امروز تحقیرشدگی رژیم آل سعود و تحقیر برخی از سران کشورهای منطقه را توسط آمریکا می‌بینیم.

وی ادامه داد: در این جنگ بزرگ اقتصادی هم امروز ملت ایستاده‌اند، بنده در میدان انقلاب تهران گفتم که سفیر یکی از کشورهای اروپایی سفرای دیگر کشورها را جمع کرد و گفت «ایرانی‌ها از حال عبور از وابستگی به نفت هستند، آنها عنقریب از نفت جدا می‌شوند، اجازه دهید ایران نفت خود را صادر کند که این وابستگی به نفت بماند».

سلامی با اشاره به اینکه ایران در حال عبور از استراتژی تحریم اقتصادی دشمن است و به زودی این خواب آشفته‌گونه دشمن را همانند باطل کردن سحر جادوگران باطل خواهد کرد افزود: به عرصه مواجهه‌های نظامی نگاه کنید که چگونه ایران تمام سرمایه‌های انباشته دشمن را در جنگ‌های نیابتی و رویای او در از بین بردن حلقه‌های مستحکم زنجیر مقاومت در یمن، سوریه، لبنان و عراق را در هم شکست.

وی با بیان اینکه این کشورها در مدار جاذبه انقلاب اسلامی قرار گرفتند گفت: امروز به سیمای سیاسی و امنیتی رژیم صهیونیستی نگاه کنید، آثار ترس فروپاشی ناگهانی را در چهره‌هایشان می‌بینید تا آن جا که اخیراً نخست وزیر این رژیم غاصب گفت «ایران به دنبال حذف رژیم صهیونیستی است» و در آخرین عبارتش هم عنوان کرد «اسرائیل محو خواهد شد».

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با اشاره به اینکه این حقیقت در ذهن و فکر دشمنان ما هم جای گرفته است تأکید کرد: دشمن می‌خواست در عملیات روانی بزرگ خود در فتنه اخیر، یک اعتراض اجتماعی را با استفاده از پیاده‌نظام داخلی به یک شورش فراگیر ملی و مزمن تبدیل کند اما همه تلاش‌ها و سرمایه‌گذاری آنها توسط ملت بزرگ ایران مچاله شد، سوخت؛ دود شد و دود آن به چشم خودشان رفت.

وی با اشاره به درخشش تاریخی ملت ایران در مقابله با این فتنه عمیق و جهانی تأکید کرد: ایران، امروز ایمن و سربلند در نقطه منحصر به فردی از تاریخ ایستاده است.

سلامی با بیان اینکه بسیج و تفکر آن که تفکر خدمت به مردم و نجات محرومان است بیرق‌دار وراثت مستضعفان در جهان است افزود: بسیج‌، قلب شورانگیز تفکر و احساس انقلابی ماست، فرمول غلبه بر مستکبران، میقات پابرهنگان و پیام‌آور امنیت، آرامش، عزت و رحمت برای ملت است.

وی با بیان اینکه بسیجیان همه عرصه‌های خدمت را گشوده‌اند و در تمام عرصه‌ها مانند علم و فناوری و دفاع و امنیت و ورزش و هنر و محرومیت‌زدایی و اقتصاد مقاومتی پیشگام هستند گفت: این پیشگامی و پرچمداری جزو مختصات بسیج ماست.

ما پیشمرگان مردم خود هستیم

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با اشاره به اینکه امروز جمع شدیم تا عهد خود را در دفاع از انقلاب و حمایت از مردمان عزیز خود تکرار کنیم تأکید کرد: ما مردمان خود را تنها نمی‌گذاریم، با آنها در تمام سختی‌ها شریک هستیم، هر خطری امنیت و آرامش آنها را تهدید کند ما در قلب آن خطر حضور می‌یابیم.

وی با بیان اینکه تکرار می‌کنم که ما پیشمرگان مردم هستیم افزود: «مردم»، برای ما مفهوم و واژه مقدسی هستند، مردم و امنیت و عزت و اعتبار و منزلت آنها فلسفه انقلاب ماست.

سلامی با اشاره به اینکه انقلاب اسلامی برای سعادت بشریت آمده است تأکید کرد: مردم ما در نزدیک‌ترین میدان جاذبه این انقلاب بزرگ قرار دارند، مردم ما در دیدگاه امام راحل و رهبری هویت و امید ما هستند، «عشق» و «رویا» و «آرمان» و هر تعبیر بلند بر قامت مردم ما زیبا می‌نشیند.

وی افزود: ما امروز بخشی از تلاش بسیجیان عزیز را در عرصه سازندگی افتتاح می‌کنیم که رهبر عظیم‌الشأن ما آن را به عنوان یک نقطه روشن و درخشان از کار بسیج مطرح کردند.

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اضافه کرد: ما با هر آن چه بخواهد در مقابل ملت ایران صف‌آرایی کند می‌جنگیم خواه دشمن خارجی باشد، خواه فقر و استضعاف و خواه محرومیت.

وی با بیان اینکه ما یک تن واحدیم و دست در دست هم برای پیشرفت کشور و رفاه مردم تلاش می‌کنیم گفت: ما اعضای یک پیکر هستیم، در گوهر آفرینش یکسانیم، تا هستیم نمی‌گذاریم به ملت ایران سختی برسد.

سلامی با اشاره به اینکه از سختی‌های موجود می‌گذریم برای رسیدن به آسایش بیان کرد: سختی‌ها برای هیچ ملتی مجوز کرنش و انعطاف در مقابل دشمن نیست.

وی گفت: برخی می‌خواهند بگویند این مقاومت انتها ندارد که در پاسخ می‌گوییم در عمق و شدت و توان تحمل مردم انتها ندارد ولی در شکستن دشمن انتها دارد، ما با مقاومت به سعادت می‌رسیم که این حرف قرآن کریم است.

به عرصه سازندگی و رفع فقر و کمک مردم می‌رویم

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان اینکه قرآن فرموده «مبادا میل خفی به دشمن پیدا کنید که سعادتمند نمی‌شوید» تأکید کرد: ما به وعده خدای بزرگ و وعده‌های تخلف‌ناپذیر او ایمان داریم.

وی تصریح کرد: دشمنانمان مراقب باشند، ملت ایران بزرگ و قدرتمند و رشید است، این ملت مقاوم و سربلند است، اگر به رفتار خباثت‌آمیز خود ادامه دهید این ملت، ملت پاسخ‌های درشت به هر دشمنی است، این ملت، ملت هنرمند در شکست دادن دشمن است و به فضل الهی دشمنانش را در هر مقیاسی می‌شکند.

سلامی گفت: ما اکنون پس از یک مقابله با یک فتنه بزرگ دوباره به عرصه سازندگی و رفع فقر و کمک مردم می‌رویم، ما را در روستاها و شهرها در امدادرسانی به مردم خواهید دید، زیرا ما فرستادگان رهبر عزیزمان هستیم، ایشان ما را امر کرده تا همه ظرفیت‌ها را برای خدمت به مردم به کار بگیریم.

  • منبع خبر : فارس