شبکه الجزیره از کشته شدن چهار نیروی دولت وفاق ملی لیبی در حمله یک پهپاد اماراتی خبر داد. به گزارش پایگاه خبری صدای دیپلماسی ایران(idva) و به نقل از خبرگزاری فارس،چهار نیروی دولت وفاق ملی لیبی در حمله یک پهپاد اماراتی در شرق لیبی کشته شدند. شبکه الجزیره اعلام کرد که حمله هوایی نیروهای حفتر […]


شبکه الجزیره از کشته شدن چهار نیروی دولت وفاق ملی لیبی در حمله یک پهپاد اماراتی خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری صدای دیپلماسی ایران(idva) و به نقل از خبرگزاری فارس،چهار نیروی دولت وفاق ملی لیبی در حمله یک پهپاد اماراتی در شرق لیبی کشته شدند.

شبکه الجزیره اعلام کرد که حمله هوایی نیروهای حفتر با یک پهپاد اماراتی به منطقه ابوقرین در شرق شهر مصراته در غرب لیبی با کشته شدن چهار نیروی دولت وفاق ملی لیبی همراه شد.

طی چند هفته گذشته درگیری میان نیروهای دولت وفاق ملی لیبی با شبه نظامیان تشکیلات موسوم به ارتش ملی لیبی به فرماندهی خلیفه حفتر در غرب لیبی شدت گرفته است.

لیبی از زمان سرنگونی «معمر قذافی» دیکتاتور سابق این کشور در سال ۲۰۱۱ به دو دولت موازی در شرق و غرب تقسیم شده؛ یکی دولت وفاق ملی به ریاست «فایز السراج» در طرابلس (غرب کشور) که در سطح جهان به رسمیت شناخته شده است و دیگری دولت طُبرُق در شرق لیبی به نخست وزیری «عبدالله الثنی» و «عقیله صالح» رئیس مجلس نمایندگان آن که خلیفه حفتر نیز از حمایت آن‌ها برخوردار است.

این کشور از یک سال پیش به صحنه درگیری بین نیروهای شرق به فرماندهی خلیفه حفتر و نیروهای دولت وفاق ملی به ریاست «فائز السراج» در طرابلس (غرب) تبدیل شده است، حفتر از حمایت‌های مالی و تسلیحاتی امارات و مصر برخوردار است و نیروهای السراج نیز از حمایت‌های قطر و ترکیه برخودارند.

  • منبع خبر : خبرگزاری فارس