درگیری‌ گروهک‌های تروریستی وابسته به ترکیه با یکدیگر در شمال سوریه موجب ایجاد نا امنی و خشم و نارضایتی ساکنان این مناطق شده است. به گزارش پایگاه خبری صدای دیپلماسی ایران(idva) به نقل از خبرگزاری فارس، منابع محلی از اختلافات شدید میان گروهک‌های تروریستی مورد حمایت ترکیه با یکدیگر و درگیری میان آن‌ها در شمال […]

درگیری‌ گروهک‌های تروریستی وابسته به ترکیه با یکدیگر در شمال سوریه موجب ایجاد نا امنی و خشم و نارضایتی ساکنان این مناطق شده است.

به گزارش پایگاه خبری صدای دیپلماسی ایران(idva) به نقل از خبرگزاری فارس، منابع محلی از اختلافات شدید میان گروهک‌های تروریستی مورد حمایت ترکیه با یکدیگر و درگیری میان آن‌ها در شمال سوریه خبر می‌دهند.

به نوشته وبسایت العربی الجدید، مناطق تحت تسلط ترکیه در مناطق عملیاتی «شاخه زیتون» در عفرین، «سپر فرات» در شمال و شمال شرق استان حلب و «چشمه صلح» در شرق رود فرات شاهد نا امنی قابل توجهی است.

در آخرین مورد درگیری میان دو گروهک «الجبهة الشامیه» و «گروه حمزه» که هر دو زیر مجموعه گروهک تروریستی « ارتش ملی» و همسو با ترکیه هستند، سه غیر نظامی کشته و دو تن دیگر نیز زخمی شدند. در این درگیری که در اطراف شهر «الباب» رخ داد، تعدادی از هر دو طرف درگیری نیز کشته و زخمی شدند.

منابع محلی همچنین به دیدبان حقوق بشر سوریه گفتند که اهالی شمال حلب به شدت از اقدامات گروهک‌های تروریستی که هر از گاهی به دارایی‌های مردم حمله کرده یا با یکدیگر درگیر می‌شوند، خشمگین هستند.

بیشتر این گروهک‌ها بر سر منافع مالی به زد و خورد با یکدیگر می‌پردازند. عمده درآمد مالی آن‌ها از رشوه‌هایی است که از کامیون‌هایی مواد غذایی می‌گیرند. این کامیون‌ها که به سمت مناطق تحت کنترل ارتش سوریه راهی هستند باید برای هربار عبور حداقل هزار دلار بپردازند.

تلاش برای تحت کنترل در آوردن جاده‌ها و گذرگاهها عموما به درگیری میان این گروهک‌های کوچک می انجامد که آرامش و امنیت را از ساکنان ربوده و موجب نارضایتی آنان شده است.

  • منبع خبر : خبرگزاری فارس