به گزارش پایگاه خبری صدای دیپلماسی(idva) سالم بن حبیب العمیری فرستاده سلطان قابوس بن سعید امروز در دفتر ریاست تشکیلات خودگردان در رام‌الله با ابومازن دیدار کرد. العمیری نامه‌ای را از طرف سلطان قابوس بن سعید به ابومازن داد که طی آن از سفر اخیر رئیس تشکیلات خودگردان به مسقط تشکر و بر  عمق روابط […]

 به گزارش پایگاه خبری صدای دیپلماسی(idva) سالم بن حبیب العمیری فرستاده سلطان قابوس بن سعید امروز در دفتر ریاست تشکیلات خودگردان در رام‌الله با ابومازن دیدار کرد.

العمیری نامه‌ای را از طرف سلطان قابوس بن سعید به ابومازن داد که طی آن از سفر اخیر رئیس تشکیلات خودگردان به مسقط تشکر و بر  عمق روابط میان دو طرف و تمایل برای تقویت آن تأکید کرد.

بر اساس گزارش خبرگزاری رسمی فلسطین، ابومازن هم از حمایت‌های عمان از ملت فلسطین و مسئله آنها در تمام زمینه‌ها تقدیر و بر تمایل خود برای تقویت هماهنگی و همکاری مشترک تأکید کرد.

ابومازن یکشنبه ۲۹ مهر بنا به دعوت سلطان قابوس به عمان سفر کرده بود.

سفر نماینده سلطان قابوس به کرانه باختری اشغالی در حالی است که بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی هفته گذشته در یک سفر رسمی به مسقط رفت و با سلطان قابوس دیدار کرد، این دومین سفر یک نخست وزیر رژیم اشغالگر به عمان به‌شمار می‌رود، پیش از این، اسحاق رابین نخست وزیر اسبق رژیم صهیونیستی در سال ۱۹۹۴ به عمان سفر کرده بود، همچنین شیمون پرز نخست وزیر اسبق رژیم صهیونیستی در سال ۱۹۹۵ میزبان یوسف بن علوی وزیر خارجه عمان در قدس اشغالی بود، هرچند در حال حاضر روابط دیپلماتیک رسمی میان عمان و رژیم صهیونیستی برقرار نیست، ولی دو طرف در ژانویه ۱۹۹۶ میلادی توافق‌نامه‌ای را درباره گشایش دفاتر نمایندگی تجاری امضا کردند.