«کلیان کانوی»، مشاور رئیس‌جمهور آمریکا بامداد پنجشنبه (به وقت تهران) خروج آمریکا از برجام را یکی از میراث‌های «دونالد ترامپ» توصیف کرد که فراتر از استیضاح ادامه خواهد یافت. به گزارش پایگاه خبری صدای دیپلماسی ایران(idva)، او گفت: «میراث او، بازسازی ارتش است. میراث او خارج کردن ما از توافق هسته‌ای ایران و توافق پاریس […]

«کلیان کانوی»، مشاور رئیس‌جمهور آمریکا بامداد پنجشنبه (به وقت تهران) خروج آمریکا از برجام را یکی از میراث‌های «دونالد ترامپ» توصیف کرد که فراتر از استیضاح ادامه خواهد یافت.

به گزارش پایگاه خبری صدای دیپلماسی ایران(idva)، او گفت: «میراث او، بازسازی ارتش است. میراث او خارج کردن ما از توافق هسته‌ای ایران و توافق پاریس است. میراث او تلاش برای خلع سلاح هسته‌ای کره شمالی است.»

دونالد ترامپ اردیبهشت‌ماه سال گذشته به مشارکت کشورش در برجام خاتمه داد و تمامی تحریم‌های متوقف‌شده به موجب این توافق علیه ایران را از سر گرفت.

ترامپ در آن زمان اعلام کرد هدف این تحریم‌ها آوردن ایران پای میز مذاکره برای توافق بر سر سندی «جامع‌تر» است.

رئیس‌جمهور آمریکا در محافل سیاسی این کشور به دلیل ناموفق بودن سیاستش در قبال ایران مورد انتقاد قرار گرفته است، تا جایی که برخی از تحلیلگران می‌گویند ضعف سیاست خارجی ممکن است به پاشنه آشیل ترامپ در انتخابات ریاست‌جمهوری سال ۲۰۲۰ منجر شود.

  • منبع خبر : فارس