ارتش عراق بامداد امروز جمعه اعلام کرد ارتش آمریکا ۴ حمله هوایی را به پایگاه‌های وابسته به نیروهای حشد شعبی، پلیس و ارتش عراق انجام داده است. به گزارش پایگاه خبری صدای دیپلماسی ایران(idva) به نقل از رویترز، در بیانیه‌ رسمی که از تلویزیون عراق منتشر شد این پایگاه‌ها شامل پایگاهی در نجف و سه […]

ارتش عراق بامداد امروز جمعه اعلام کرد ارتش آمریکا ۴ حمله هوایی را به پایگاه‌های وابسته به نیروهای حشد شعبی، پلیس و ارتش عراق انجام داده است.

به گزارش پایگاه خبری صدای دیپلماسی ایران(idva) به نقل از رویترز، در بیانیه‌ رسمی که از تلویزیون عراق منتشر شد این پایگاه‌ها شامل پایگاهی در نجف و سه مکان دیگر در جنوب بغداد است.

همزمان یک مقام عراقی اعلام کرد که یکی از این حملات فرودگاهی در دست ساخت در شهر کربلا را هدف گرفت که به خساراتی به ساختمان فرودگاه منجر شد.

حملات هوایی آمریکا پس از آن رخ داد که سفارت آمریکا در منطقه خضرا در بغداد هدف حمله موشکی قرار گرفت.

پیش از این آمریکا اعلام کرد که حمله هوایی “دقیقی” را در عراق علیه گروهی انجام داده که چهارشنبه در یک حمله موشکی باعث کشته شدن دو سرباز آمریکایی و یک نظامی انگلیسی شدند.

وزارت دفاع آمریکا(پنتاگون) نیز اعلام کرد که این حملات مناطق مشخصی را هدف گرفته و شامل ۵ انبار سلاح گردان‌های حزب الله عراق از جمله انبار سلاحی است که در حملات علیه نیروهای ائتلاف آمریکا استفاده شد.

ارتش آمریکا از شمار کشته‌های احتمالی این حملات که به گفته مسئولان آمریکایی با دو هواپیمای جنگی انجام شد، گزارشی نداده است.

مارک اسپر، ویر دفاع آمریکا در بیانیه‌ای به پنتاگون درباره حملات هشدار داده بود که آمریکا آماده است درصورت لزوم مجددا پاسخ بدهد.

وی گفت هر اقدامی که لازم باشد برای حفاظت از نیروهایمان در عراق و منطقه اتخاذ می‌کنیم.

ترامپ بلافاصله پس از حمله روز چهارشنبه به اردوگاه التاجی در شمال بغداد به ارتش مریکا اجازه حمله داد.

  • منبع خبر : ایسنا