شرکت انگلیسی «استالت تانکرز» اعلام کرد که عوامل حمله به تانکر این شرکت در خلیج عدن دزدان دریایی بوده‌اند. به گزارش پایگاه خبری صدای دیپلماسی ایران(idva) به نقل از خبرگزاری فارس، رئیس شرکت استالت تانکرز انگلیس اعلام کرد که تانکر حامل مواد شیمیایی این شرکت روز یک شنبه در خلیج عدن مورد حمله دزدان دریایی […]

شرکت انگلیسی «استالت تانکرز» اعلام کرد که عوامل حمله به تانکر این شرکت در خلیج عدن دزدان دریایی بوده‌اند.

به گزارش پایگاه خبری صدای دیپلماسی ایران(idva) به نقل از خبرگزاری فارس، رئیس شرکت استالت تانکرز انگلیس اعلام کرد که تانکر حامل مواد شیمیایی این شرکت روز یک شنبه در خلیج عدن مورد حمله دزدان دریایی قرار گرفته است.

براساس این گزارش، مدیر این شرکت همچنین گفته است که این حمله دفع شده است.

بنابر اعلام این شرکت انگلیسی، دزدان دریایی در ۷۵ مایلی سواحل یمن با دو قایق تندرو با ۶ سرنشین مسلح به این نفتکش نزدیک شده بودند.

یک سخنگوی شرکت استالت تانکرز به رویترز گفته، پس از چندین شلیک هشدار از سوی نفت کش «استالت آپال»، دزدان دریایی به سمت این تانکر آتش گشوده و یکی از قایقها را از کار انداخته است. پس از این اتفاق عملیات تعقیب از سوی دزدان دریایی متوقف شده است.

به گفته وی، یک کشتی جنگی ائتلاف به درخواست(کمک) استالت آپال پاسخ داده و پس از آن این تانکر مسیر خود را از سر گرفته است.

رویترز گفته، این سخنگوی شرکت انگلیسی نگفته کشتی جنگی متعلق به کدام ائتلاف بوده است اما خلیج عدن به دلیل تردد بسیار زیاد کشتیهای تجاری و نفت کش از سوی ائتلاف دریایی ضد دزدان دریایی تحت حافظت قرار دارد.

سخنگوی این شرکت گفته است که تانکر به دلیل شلیک گلوله‌ها آسیب جزئی دیده است اما به هیچ کس جراحتی وارد نشده است.

پیش از این رویترز گزارش داده بود که این حادثه ساعت ۱۲:۳۰ دقیقه به وقت گرینویچ روی داده و سازمان عملیات تجارت دریایی انگلیس به تمامی کشتی‌ها توصیه کرد تا هنگام عبور از منطقه بیشترین میزان احتیاط را در نظر بگیرند.

  • منبع خبر : خبرگزاری فارس