سفیر انگلیس در تهران اعلام کرد که این کشور به همراه،آلمان و فرانسه از اقدامات ایران در مقابله با کرونا حمایت می کند. به گزارش پایگاه خبری صدای دیپلماسی ایران(idva) «راب مک ایر» سفیر انگلیس در تهران در صفحه توئیترش نوشت: سه کشور اروپایی (آلمان، فرانسه و انگلیس) از اقدامات صورت گرفته در ایران برای […]

سفیر انگلیس در تهران اعلام کرد که این کشور به همراه،آلمان و فرانسه از اقدامات ایران در مقابله با کرونا حمایت می کند.

به گزارش پایگاه خبری صدای دیپلماسی ایران(idva) «راب مک ایر» سفیر انگلیس در تهران در صفحه توئیترش نوشت: سه کشور اروپایی (آلمان، فرانسه و انگلیس) از اقدامات صورت گرفته در ایران برای مقابله با ویروس کرونا حمایت می کنند.

وی همچنین گفت که به همراه سفرای فرانسه و‌ آلمان در تهران صبح امروز (دوشنبه) در محل وزارت خارجه ایران در این خصوص بحث و تبادل نظر کرده است.

از سوی دیگر حمید بعیدی نژاد سفیر ایران در لندن هم اعلام کرد که محموله کمک‌های سه کشور انگلیس، آلمان و فرانسه برای مقابله با کرونا امشب وارد تهران می شود.

بعیدی نژاد افزود: در کنار تلاش مهندسان و فناوران ایرانی برای تامین نیازهای داخلی، هماهنگی با مقامات انگلیسی برای خرید برخی از اقلام مهم فوری پزشکی مقابله با کر‌ونا از بازار این کشور نیز در جریان است.

لازم به ذکر است سه کشور اروپایی امروز همچنین در بیانیه ای این کمک ها را شامل تجهیزات برای تست های آزمایشگاهی و دیگر تجهیزات شامل لباس های محافظ و‌ دستکش اعلام کرده اند.

سه کشور همچنین در این بیانیه متعهد شده اند که حدود پنج میلیون یورو از طریق سازمان جهانی بهداشت و آژانس های تخصصی سازمان ملل برای مقابله با شیوع این ویروس در اختیار ایران قرار دهند.

لازم به ذکر است پیش از این کشور چین دو‌ محموله کمک های پزشکی شامل کیت های تشخیص و دستگاه های اکسیژن ساز و … به ایران ارسال کرده بود و قرار است محموله سوم این کمک ها نیز امشب از شانگهای به ایران ارسال شود. بک تیم از پزشکان متخصص چین نیز به همراه محموله دوم روز شنبه به تهران آمدند.

سید عباس موسوی سخنگوی وزارت خارجه ایران امروز در نشست خبری همچنین گفت که کمک هایی نیز از سوی صلیب سرخ و ترکیه ارسال شده است.

م/۹۸

 

  • منبع خبر : فارس