تداوم درگیری مسلحانه میان عناصر شورای انتقالی جنوب یمن با نیروهای دولت مستعفی یمن در شهر أبین با کشته و زخمی شدن ۱۶ نفر دیگر همراه شد. به گزارش پایگاه خبری صدای دیپلماسی ایران(idva) و به نقل از خبرگزاری فارس، درگیری ساعات اخیر میان نیروهای دولت مستعفی یمن (تحت حمایت سعودی) و شبه نظامیان شورای […]


تداوم درگیری مسلحانه میان عناصر شورای انتقالی جنوب یمن با نیروهای دولت مستعفی یمن در شهر أبین با کشته و زخمی شدن ۱۶ نفر دیگر همراه شد.

به گزارش پایگاه خبری صدای دیپلماسی ایران(idva) و به نقل از خبرگزاری فارس، درگیری ساعات اخیر میان نیروهای دولت مستعفی یمن (تحت حمایت سعودی) و شبه نظامیان شورای انتقالی جنوبی( تحت حمایت امارات) در استان أبین در جنوب یمن ۱۶ کشته و زخمی برجای گذاشت.

به نوشته خبرگزاری آناتولی، درگیری‌هایی که در حومه شهر زنجبار در أبین طی ساعات گذشته رخ داده است با کشته شدن یک نظامی دولت مستعفی  و زخمی شدن پنج نیروی دیگر آن همراه بوده است.

۱۰ نفر هم از عناصر شورای انتقالی جنوب هم در این درگیری‌ها کشته یا زخمی شدند. همچنین ده‌ها نفر از این عناصر هم به اسارت درآمدند.

نیروهای دولت مستعفی منصور هادی ( که عربستان مدعی حمایت از آنهاست) روز سه شنبه از آمادگی خود برای پیشروی به سمت شهر زنجبار پایتخت أبین خبر دادند و گفتند که عزم خود را برای بیرون کردن نیروهای شورای انتقالی (که مورد حمایت امارات هستند) از آنجا جزم کرده‌اند.

منابع یمنی که روز دوشنبه از حمله نیروهای دولت مستعفی یمن متحد عربستان سعودی به شورای انتقالی جنوب در استان ابین در جنوب یمن خبر دادند، روز سه‌شنبه گزارش کردند که نیروهای دولت مستعفی یمن پس از یک درگیری که با کشته و زخمی شدن شماری از نیروهای دو طرف همراه شد، بخش‌هایی از این استان را تحت کنترل خود درآوردند.

تقابل میان دولت مستعفی و شورای انتقالی از ۲۶ آوریل گذشته شدت گرفته است، زمانی که شورای انتقالی وضعیت خودمختاری در استان‌های جنوبی اعمال کرد شد و با مخالفت های داخلی و خارجی روبه رو شد.

دولت مستعفی یمن و شورای انتقالی جنوب در پنجم نوامبر گذشته توافقی را در ریاض به امضا رساندند، اما این توافق نتوانست به وضعیت جنوب یمن سر و سامان دهد به خصوص که شورای انتقالی خواستار جدا شدن جنوب یمن از شمال این کشور است.

سازمان ملل روز سه شنبه از طرف‌های ذیربط در یمن خواست درگیری‌ها در استان أبین را متوقف کنند.

  • منبع خبر : خبرگزاری فارس