سفیر کشورمان در روسیه با اشاره به اینکه از آمریکا انتظار نمی‌رود بدون فشار و دلسوزانه تحریم‌ها را لغو کند از جامعه جهانی بویژه از کشورهای دوست خواست گام‌های عملی بیشتری برای رفع تحریم‌ها علیه ایران بردارند. به گزارش پایگاه خبری صدای دیپلماسی ایران(idva) «کاظم جلالی» سفیر جمهوری اسلامی ایران در مسکو در گفت‌وگو با […]

سفیر کشورمان در روسیه با اشاره به اینکه از آمریکا انتظار نمی‌رود بدون فشار و دلسوزانه تحریم‌ها را لغو کند از جامعه جهانی بویژه از کشورهای دوست خواست گام‌های عملی بیشتری برای رفع تحریم‌ها علیه ایران بردارند.

به گزارش پایگاه خبری صدای دیپلماسی ایران(idva) «کاظم جلالی» سفیر جمهوری اسلامی ایران در مسکو در گفت‌وگو با نشریه روسی «اکسپرت» ضمن اشاره به توانایی ها و ظرفیت  نظام بهداشتی ایران  خاطر نشان کرد ولی تحریم‌های ظالمانه آمریکا مانعی جدی در تامین مالی و تهیه امکانات ایجاد کرده است.

جلالی افزود دولت آمریکا بی رحمانه سعی می کند از شرایط سخت مردم ایران در وضعیت ایپدمی‌ کرونا و تحریم برای به زانو در آوردن ایران و رسیدن به اهداف نامشروع سیاسی بهره ببرد.

وی خاطر نشان کرد همانطور که مقابله جامعه جهانی با عاملان جنگ جهانی اول و دوم ضرورت داشت، بنابراین، امروزه تنها محکومیت اقدامات غیرقانونی آمریکا در خروج از تعهدات بین‌المللی و گسترش دامنه قوانین ملی خود در سطح جهانی کافی نیست و نیازمند اقدام عملی است.

سفیر کشورمان درباره اقدامات روسیه گفت، طبیعی است که طبیعتا ما از دولت دوست خود انتظار داریم، فعال‌تر در این زمینه اقدام کند و در شورای امنیت به همراه دیگر اعضا بر آمریکا فشار بیاورد تا از تحریم‌های غیرقانونی و ظالمانه به خصوص در این وضعیت فاجعه بار بشری دست بردارد.

  • منبع خبر : تسنیم