یک منبع وابسته به جریان صدر عراق به جزییات نشست شب گذشته در منزل مقتدی صدر در حنانه در استان نجف پرداخت. به گزارش پایگاه خبری صدای دیپلماسی ایران(idva) به نقل از النهرین، یک منبع وابسته به جریان صدر عراق به جزئیات نشست شب گذشته در منزل مقتدی صدر در حنانه در استان نجف پرداخت. […]

یک منبع وابسته به جریان صدر عراق به جزییات نشست شب گذشته در منزل مقتدی صدر در حنانه در استان نجف پرداخت.

به گزارش پایگاه خبری صدای دیپلماسی ایران(idva) به نقل از النهرین، یک منبع وابسته به جریان صدر عراق به جزئیات نشست شب گذشته در منزل مقتدی صدر در حنانه در استان نجف پرداخت.

این منبع بیان کرد: مقتدی صدر نشستی با هادی العامری رئیس ائتلاف فتح با حضور شخصیت‌های دیگری از گروه‌های سیاسی شیعی برگزار کرده است. در جریان این نشست بر روی نامزدی مصطفی الکاظمی رئیس دستگاه اطلاعات عراق برای نخست وزیری به جای عدنان الزرفی در صورتی که الزرفی نتواند اعتماد پارلمان را به دست آورد، توافق حاصل شده است.

منبع مذکور بیان کرد: گروه‌های سیاسی شیعی منتظر هستند تا عدنان الزرفی از مأموریت خود انصراف دهد یا در پارلمان عراق نتواند رأی اعتماد برای کابینه و برنامه اش به دست آورد تا رسماً الکاظمی را به برهم صالح رئیس جمهور عراق معرفی کنند.

گفتنی است که رئیس جمهور عراق در ۱۷ مارس گذشته الزرفی را مأمور تشکیل کابینه کرد و عدنان الزرفی چند روز قبل خواستار برگزاری نشست پارلمان برای دادن رأی اعتماد به دولت خود شد.

  • منبع خبر : النهرین