امیر کربلایی-پایگاه خبری صدای دیپلماسی(idva):در این روزهای پایانی سال بحث تامین نیازهای جامعه و مردم جز الزامات دولت بوده و بحث کنترل قیمت جز لاینفک آن. اما در این روزها شاهد اتفاقاتی قابل تامل هستیم.افزایش سرسام آور و لحظه ای قیمت ها و نبود نظارت دستگاه های تعزیراتی  بر این اتفاق به نوعی عید نوروز […]

امیر کربلایی-پایگاه خبری صدای دیپلماسی(idva):در این روزهای پایانی سال بحث تامین نیازهای جامعه و مردم جز الزامات دولت بوده و بحث کنترل قیمت جز لاینفک آن.

اما در این روزها شاهد اتفاقاتی قابل تامل هستیم.افزایش سرسام آور و لحظه ای قیمت ها و نبود نظارت دستگاه های تعزیراتی  بر این اتفاق به نوعی عید نوروز را بر کام مردم تلخ کرده است. بحث خودرو که از نظر اهمیت نیاز درجه دو حساب می آید و در این روزها مردم شاهد نوسان شدید قیمت آن هستند از یک طرف و بحث ارزاق مردم  که نیازی درجه یک است، از طرف دیگر با صعود قیمت ها داد هر خریداری را در می آورد.

دولت و نهاد های نظارتی چنان ساز حل مشکلات جامعه را در اتاق های ادارات خود می نوازند که گویی در جامعه هیچ مشکل بر زمین مانده ای وجود ندارد.اما با گذر در سطح شهر به راحتی می توان  مشکلات را با همه وجود لمس کرد.

افزایش قیمت ها در همه اجناس من جمله گوشت قرمز بسیاری از مردم نیازمند را برای خوردن آن حسرت به دل گذاشته و آنها را مجبور به خرید گوشت مرغ کرده است.

با این حال جهش یکباره قیمت گوشت مرغ تا نزدیک ۱۸ هزار تومان در هر کیلو ،اشتهای مردم را به شدت کور کرده است.مسئولین  می گویند قیمت بالای ۱۱۵۰۰ غیر قانونی بوده و شامل پیگیری های تعزیراتی است اما در تمام فروشگاه های سطح شهر قیمت فراتر از نرخ های اعلامی است.با مراجعه به فروشگاه ها می توان فاکتورهایی را دید که از میادین رسمی با نرخی بسیار بالاتر از قیمت اعلامی دولت خریداری شده است.

گویا دیگر حرف دولت در میان مسئولین ذیربط هم اعتبار خود را از دست داده است . در این میان جای خالی تعزیرات به عینه مشهود است.گویا تغییر رییس قوه قضاییه عملا رمق دستگاه های تعزیراتی و نظارتی را کاسته است.به هر حال این وضعیت،تبین گر روز های سخت مردمی است که برای حفظ این نظام در هر شرایطی ایستاده اند و مدیران اشرافی گرا با حقوق های نجومی اصلا دردهای آنها را درک نمی کنند.